ICAN Strategic HR Management™

Szkolenie dla menedżerów i dyrektorów HR, którzy chcą skutecznie współpracować z zarządem.

Grafika szkolenia
Start: 11.10.2023
Miejsce zajęć: Warszawa
7 dwudniowych sesji
Okładka broszury

Jedyne takie szkolenie w Polsce poświęcone budowaniu strategicznej pozycji HR

Chcesz, by zarząd w końcu docenił HR, a Ciebie traktował jako kluczowego partnera? Weź udział w szkoleniu ICAN Strategic HR Management™, które rozwija kompetencje strategiczne działów personalnych! Nauczysz się budować silną pozycję lidera HR, łączyć strategię HR ze strategią firmy i skutecznie pracować z zarządem, w tym prezentować uzasadnienie biznesowe dla działań HR.

Efekty szkolenia? Przekonasz decydentów do swoich pomysłów, staniesz się zaufanym doradcą dla zarządu, rozwiniesz swoją karierę oraz będziesz mieć realny wpływ na rozwój firmy i jej pracowników. Pobierz bezpłatną broszurę i dowiedz się więcej!

Pobierz broszurę

Jak dużą rolę pełni HR w polskich firmach?

Wyniki badań ICAN Research pokazują, że potencjał tego obszaru nie jest w pełni wykorzystany. Bądź pierwszy, który to zrobi i zyskaj przewagę konkurencyjną.

Wyniki badań - wykres

Tylko owocna współpraca na linii HR – zarząd może przynieść satysfakcjonujące rezultaty mimo niepokojących tendencji na rynku pracy!

Korzyści ze szkolenia dla HR managerów

Zobacz, jak udział w ICAN Strategic HR Management™ przełoży się na rozwój Twojej kariery i wzrost całej firmy.

Dla działu HR

Rozwiniesz kompetencje strategiczne i poznasz rozwiązania aktualnych wyzwań stojących przed HR (Diversity & Inclusion, AI w pracy, wypalenie zawodowe, quiet quitting, walka o talenty).

 • Zdobędziesz kompetencje, które pozwolą Ci przygotowywać przekonujące uzasadnienia działań HR i wykazać się przed zarządem znajomością biznesu i jego potrzeb.
 • Wzmocnisz swoją pozycję lidera HR jako strategicznego partnera dla zarządu i zbudujesz silną markę osobistą. Zyskasz poparcie dla swoich inicjatyw.
 • Poznasz narzędzia biznesowe (w tym diagnostyczne), dzięki którym lepiej zrozumiesz specyfikę organizacji i przygotujesz strategię HR, wspierającą realizację celów firmy.
 • Weźmiesz udział w networkingu z liderami HR z różnych branż, zainspirujesz się doświadczeniami innych i rozwiniesz sieć kontaktów.

Korzyści dla firmy

Dział HR zyska nową perspektywę biznesową i lepiej zrozumie strategię firmy, cele i procesy. Dzięki temu zbuduje kulturę organizacyjną, która będzie stanowiła przewagę.

 • Inicjatywy HR będą pomagały realizować strategię firmy i pokonywać bieżące trudności, np. walka o talenty, budowanie kultury organizacyjnej i środowiska pracy.
 • Mniejsza rotacja pracowników, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze na rekrutacje, a także zbuduje lepszy wizerunek pracodawcy firmy na rynku.
 • Atrakcyjny employer branding, który przyciągnie talenty do firmy i utrzyma je na dłużej. Wiedza i zdolności świetnych pracowników przełożą się na sukcesy firmy.
 • Menedżerowie otrzymają wsparcie od HR w zakresie zarządzania, przeprowadzania zmiany, komunikacji i rozwoju zespołów.

Korzyści dla pracowników

Przemyślany onboarding, wsparcie w trudnych sytuacjach, środowisko pracy, w którym chce się pracować – to tylko jedne z wielu korzyści dla pracowników, których źródłem jest dobry HR.

 • Dział HR dzięki wiedzy z zakresu neuronauki i neuroróżnorodności stworzy miejsce pracy spełniające potrzeby pracowników i sprzyjające wyższej efektywności.
 • Pracownicy otrzymają satysfakcjonujące, indywidualne możliwości rozwoju, dzięki czemu uwolnią swój potencjał i będą mocniej zaangażowani w pracę.
 • Dobrze zorganizowana praca zdalna lub hybrydowa będzie atutem firmy, który pozwoli zadbać o work-life balance przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej motywacji.
 • Liderzy HR zapewnią pracownikom bezpieczeństwo psychologiczne i firmowy dobrostan, co zapobiegnie wypaleniu zawodowemu, częstym L4 i odejściom.

Dla kogo jest szkolenie ICAN Strategic HR Management™

Podczas szkolenia spotkasz dyrektorów i menedżerów HR, z którymi wymienisz się wiedzą i doświadczeniami.

Kup szkolenie
Ikonka człowieka

Dla dyrektorów i menedżerów HR, którzy chcą zwiększyć kompetencje strategiczne i przywódcze.

Ikonka biurowców

Specjalistów HR przygotowywanych do awansów, chcących zwiększyć świadomość potrzeb biznesowych i wykazać wartość swojej pracy przed zarządem.

Ikonka rosnących akcji

Przedstawicieli działów HR, którzy zamierzają stać się głównymi doradcami zarządów przy podejmowaniu kluczowych decyzji.

Historie liderów, którzy odnieśli sukces z ICAN

Zobacz, jak udział w naszych programach wpłynął na ich pracę i karierę.

Nationale-Nederlanden

Liwia Kwiecień

Chief Human Resources Officer Board

Na programy rozwojowe ICAN Institute regularnie kieruję najlepszych menedżerów. Są to osoby, których umiejętności w zakresie zarządzania szczególnie chcę rozwijać, a skuteczne podnoszenie ich kompetencji gwarantuje wysoka jakość wiedzy przekazywanej przez wykładowców ICAN Institute.

Zakres merytoryczny szkoleń, ich niebanalna formuła i nastawienie na poszukiwanie praktycznych rozwiązań to moim zdaniem największe zalety programów. Dzięki nim uczestnicy są bardziej zmotywowani i otwarci na nowe inspiracje oraz zwiększają efektywność swojej pracy.

Miinto

Izabela Jarosz

Chief People Officer

W codziennej pracy dyrektora HR najbardziej zależy mi na efektywności, a ona związana jest z szybkością i trafnością podejmowania decyzji. Dlatego ze swojej strony dokładam wszelkich starań, żeby być na czasie z najbardziej aktualnymi rozwiązaniami biznesowymi. Dzięki nim własne doświadczenie mogę uzupełnić sprawdzoną wiedzą opracowaną przez światowe autorytety zarządzania.

Polecam programy rozwojowe ICAN Institute nie tylko ze względu na wysoką jakość wiedzy. Równie cenna jest możliwość spotkania specjalistów z innych branż.

Poznaj zakres merytoryczny sesji

Zobacz, czego się dowiesz i jakie kompetencje zdobędziesz.

SESJA 1

HR jako strategiczny partner biznesu w budowaniu organizacji przyszłości (Future-Fit-Organization)

Podczas tej sesji dowiesz się, jak obecnie w biznesie podchodzi się do tworzenia i wdrażania strategii i co to oznacza dla projektowania strategii HR. Nauczysz się jakie metodyki stosować i jak mierzyć skuteczność wdrażanych inicjatyw strategicznych oraz będziesz wiedzieć, jak poruszać się w gąszczu zachodzących zmian (cyfryzacja, niepewność, tempo zmian), tak aby budować strategię dla organizacji gotowej na każdy scenariusz pod kątem kapitału ludzkiego.

SESJA 2

Wdrożenie strategii i kultura organizacyjna

Podczas tej sesji dowiesz się, jak kreować kulturę organizacyjną stanowiącą przewagę konkurencyjną firmy. Zdobędziesz narzędzia, dzięki którym będziesz mógł/mogła przewodzić w procesach transformacji kultury organizacyjnej. Uczynisz HR kluczowym graczem w procesie realizacji strategii firmy.

SESJA 3

EVP (employee value proposition) w kontekście pozyskiwania, utrzymania i rozwoju pracowników: od tworzenia do realizacji

Nauczysz się, jak budować wartość dla pracowników, dzięki czemu przyciągniesz i utrzymasz talenty i będziesz efektywniej wykorzystywać potencjał drzemiący w pracownikach oraz jak tworzyć i wdrażać w nowoczesny sposób modele kompetencyjne w Twojej organizacji, które wspierają realizację celów strategicznych firmy.

SESJA 4

Nowoczesne metody diagnostyki, analizy i kreowania doświadczeń pracowników

Na tej sesji nauczysz się przekładać wiedzę analityczną na widoczną zmianę w organizacji i poprawę wybranych wskaźników (m.in. satysfakcji i retencji). Nabierzesz większej pewności siebie i zrozumiesz, jak korzystać z danych ilościowych w tworzeniu inicjatyw i mierzeniu efektywności działań HR z dużych baz danych o pracownikach (Big Data).

SESJA 5

Budowanie i rozwój organizacji przyszłości z perspektywy HR

Nauczysz się, jak wykorzystać zdobycze neuronauki, tak aby kształtować miejsce pracy przyjazne dla mózgu (każdego pracownika), co przełoży się na lepsze rezultaty biznesowe (m.in. wykorzystanie stanu flow, zarządzanie koncentracją, wykorzystanie naturalnych predyspozycji biologicznych do maksymalnego wykorzystania potencjału, nowe nawyki pracy hybrydowej/zdalnej)

Dowiesz się, jak budować kompetencje przyszłości i kształtować odpowiednie nastawienie pracowników do zmian (resilience, agility) i uczenia się nowych umiejętności (growth mindset).

SESJA 6

Organizacja w permanentnej zmianie: wymiar strategiczny i kulturowy

Nauczysz się, jak projektować strategię komunikacji w obszarze zmiany organizacyjnej, tak aby zapewnić pracownikom maksymalne bezpieczeństwo psychologiczne, w szczególności w czasach cyfryzacji i pracy hybrydowej/zdalnej.

Dowiesz się, jak skutecznie wspierać menedżerów w przeprowadzaniu zmian w pracy z zespołami.

Zdobędziesz praktyczne narzędzia do pracy w obszarze różnorodności, inkluzywności, równości, wzmacniając poczucie przynależności.

SESJA 7

Budowanie pozycji HR w organizacji: zarządzanie interesariuszami, komunikacja i perswazja

Zdobędziesz narzędzia w zakresie definiowania i prezentowania uzasadnienia biznesowego dla strategicznych inicjatyw rozwojowych w obszarze HR (jak w twardy sposób mówić o miękkich sprawach, aby przekonać decydentów/sponsorów).

Zbudujesz silną markę osobistą, dzięki umiejętnościom z obszaru personal branding i zarządzania kluczowymi interesariuszami w procesach wdrażania inicjatyw HR.

Pobierz bezpłatną broszurę i sprawdź szczegółowy program szkolenia oraz dodatkowe materiały do każdej sesji.

Pobierz broszurę
Broszura full

Poznaj naszych prowadzących

To właśnie oni: uznani praktycy, badacze i liderzy będą pracować z Tobą w trakcie naszego programu.

portret dr hab. Marcin Gołembski

dr hab. Marcin Gołembski
Badacz i wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

portret dr Hubert Malinowski

dr Hubert Malinowski
Doktor nauk socjologicznych, psycholog społeczny, trener, coach i konsultant

portret Paula Wąsowska, DBA

Paula Wąsowska, DBA
Ekspert i wykładowca ICAN Institute

portret dr Maria Mycielska

dr Maria Mycielska
Ekspertka w obszarze diagnozy i zarządzania kulturą organizacyjną

portret Marcin Słomski, FCAA

Marcin Słomski, FCAA
Ekspert ds. optymalizacji wartości przedsiębiorstw i finansów

portret Aleksandra Ślifirska

Aleksandra Ślifirska
Założycielka Instytutu Komunikacji Medialnej, którego misją jest edukacja z zakresu komunikacji w biznesie

portret Elżbieta Chodyniecka

Elżbieta Chodyniecka
Dyrektor ds. Diagnostyki i Rozwoju, ICAN Diagnostics

portret Piotr Ostaszewski

Piotr Ostaszewski
Executive Director of Operations w Avon Western Europe

portret Dominika Pikul

Dominika Pikul
Neuronaukowiec

Pokaż więcej

Zdobyte przez Ciebie kompetencje potwierdza certyfikat ICAN Institute

Każdy uczestnik programu rozwojowego ICAN Institute otrzyma prestiżowy certyfikat. Jest to dokument ceniony na rynku pracy i pożądany zarówno w procesach rekrutacyjnych, jak i wewnętrznych planach sukcesyjnych.

Lokalizacja szkolenia ICAN Strategic HR Management™

Szkolenie odbywa się w Warszawie w siedzibie ICAN Institute. To wygodna, dobrze skomunikowana lokalizacja tuż obok stacji Metro Wilanowska. Dzięki temu uczestnicy nie będą mieć problemu z dojazdem.

ICAN Strategic HR Management™ składa się z 7 dwudniowych sesji zajęciowych (łącznie 14 dni), które odbywają się raz w miesiącu w cyklach środa-czwartek lub piątek-sobota. Z wyprzedzeniem zaplanujesz udział w zajęciach lub skorzystasz z możliwości odrobienia danej sesji w innym terminie. Sprawdź harmonogram szkolenia i dowiedz się, kiedy startuje najbliższa grupa.

Okładka broszury
Witold Jankowski - gwarancja

Gwarancje te poparte są deklaracją:

Wiemy, że inwestycja w program może wiązać się z obawami. Dlatego jako jedyni w Polsce oferujemy Ci unikalną gwarancję jakości: jeśli po 1 sesji (2 dni zajęciowe) uznasz, że szkolenie nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz zrezygnować z udziału i otrzymać całkowity zwrot kosztów.

Tak, zwrócimy Ci pieniądze w 100%. Z udziałem w szkoleniu nie wiąże się żadne ryzyko, a tylko możliwości rozwoju i realne efekty.

dr Witold Jankowski

Prezes zarządu ICAN Institute

Witold Jankowski - podpis

Dołącz do klubu dla liderów HR

W Klubie HR tworzymy społeczność, dla której istotne jest podniesienie kompetencji działów zarządzania zasobami ludzkimi oraz uczynienie ich strategicznymi partnerami firmy. Klub pomaga osobom znajdującym się na różnych szczeblach kariery w obszarze human resources zdobyć wiedzę, dzięki której będą mogły spojrzeć na swoją organizację z szerszej perspektywy.

Dowiedz się więcej

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?

Masz pytania? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z ekspertem. Omówimy Twoje potrzeby rozwoju i pomożemy podjąć decyzję o udziale w programie.

Magdalena Witek

Dyrektor Struktury Sprzedaży, ICAN Institute
Od 25 lat nieustannie dzielimy się najlepszymi praktykami w zakresie zarządzania i sprzedaży. Jedno jest niezmienne - właściwy dobór szkoleń zaczyna się od otwartej rozmowy. Porozmawiajmy o Twoich potrzebach, a pomogę wskazać Ci właściwy kierunek rozwoju.

Wypełnij formularz,
a my skontaktujemy się z Tobą!

Często zadawane pytania

To pytanie wymaga dokładnej diagnozy problemów obecnych w Twojej karierze lub firmie. Jakiego obszaru dotyczą Twoje wyzwania? Jakie próby rozwiązań były już testowane? Co jest barierą w rozwoju? Aby dokładnie zdiagnozować swoje potrzeby rozwojowe, skontaktuj się z naszym doradcą.

Już po pierwszych sesjach szkoleniowych. Na przykład na pierwszych warsztatach programu Strategic Leadership Academy™ uczestnicy (prezesi i członkowie zarządów) mieli za zadanie „stworzyć” konkurenta, który pokonałby ich na rynku. Następnie zastanawiali się, jakie ich firmowe zasoby mogą zmniejszyć siłę rażenia rywala. Te 2 dni warsztatów pozwoliły uczestnikom spojrzeć z lotu ptaka na swoją organizację i zbudować podstawy strategiczne, na które wcześniej nie było czasu z powodu codziennej gonitwy.

To świetnie! Spotykając osoby z konkurencyjnej firmy, widzimy, jakie mają problemy i jak sobie z nimi radzą. Takich informacji nie da się uzyskać z żadnego innego źródła. To przenikanie się branż, zarówno konkurencyjnych, jak i zupełnie ze sobą nie związanych, pozwala na generowanie wyjątkowych pomysłów.

To zależy od tego, czy problem jest ujawniony czy nie. Często uczestnikom wydaje się, że pewne problemy obecne w firmie wynikają z przyczyn niezależnych od nich, podczas gdy w rzeczywistości mogą być efektem ich własnych błędów menedżerskich, luki kompetencyjnej czy stosowania zdezaktualizowanych metod zarządzania itd. Nawet jeśli problem nie zostanie od ręki rozwiązany, to na pewno zostanie poprawnie zdiagnozowany. Wspólnie znajdziemy odpowiednie sposoby i narzędzia do jego rozwiązania.

Oczywiście. Tę potrzebę realizuje nasz Klub Absolwenta, w ramach którego uczestnicy szkoleń mogą korzystać wzajemnie ze swojej wiedzy i doświadczeń. Oprócz tego każdy absolwent otrzymuje od ICAN spersonalizowane treści, dzięki którym zawsze ma pod ręką najciekawsze dla niego artykuły, raporty i analizy. Co więcej, uczestnicy szkoleń wielokrotnie tworzyli swoje własne grupy na LinkedIn lub Whatsapp w celu poszerzenia networkingu poza salę szkoleniową.

Czas to jedno z najbardziej oczywistych ograniczeń dotyczących naszych uczestników. Dlatego programy najczęściej odbywają się co 2 tygodnie lub 1 raz w miesiącu. Pozwala to złapać oddech w nauce, zastanowić się nad swoją karierą i firmą, a także usystematyzować zdobytą wiedzę i zacząć wdrażać ją w firmie, by na następnej sesji podzielić się efektami.

Wystawiamy fakturę w pierwszym dniu szkolenia. Dzięki temu firma może szybko wliczyć szkolenie w koszty. Możliwa jest płatność ratalna. Istnieje także możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, do którego pomagamy przygotować wnioski.

Do każdego szkolenia otrzymujesz gwarancję, która pozwala Ci po 1 sesji lub 2 sesjach (zależnie od programu) zrezygnować z dalszej nauki i otrzymać 100% zwrot kosztów. Możesz także zmienić program na inny, który będzie bardziej dopasowany do Twoich potrzeb.

Tak, w zależności od indywidualnych potrzeb możesz wykupić pojedyncze sesje szkoleniowe.

Zastanawiając się nad wyborem szkolenia dla managerów i kierowników, warto najpierw określić, jakie kompetencje powinni oni rozwijać. Czy będą to kompetencje miękkie, m.in. z zakresu komunikacji, motywowania, przekazywania feedbacku, odporności psychicznej lidera, czy też kompetencje twarde, związane z znajomością konkretnych metod zarządzania, ustalania celów, oceny pracowników czy podstawami analizy finansowej i ekonomicznej. Dlatego, aby wybrać najlepsze szkolenie dla pracownika, należy wziąć pod uwagę jego stanowisko, doświadczenie, etap kariery, zakres obowiązków i cele biznesowe, jakie ma realizować.

Warto wybrać szkolenia z certyfikatem, które kończy się uzyskaniem przez managera dokumentu potwierdzającego zdobycie wiedzy i kompetencji. Certyfikat jest dla firmy gwarancją, że szkolenie cechuje się wysoką jakością i poziomem merytorycznym, a dla pracownika cennym elementem do wpisania CV i narzędziem budującym jego wizerunek eksperta w swojej dziedzinie.