ICAN Personal Leadership
Academy™

Program rozwoju miękkich umiejętności przywódczych

Zapomniany element przywództwa

Tylko nielicznym menedżerom udaje się wspiąć na sam szczyt organizacji i utrzymać tę pozycję. Co zatem wyróżnia najskuteczniejszych liderów?

Na najwyższych szczeblach zarządzania menedżerowie spotykają ludzi bardzo podobnych do samych siebie, jeśli chodzi o bagaż doświadczeń, wykształcenie i ścieżkę kariery. Wówczas twarde kompetencje menedżerskie, które rozwijali przez lata, nie są w stanie dłużej zapewnić im przewagi.

Badania autorytetów przywództwa, takich jak dr Marshall Goldsmith, pokazują, że dla sukcesu na tym etapie kariery kluczowe znaczenie mają kompetencje miękkie z zakresu tzw. osobistego przywództwa (personal leadership), czyli zdolności:

ikonka budowania autorytetu i wpływu
Budowania autorytetu i wpływu
ikonka budowania autorytetu i wpływu
Autoprezentacji i negocjacji
ikonka budowania autorytetu i wpływu
Przejmowania i utrzymywania władzy
ikonka budowania autorytetu i wpływu
Świadomego kreowania marki osobistej
ikonka budowania autorytetu i wpływu
Zarządzania własną energią, emocjami i stresem
ikonka budowania autorytetu i wpływu
Umiejętnego łączenia sukcesów zawodowych i osobistych

Personal Leadership AcademyTM pozwoli Ci przyjrzeć się sobie jako liderowi i rozwinąć wszystkie te umiejętności, a dzięki temu zbudować silną pozycję w swoim otoczeniu biznesowym. To program, w którym będziemy pracować z Tobą nad Tobą!

portret dr Witold Jankowski

Wykorzystaj najnowszą wiedzę i metody przywództwa osobistego, by wygrywać nawet w najtrudniejszych warunkach biznesowych

Liderzy wygrywają także w niepewnych czasach. Dlaczego? Bo podejmują mądre decyzje i unikają typowych błędów. Potrafią również stosować metody wykorzystywane przez najlepszych na świecie. W wysoce konkurencyjnych warunkach rynkowych średniacy przegrywają. Wygrywają najlepsi. Sztuka wygrywania w trudnych warunkach to nie czarna magia, ale konkretna wiedza i umiejętności. Jeden nowy pomysł, jedna nowa idea, jeden poważny błąd, którego udało się uniknąć, dają zwrot z inwestycji w program.

Gwarantuję, że udział w Personal Leadership AcademyTM zapewni Państwu dostęp do najnowszej wiedzy oraz narzedzi niezbednych do stworzenia i implementacji wygrywającej strategii sprzedaży. Serdecznie zapraszam do udziału!

dr Witold Jankowski
Prezes ICAN Institute

Pobierz broszurę programu 

Dla kogo stworzyliśmy ICAN Personal Leadership Academy™?

  • Dla osób na szczycie organizacji, pragnących dalej inwestować w swój rozwój
  • Dla top menedżerów, którzy wiedzą, że wzrost ich kompetencji przekłada się na lepsze wyniki całej firmy
  • Dla liderów, którzy chcą zwiększyć efektywność własną i swoich zespołów
  • Dla osób, które chcą wiedzieć, w jaki sposób są postrzegane w swoim otoczeniu biznesowym

Podczas programu będziesz doskonalić swoje umiejętności w elitarnym gronie prezesów, członków zarządów i dyrektorów.

Zarezerwuj miejsce w programie ICAN Personal Leadership Academy™!

Poznaj najbardziej kompleksowy program rozwoju miękkich umiejętności przywódczych

7 dwudniowych zintegrowanych sesji tematycznych

Webinarium wprowadzające

Lider w niepewnym i turbulencyjnym świecie. Nowe wyzwania i niezbędne kompetencje

Szkolenie rozpoczyna się od spotkania online, wprowadzającego do właściwych sesji. Podczas niego dowiesz się, czym jest przywództwo w wymiarze indywidualnym i społecznym, a także czym różni się przewodzenie od zarządzania. Poznasz nowy model przewodzenia Future-Fit Leadership, który odpowiada na wyzwania obecnego środowiska biznesowego. Dowiesz się także, jak zjawisko tzw. digital disruption wpływają na efektywność organizacji, zespołów i jednostek.

Sesja 1

Wewnętrzna siła lidera. Dynamika rozwoju mocnych stron i przezwyciężania ograniczeń

Dowiesz się, jaki jest związek rozwoju indywidualnego lidera z rozwojem organizacji, a także jak określać swoje mocne i słabe strony. Poznasz też typowe pułapki i błędy w postawie lidera oraz sposoby na ich uniknięcie. Omówimy, jak możesz wykorzystać swoje unikalne cechy jako podstawę autentycznego, indywidualnego stylu przywództwa i wywierania wpływu na innych. Dzięki tej sesji zdefiniujesz bariery ograniczające Twój rozwój i skuteczność przywództwa, a następnie je przełamiesz dzięki ćwiczeniom i warsztatowi „Autentyczność lidera w praktyce”.

Sesja 2

Lider w sieci relacji. Budowanie inteligencji emocjonalnej i społecznej

Lider nigdy nie działa sam. Znajduje się w sieci relacji i zależności, np. zespół, współpracownicy, interesariusze. Dlatego zanim zaczniesz budować relacje, musisz poznać samego siebie. Skorzystasz z narzędzia diagnostycznego Life Styles Inventory™ i omówisz swój wynik z ekspertem. Zbadamy wpływ przekonań, sposobów myślenia i interpretowania zdarzeń na efektywność osobistą i skuteczność lidera. Przyjrzymy się też roli empatii w biznesie – kiedy warto się jej słuchać, a kiedy lepiej ją „wyłączyć”. Dowiesz się, na jakich etapach tworzenia relacji i komunikacji dochodzi do zakłóceń oraz jak im zapobiec.

Sesja 3

Sprawczość lidera. Władza, wpływ, etyka – jak je łączyć

Władza bywa tematem tabu w firmach, dlatego na tej sesji omówimy to zagadnienie w bezpiecznej atmosferze. Dowiesz się, jak sprawować władzę w etyczny, mądry sposób. Poznasz metody budowania wpływu, utrzymywania władzy i tworzenia sieci relacji, które wspierają Twoją pozycję w organizacji (alianse i zwolennicy). Sprawdzisz też, czym charakteryzują się osoby wpływowe i jak wykształcić w sobie cechy, które decydują o sukcesie. Dowiesz się także, gdzie kryją się częste błędy liderów i jakie zachowania mogą zniszczyć wartość firmy, kiedy władza korumpuje lidera.

Sesja 4

Budowanie silnej marki osobistej jako narzędzia reputacji i perswazji. Wykorzystaj narzędzia reputacji i perswazji

Dlaczego lider powinien budować swoją markę osobistą? Czym marka przywódcy różni się od marki produktu i jak może stać się autem strategicznym firmy? Dowiesz się tego na sesji, a także nauczysz się dobierać strategię komunikacji i obecności w social mediach do swojej osoby i celów. Nauczysz się wybierać odpowiednie media i monitorować zasięgi. Stworzysz osobisty stylebook oraz efektywny profil na LinkedIn. W ramach warsztatu multimedialnego przygotujesz nagranie. Poznasz tajniki vlogowania i pisania interesujących, eksperckich blogów.

Sesja 5

Autoprezentacja lidera. Jak występować w realnym i wirtualnym środowisku

Na tej sesji rozwiniesz umiejętność prezentowania in-persona i wirtualnie podczas różnych wystąpień. Pokonamy lęk przed wystąpieniami publicznymi dzięki odkryciu źródeł obaw i niezawodnym strategiom przeciwdziałania. Poznasz uniwersalne zasady prezentowania oraz sposoby na uniknięcie typowych błędów komunikacyjnych. Nauczysz się radzić sobie z trudnymi słuchaczami i wykorzystywać pozawerbalne techniki wpływu, by zwiększać Twoją siłę przekonywania. Weźmiesz udział w warsztatach multimedialnych z pracą nad prezentacjami i feedbackiem eksperta.

Sesja 6

Lider negocjator. Jak realizować złożone cele w trudnych warunkach?

Dowiesz się, jak cechy lidera, które prowadzą do sukcesu, mogą go ograniczać w kontekście negocjacji. Poznasz specyfikę negocjacji „na szczycie” i koncepcję negocjacji trójwymiarowych, które pozwolą osiągać cele i porozumienie w złożonych sytuacjach. Dzięki tej sesji odkryjesz typowe błędy menedżerów w negocjacjach, których będziesz mógł uniknąć już na następnym spotkaniu biznesowym. Weźmiesz udział w warsztatach, podczas których przećwiczysz swoje umiejętności negocjacyjne w trudnych rozmowach. Dowiesz się, jak dobierać odpowiednią strategię negocjacyjną do sytuacji i rozmówcy.

Sesja 7

Zarządzanie wyzwaniami życia. Życie osobiste, profesjonalne, stres i energia

Odkryjesz 4 główne wymiary funkcjonowania człowieka wg Jima Loehra i Tonyego Schwartza, które wskażą Ci drogę do efektywniejszego sposobu pracy i satysfakcji z życia. Dzięki temu unikniesz wypalenia zawodowego, rozbudzisz swoją kreatywność i uzyskasz wyższą wydajność. Przekonasz się, co wpływa na wysoki poziom energii i zaangażowania oraz co zrobić, by ten stan utrzymać jak najdłużej. Dowiesz się, czym stres różni się od wyzwania oraz jak redukować napięcie stresowe. Podczas warsztatów stworzysz własną mapę działań oraz indywidualny plan efektywnego zarządzania sobą.

Poznaj naszych prowadzących

portret Dr Witold Jankowski

Dr Witold Jankowski
prezes ICAN Institute

portret Andrzej Jacaszek, DBA

Andrzej Jacaszek, DBA

portret Dr Maria Mycielska

Dr Maria Mycielska
Ekspertka w obszarze diagnozy i zarządzania kulturą organizacyjną

portret Katarzyna Kloskowska-Kustosz

Katarzyna Kloskowska-Kustosz

portret Paula Wąsowska, DBA

Paula Wąsowska, DBA
Ekspertka w obszarze strategii, nowych technologii, perswazji i komunikacji biznesowej

portret Izabela Stachurska

Izabela Stachurska
Międzynarodowy konsultant i trener przywództwa

portret dr Piotr Wiśniewski

dr Piotr Wiśniewski
Uznany konsultant, menedżer i trener z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu.

portret dr Hubert Malinowski

dr Hubert Malinowski
Doktor nauk socjologicznych, psycholog społeczny, trener, coach i konsultant

portret Marcin Słomski, FCAA

Marcin Słomski, FCAA
Ekspert i wykładowca ICAN Institute

portret Aleksandra Ślifirska

Aleksandra Ślifirska
Założycielka Instytutu Komunikacji Medialnej, którego misją jest edukacja z zakresu komunikacji w biznesie

Co nas wyróżnia?

ICAN Personal Leadership AcademyTM to jedyny program w Polsce nakierowany na osobę lidera, przynoszący natychmiastowe rezultaty.

1

Konkretne odpowiedzi na najbardziej palące wyzwania liderów

W trakcie rocznego programu skupiamy się na rozwoju wszystkich miękkich umiejętności przywódczych, które mają decydujący wpływ na osiąganie sukcesów na najwyższych stanowiskach zarządczych, nie uciekając od trudnych tematów, takich jak np. przejmowanie i utrzymywanie władzy. Podczas intensywnych sesji warsztatowych otrzymasz wiele konkretnych narzędzi i wskazówek, które pozwolą Ci zwiększyć swoją efektywność jeszcze w trakcie trwania programu.

2

Unikalne narzędzia diagnozy indywidualnej

ICAN Personal Leadership AcademyTM wykorzystuje renomowane narzędzia diagnozy indywidualnej dla menedżerów najwyższego szczebla, m.in. badanie Life Styles InventoryTM na licencji Human Synergistics, które pomogło zwiększyć skuteczność milionów liderów na całym świecie oraz testy indywidualnych predyspozycji do przewodzenia innowacji i odporności psychicznej (MTQ48)

3

Metoda ICAN Future Learning TM

Podobnie jak wszystkie programy rozwojowe ICAN Institute, Personal Leadership AcademyTM wykorzystuje metodę ICAN Future LearningTM, zapewniającą maksymalne korzyści edukacji liderów. Składają się na nią m.in. metoda blended learning (łącząca tradycyjne formy kształcenia oraz pracę poprzez portal wiedzy online) oraz metoda studiów przypadków (pochodzących z zasobów wiedzy ICAN Institute, w tym treści z magazynów „ICAN Management Review” i „MIT Sloan Management Review”).

4

Networking i praca w grupie

W czasie programu spotkasz liderów, którzy mierzą się z podobnymi wyzwaniami, ale mają doświadczenia z różnych branż, co daje ciekawą wymianę wiedzy i inspiracji.

5

Intensywna formuła, opracowana z myślą o zabieganych menedżerach

Wiemy, jak napięty jest Twój harmonogram, dlatego Personal Leadership AcademyTM to 7 dwudniowych sesji rozłożonych w ciągu roku, odbywających się w cyklach środa-czwartek, sobota-niedziela. Z wyprzedzeniem możesz zaplanować udział w zajęciach, a w razie potrzeby skorzystać z opcji odrobienia danej sesji w innym terminie. Wystarczy, że zgłosisz się do koordynatora programu, który już teraz z przyjemnością odpowie na Twoje pytania.

6

Nielimitowany dostęp do kompendium wiedzy i praktycznych narzędzi online

W trakcie programu będziesz mógł w nieograniczony sposób korzystać z cyfrowej biblioteki wiedzy ICAN Institute. Do Twojej dyspozycji będą m.in. nagrania konferencji ze światowymi autorytetami przywództwa, moduły szkoleniowe ICAN Business AdvisorTM oraz biblioteka wiedzy z materiałami uzupełniającymi sesje programu. Ponadto w każdej chwili będziesz mógł skorzystać ze wsparcia ekspertów ICAN Institute

7

Pewność korzyści + zero ryzyka

Jeśli po dwóch sesjach tematycznych (4 dni szkoleniowe) uznasz, że Personal Leadership AcademyTM nie spełnia Twoich oczekiwań, oferujemy Ci całkowity zwrot kosztów szkolenia. Z uczestnictwem w programie nie wiąże się więc żadne ryzyko, a tylko możliwość osiągnięcia wymiernych korzyści w postaci lepszej jakości przywództwa, przekładającą się na wyższą produktywność własną oraz większe zaangażowanie i motywację Twoich podwładnych.

Co absolwenci mówią o ICAN Personal Leadership Academy™?

Ty również możesz wygrywać dzięki programowi rozwoju miękkich umiejętnosci przywódczych!

cytat
Z ogromną przyjemnością polecam ICAN Institute. Stworzony przez nich program rozwojowy wykorzystuje wszystko, czego nauczyłem się przez lata pracy nad poprawą jakości przywództwa i coachingu. Pomijając już ich ogromną wiedzę i zaangażowanie – to zespół, z którym po prostu świetnie się pracuje!
dr Marshall Goldsmith
World’s #1 Leadership Thinker (Thinkers50)
cytat
Programy rozwojowe ICAN Institute towarzyszą mi od początku mojej kariery. Dzięki nim mogłem uporządkować wiedzę, którą nabyłem już wcześniej, ale z której nie korzystałem dotąd w pełni. Poznałem wiele nowych rozwiązań i na bieżąco wdrażałem je do własnej praktyki. Wyjątkowo przydatne były tu prezentowane w trakcie zajęć case studies, nad którymi jako uczestnicy musieliśmy się porządnie pogłowić. Udział w szkoleniach ICAN Institute umożliwił mi dodatkowo nawiązanie wielu inspirujących kontaktów biznesowych. Dzięki temu mogłem wymienić doświadczenia ze świetnymi menedżerami z całej Polski. Z niektórymi z nich do dziś zresztą utrzymuję relacje biznesowe. Myślę, że mój przykład dobrze pokazuje, że propozycja ICAN Institute to nie standardowe szkolenia dla liderów, ale prawdziwe programy rozwojowe. Wiem, że bez nich nie byłbym takim prezesem, jakim jestem dzisiaj.
Paweł Tupalski
członek zarządu Brand Distribution Group
cytat
Wykładowcy ICAN Institute to grono doświadczonych praktyków biznesu, którzy wnikliwie analizują bieżącą sytuację na rynku i na tej podstawie są w stanie precyzyjnie określić, w jakie rozwiązania warto inwestować czas i środki
Tomasz Wojtkiewicz
prezes zarządu Nextbike Polska Sp. z o.o

Pobierz broszurę i poznaj szczegółową zawartość sesji, a oprócz tego sprawdź:

  • na czym polega 5 wymiarów skutecznego przywództwa?
  • co łączy menedżera… z artystą cyrkowym?
  • dlaczego aż 64% menedżerów deklaruje, że nie czerpie spodziewanych korzyści ze szkoleń z zakresu przywództwa?
Dodatkowo dowiedz się, jakie korzyści networkingowe czekają Cię w ramach Personal Leadership AcademyTM!
okładka broszury ICAN Neuroleadership Academy™
logo Klubu Absolwentów ICAN Institute

Klub Absolwentów ICAN Institute

Jako absolwent dołączysz do grona najlepszych w Polsce menedżerów stale doskonalących swoje umiejętności. Podczas spotkań klubu zyskasz nową dawkę biznesowej inspiracji i spotkasz się z największymi autorytetami zarządzania. To także bezcenna szansa na wartościowy networking.

Zdobądź prestiżowy certyfikat

Po ukończeniu programu Personal Leadership AcademyTM uczestnik otrzymuje prestiżowy certyfikat. Potwierdza on udział w tym unikatowym programie i zdobycie wiedzy oraz umiejętności na najwyższym światowym poziomie.

Dla firm delegujących swoich menedżerów do programu Personal Leadership AcademyTM dodatkową gwarancją zdobycia odpowiednich kwalifikacji jest egzamin zdawany po czwartej sesji.

logo Klubu Absolwentów ICAN Institute