Powiadomienie
Firmy, które chcą osiągać najlepsze wyniki, muszą umiejętnie wykorzystywać zasoby, zwłaszcza finansowe. Poznaj najlepsze praktyki i zostań liderem biznesowej skuteczności.
Pokaż więcejŚwietne informacje płyną z ankiety przeprowadzonej wśród przedstawicieli funduszy private equity działających w Europie Środkowej. Inwestorzy w 2021 roku planują częściej kupować niż sprzedawać.
Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego, zgodnie z prawem, powinien zawrzeć umowę komunikacyjnego ubezpieczenia OC. Mimo istnienia takiego obowiązku nie wszyscy go dopełniają. Tymczasem wystarczy jeden dzień przerwy w ochronie ubezpieczeniowej, żeby groziła nam wysoka kara za brak OC. Ile wyniesie w 2021 roku?
Nigdy wcześniej reputacja liderów nie była tak istotna jak dziś, czyli w czasach niepewności i nieprzewidywalności. CFO potrzebują wiedzy i narzędzi, które pozwolą im budować zaufanie i zaangażowanie oraz sprawnie komunikować się w warunkach pracy zdalnej.
Działania zaproponowane przez Janusza są adekwatne do sytuacji, w której znalazła się firma braci Gawlikowskich. Jedną z dróg wyjścia z przejściowo bardzo trudnej sytuacji, wynikającej ze spadku skali działania i załamania rynku, jest konsolidacja struktur organizacyjnych i obniżka kosztów. Tym bardziej jest to kierunek właściwy, że najprawdopodobniej po zakończeniu pandemii biznes vendingowy nie wróci już do pierwotnego kształtu i modelu funkcjonowania.
Pandemia COVID-19 i przejście setek tysięcy ludzi na formę pracy zdalnej drastycznie obniżyły zainteresowanie usługami i produktami firmy vendingowej AUTOMATY. Spadające obroty grożą bankructwem. Zarząd musi mocno zredukować koszty stałe i szuka pomysłu, jak to zrobić.
Historia firmy AUTOMATY jest fikcyjna, ale dobrze pokazuje ważny dylemat przedsiębiorców – jak panować nad kosztami stałymi. Jest wiele firm, w których – tak jak w opisywanym przypadku – największymi kosztami stałymi są płace i ich pochodne, czasem też flota samochodowa czy koszty najmu powierzchni.
Nowy cykl spotkań w historii Klubu CFO – Coffe with CFO – to rozmowy przy kawie z dyrektorami finansowymi i członkami zarządu odpowiedzialnymi za zarządzanie finansami.
Branża biotechnologiczna raczej zyskuje niż traci w okresie pandemii, zaś firmy związane z produkcją szczepionki na COVID-19 notują rekordowe wyniki. Ile jest w tym wszystkim realnej oceny wartości firm, a ile gry na obietnicach spełnienia pewnych nadziei?
W latach 2021-2027 w ramach programu ramowego Horyzont Europa, na badania i innowacje przeznaczonych zostało rekordowe 90 miliardów euro.
O tym, jakie działania warto podjąć, by przekształcić negatywne doświadczenie kryzysu w szansę wzrostu firmy, rozmawialiśmy podczas webinarium Klubu CFO.
W branży IT spośród rozwiązań dostępnych na rynku zdecydowanie wyróżnia się usługa Recruitment Process Outsourcing (RPO). Polega ona na oddelegowaniu do firmy klienta zespołu wyszkolonych i wyposażonych w narzędzia rekruterów dla branży IT.
Rozwiązania online wspomagają outsourcerów w świadczeniu usług dla biznesu. Podnoszą ich jakość i efektywność, pozwalają obniżyć koszty i przyspieszają procesy. Bez nich, na przykład w HR, przebiegałyby one znacznie wolniej.
Ostatnie miesiące upłynęły pod znakiem koronawirusa, co odbiło się szerokim echem na polskim rynku pracy. Gdy jedne firmy liczyły straty, zwalniały pracowników, wysyłały ich na bezpłatne urlopy lub obniżały wynagrodzenie, inne podczas pandemii odnotowały sukces.
Polska pod kątem złożoności środowiska biznesowego znalazła się na 34. miejscu na świecie i 14. w Europie – wynika z raportu TMF Group „Global Business Complexity Index 2020”. Te wyniki pokazują, jak diametralnie może różnić się prowadzenie biznesu w różnych krajach.
Dowiedz się, jak inwestorzy decydują, w które spółki chcą zaangażować swój kapitał i dlaczego.
Zawiadomienie firmy o kontroli podatkowej najczęściej wzbudza strach, ponieważ nawet w najrzetelniej prowadzonej księgowości zdarzają się błędy. Poza tym kontrolerzy podatkowi mogą zdezorganizować nieco pracę menedżmentu, jeśli ten nie jest odpowiednio przygotowany.
Pandemia Sars-CoV-2 nie jest dla branży transportowej takim wyzwaniem, jakim są niskie marże i kontrowersyjny pakiet mobilności, przyjęty właśnie na arenie UE. Podchodząc do wyzwań procesowo, ponad połowa badanych patrzy jednak w przyszłość z optymizmem. Jakie działania podejmują, by przetrwać i rozwijać się w tych turbulentnych czasach?
Wartość pranych pieniędzy każdego roku równa jest 5% światowego PKB. Eksperci Deloitte i Instytutu Finansów Międzynarodowych mają pomysł, jak walczyć z tym procederem.
Od momentu wybuchu pandemii z odmową przyznania kredytu spotykają się szczególnie często firmy działające w branżach, które najbardziej odczuły finansowe skutki koronawirusa. Przedsiębiorstwa te szukają alternatywnych źródeł finansowania, sięgając m.in. do środków instytucji pozabankowych.
W XXI wieku mowa bywa nadal źródłem nieporozumień. Coraz częściej są nim też nieprzemyślane i chaotyczne e-maile, które utrudniają komunikację biznesową. Jak pisać je lepiej?