Blog
Codzienna dawka wiedzy o biznesie, zarządzaniu, nowych technologiach, leadershipie, rozwoju menedżera i szkoleniach biznesowych. Inspiruj się każdego dnia!
Czym jest różnorodność i inkluzywność w miejscu pracy?
Różnorodność i inkluzyjność w miejscu pracy to kluczowe elementy strategii biznesowej, które wpływają na lepsze wyniki finansowe i innowacyjność organizacji. Firmy, które aktywnie promują różnorodne zespoły i inkluzywne środowisko pracy, zyskują przewagę konkurencyjną, przyciągają talenty i szybciej reagują na potrzeby rynku. Sukces w tym obszarze zależy od liderów, którzy kształtują kulturę organizacyjną i zapewniają równe szanse dla wszystkich pracowników. Wdrożenie polityki DEI wymaga systematycznego działania opartego na danych, które pozwalają mierzyć efektywność podejmowanych działań i dostosowywać je do potrzeb firmy.
Dwuczynnikowa teoria Herzberga
Czy Twoi pracownicy są naprawdę zmotywowani, czy jedynie nie są niezadowoleni? To ważne pytanie, które stawia przed nami dwuczynnikowa teoria Herzberga
Boomersi jako źródło przewagi konkurencyjnej
Baby Boomers to nie tylko wspomnienie przeszłości – to realna siła, która nadal kształtuje biznes. Choć świat pracy się zmienia, ich doświadczenie, lojalność i strategiczne myślenie wciąż mają ogromną wartość. Czas spojrzeć na Boomersów inaczej – nie jak na odchodzących pracowników, ale jak na fundament przewagi konkurencyjnej.
Milenialsi jako konsumenci: klienci, którzy wymagają więcej
Milenialsi - potężna siła nabywcza, która zmienia rynek konsumencki. Są konsumentami o dużej świadomości społecznej. Chcą wysokiej jakości produktów i usług, ale jednocześnie ważny jest dla nich zrównoważony rozwój i dbanie o środowisko.
Milenialsi zmieniają zasady gry – kim jest pokolenie Y i czego oczekuje?
Milenialsi zmieniają rynek pracy i biznes. Kim są, jakie wartości wyznają i czego oczekują od pracodawców? Sprawdź charakterystykę pokolenia Y!
Najpopularniejsze
Jak wyznaczać cele w zespole sprzedaży?
Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, jak skutecznie wyznaczać cele dla swojego zespołu sprzedaży? Jeśli tak, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Określanie celów nie jest tylko formalnością – to fundament, na którym opiera się motywacja, zaangażowanie i efektywność Twojego zespołu. Przedstawiamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym procesie.
Trudni negocjatorzy – jak przełamać impas w negocjacjach?
W świecie biznesu negocjacje to chleb powszedni. Strony biorące udział w tym procesie komunikują się ze sobą, żeby dojść do porozumienia. To dobry sposób na wyjście z konfliktu oraz wypracowanie satysfakcjonującego wszystkich rozwiązania. Niestety nie zawsze wszystko idzie po myśli negocjatorów. Co robić, jeśli pojawi się jakaś blokada? Jak zwiększyć szanse na wyjście z impasu? Podpowiadamy, jaką taktykę obrać, aby nadać negocjacjom odpowiedni rytm!
Jakie są nowoczesne koncepcje zarządzania wiedzą?
Na czym dokładnie polega zarządzanie wiedzą? Czy jego rosnąca popularność to tylko chwilowy trend, który szybko przeminie, czy też nowa rzeczywistość i realna szansa na rozwój prowadzonego biznesu? Jakie są najbardziej znane modele zarządzania wiedzą? Z jakich narzędzi korzysta się w tym zakresie? O osiągnięciu jakich korzyści można mówić, gdy wdroży się charakteryzowane rozwiązanie? Co w dziedzinie zarządzania wiedzą w organizacji przyniesie przyszłość? W Twojej głowie pojawiło się wiele podobnych pytań? Już teraz sprawdź na nie odpowiedzi, aby dowiedzieć się więcej!
Różnice pokoleniowe na rynku pracy
Poznaj unikalne cechy i potrzeby każdej generacji, aby skutecznie komunikować się z pracownikami różnych pokoleń, budować zaangażowane zespoły i wykorzystać ich odmienne perspektywy jako strategiczną przewagę konkurencyjną Twojej organizacji.
Czy będziesz miał (z) kim pracować? Różnice pokoleniowe w pracy
Współczesny rynek pracy jest miejscem spotkania czterech odmiennych pokoleń, z których każde wnosi własne doświadczenia, wartości i oczekiwania wobec pracy.
Kim są zetki? Czego oczekuje od pracy pokolenie Z?
Na horyzoncie rynku pracy dostrzegamy wchodzące na niego najmłodsze pokolenie, które już teraz zmienia reguły gry. Dorastało w świecie dynamicznych zmian, od cyfrowej rewolucji po kryzysy społeczne i ekologiczne, i nie zamierza pozostać w cieniu swoich poprzedników.
Wojna pokoleń czy symbioza? Jak różne pokolenia na rynku pracy kształtują jego oblicze?
Współczesny rynek pracy to arena zmagań nie tylko o najlepszych specjalistów, ale i o zrozumienie potrzeb i oczekiwań pracowników z różnych pokoleń.
Pokolenie Alfa – przyszłość rynku pracy w erze AI
Generacja Alfa to kolejne pokolenie, które tuż po generacji Z będzie wkraczać na rynek pracy.
Milenialsi zmieniają zasady gry – kim jest pokolenie Y i czego oczekuje?
Za kilka lat milenialsi będą stanowić aż 75% globalnej siły roboczej. To około 1,7 miliarda osób na całym świecie, w tym ok. 11 milionów w Polsce.
Milenialsi jako konsumenci: klienci, którzy wymagają więcej
Milenialsi - potężna siła nabywcza, która zmienia rynek konsumencki. Są konsumentami o dużej świadomości społecznej.
Boomersi jako źródło przewagi konkurencyjnej
Baby Boomers to nie tylko wspomnienie przeszłości – to realna siła, która nadal kształtuje biznes.
Czym jest różnorodność i inkluzywność w miejscu pracy?
Zróżnicowane zespoły podejmują lepsze decyzje. Inkluzywne firmy szybciej się rozwijają. A organizacje, które łączą jedno z drugim, wygrywają na rynku.
Szukaj artykułów według kategorii
Efektywność i finanse
Firmy, które chcą osiągać najlepsze wyniki, muszą umiejętnie wykorzystywać zasoby, zwłaszcza finansowe. Poznaj najlepsze praktyki i zostań liderem biznesowej skuteczności.
Zarządzanie i przywództwo
Firmy, które chcą osiągać najlepsze wyniki, muszą umiejętnie wykorzystywać zasoby, zwłaszcza finansowe. Poznaj najlepsze praktyki i zostań liderem biznesowej skuteczności.
Zarządzanie sobą
Wysoki poziom produktywności może stać się nieodłącznym elementem naszego życia. Jak go osiągnąć? Jak zachować równowagę i być wzorem dla innych?
Zapytaj nas o ścieżkę rozwoju
Kontakt z nami w sprawie wyboru ścieżki rozwoju jest niezobowiązujący. Ze szkoleń otwartych ICAN możesz zrezygnować po 1 lub 2 sesjach zajęciowych (w zależności od wybranego programu), dostając 100% zwrot pieniędzy.