Spytaj o najlepszą dla Ciebie ścieżkę rozwoju kariery: 22 250 11 44 | infolinia@ican.pl

Poznaj nas lepiej

ICAN Institute prowadzi unikalną w skali Europy Środkowej i Wschodniej działalność executive education od 1996 roku. Wspieramy polskich przedsiębiorców i menedżerów w osiąganiu sukcesów, dostarczając im sprawdzonej wiedzy w zakresie m.in. strategii, przywództwa, zarządzania i sprzedaży. Jesteśmy twórcą polskiej edycji „Harvard Business Review” i pierwszym w Europie wydawcą „MIT Sloan Management Review”.

Prowadzimy programy rozwoju dla menedżerów każdego szczebla i ich firm, organizujemy wydarzenia z wybitnymi zagranicznymi i polskimi ekspertami, wydajemy książki i magazyny, a w ramach klubów tworzymy inspirujące społeczności. U nas zawsze dużo się dzieje!

Odkryj historię ICAN Institute

Kiedy tworzyłem ICAN Institute ponad 25 lat temu, wielu moich znajomych twierdziło, że jest to szalony pomysł. Dlaczego? Większość mojego dorosłego życia spędziłem w Kanadzie, gdzie skończyłem studia doktoranckie z ekonomii i zarządzania, a następnie zostałem profesorem i konsultantem. Miałem wygodne życie, ale jednocześnie poczucie niedosytu. Dlatego, kiedy w Polsce zmienił się system gospodarczy, postanowiłem wrócić do kraju i podzielić się swoją wiedzą z polskimi przedsiębiorcami i menedżerami.

Pomimo tego, że wielu moich kanadyjskich znajomych pukało się w głowę, dla mnie było to fascynujące wyzwanie. Dziś ICAN Institute działa w skali globalnej, współpracując z rozpoznawalnymi firmami i ekspertami. I kiedy patrzę na efekty naszej pracy, wiem, że założenie firmy było najlepszą decyzją, jaką mogłem podjąć!

dr Witold Jankowski
Prezes zarządu ICAN Institute

W sierpniu 2005 roku dołączyłem do dr. Witolda Jankowskiego jako wspólnik. Po 15 latach pracy na stanowiskach executive stałem się prywatnym przedsiębiorcą. Wychodząc z założenia, że jedną trzecią życia człowiek się uczy, jedną trzecią życia zarabia, a potem jedną trzecią życia służy – decyzja o spędzeniu reszty życia zawodowego w ICAN Institute stała się oczywista. Patrzę od 18 lat na świat oczami uczestników szkoleń i konferencji ICAN. Chłonąłem ich obawy, pytania, rozterki, emocje, dylematy i pasje, czy to w okresie prosperity, czy w czasie kryzysów. Obserwowałem, jak ich firmy podbijają rynki zagraniczne, jak z firm „garażowych” stają się globalnymi korporacjami i dalej wysyłają nowe generacje menedżerów na nasze szkolenia i konferencje. To była szybka, czasami szalona „jazda”, pełna zakrętów i dziur w drodze, ale była to i jest „moja przejażdżka życia”. Nie zamieniłbym jej na żadną inną historię! Dziękuję Absolwentom i Klientom ICAN za to, że nas od ponad 25 lat ciągle zmieniacie.

Andrzej Jacaszek, DBA
Wiceprezes i dyrektor zarządzający ICAN Institute

Najważniejsze momenty w naszej historii

 • 1996

  Powstanie ICAN Institute

  Zaczynamy skromnie jako mała firma, ale za to z dużymi marzeniami i ambicjami. Przed nami wiele wyzwań i ciekawych projektów!

 • 1998

  Pierwsze konferencje

  Stwarzamy przestrzeń do wymiany doświadczeń między ekspertami a przedsiębiorcami. Z każdym wydarzeniem zapełniamy coraz większe sale!

 • 1999

  Pionierzy e-learningu w Polsce

  Rozpoczynamy współpracę z Harvard Business Publishing przy tworzeniu polskich wersji uznanych na świecie programów e-learningowych.

 • 2000

  Startuje program Management™

  Pierwsza edycja programu rozwoju dla menedżerów okazała się sukcesem! Management™ do dziś należy do naszych bestsellerowych szkoleń.

 • 2003

  Wydajemy „Harvard Business Review Polska”

  Wprowadziliśmy na polski rynek prestiżowy magazyn HBR. Czasopismo ukazywało się do 2020 r. To aż 207 numerów wypełnionych wiedzą i inspiracjami!

 • 2007

  Wprowadzamy do oferty szkolenia zamknięte

  Otwieramy dział Corporate Solutions, odpowiedzialny za tworzenie dedykowanych szkoleń dla firm. Do tej pory zrealizowaliśmy ponad 1800 zamówień!

 • 2012

  Startują konferencje Elite Leadership i Elite Sales

  Ruszamy z dwoma cyklami konferencji o przywództwie i sprzedaży z udziałem światowych speakerów, którzy przyjechali do Polski po raz pierwszy na nasze zaproszenie!

 • 2017

  Uruchomienie platformy e-learningowej

  Świętujemy udany debiut ICAN Business Advisor™, naszej platformy e-learningowej. Stale ją aktualizujemy i wzbogacamy o nowe moduły szkoleniowe.

 • 2019

  Pierwszy numer „MIT Sloan Management Review Polska”

  Zostaliśmy jedynymi w Europie wydawcami magazynu biznesowego najlepszej uczelni na świecie – Massachussetts Institute of Technology.

 • 2020

  Debiut na wirtualnej scenie

  Przenosimy się do online! Organizujemy pierwsze wydarzenie online w naszym własnym, profesjonalnym studiu nagrań.

  ICAN Management Review – autorski magazyn

  Spełniamy marzenie o własnym magazynie! IMR ukazywał się do 2023 roku. Numery są dostępne na naszej stronie, a do dziś wydajemy specjalne wydania tematyczne.

 • 2023

  Odświeżenie marki ICAN

  Zadbaliśmy o nowy wygląd i funkcjonalności naszych serwisów, aby korzystanie z nich było przyjemniejsze i jeszcze bardziej intuicyjne.

Zobacz, w jakich obszarach działamy

Nasz magazyn

Wydajemy pierwszą w Europie edycję „MIT Sloan Management Review Polska”. To prestiżowy magazyn łączący świat biznesu i technologii, wydawany na licencji Massachusetts Institute of Technology – uczelni uznawanej w rankingach za najlepszą na świecie. Polska edycja została wzbogacona o krajowe case studies oraz rozwiązania stosowane w UE. Na łamach magazynu podpowiadamy, jak wdrażać przełomowe idee biznesowo-technologiczne, by budować trwały wzrost i być zawsze o krok przed konkurentami.

Dowiedz się więcej

Szkolenia otwarte dla menedżerów

Wspieramy w rozwoju menedżerów każdego szczebla – od osób stawiających pierwsze kroki w karierze lidera, po liderów na najwyższych stanowiskach. Prowadzimy szkolenia z zakresu przywództwa, zarządzania, strategii i sprzedaży. W nauczaniu kierujemy się zasadą evidence based, czyli wszystko, czego Cię nauczymy na szkoleniu, ma potwierdzenie w nauce i badaniach.

Dowiedz się więcej

Szkolenia zamknięte dla firm

Potrzebujesz rozwiązania idealnie skrojonego pod potrzeby Twojej organizacji? Stworzymy dla Ciebie dedykowane szkolenie! Razem z Tobą zdiagnozujemy sytuację firmy, jej wyzwania i źródła problemów, a następnie dobierzemy odpowiednie rozwiązania rozwojowe. Z naszych szkoleń zamkniętych skorzystały już takie marki, jak McDonald’s, Wedel, Continental, AstraZeneca, Medicover i Samsung.

Dowiedz się więcej

Wydarzenia

Spotkaj się z liderami polskiego i światowego biznesu! Organizujemy konferencje i kongresy, na które zapraszamy wybitnych zagranicznych ekspertów i polskich praktyków, a także webinaria, śniadania biznesowe i spotkania klubowego. Wymieniaj się wiedzą i inspiracjami w gronie ciekawych ludzi!

Dowiedz się więcej

Książki

Jako pierwsi wprowadzamy na polski rynek książki o przełomowych ideach w świecie biznesu. Wydajemy nagradzane publikacje zagranicznych autorytetów oraz polskich ekspertów, m.in. „Umysł lidera” Friederike Fabritius, „Labirynt” Pawła Motyla, „Pricing Man” Hermanna Simona, „Lider Dobrostanu” Ewy Stelmasiak. Czytaj tak, jak lubisz (tradycyjna książka lub e-book), i inspiruj się każdego dnia!

Dowiedz się więcej

Porozmawiajmy o Twoim rozwoju

Kontakt z nami w sprawie wyboru ścieżki rozwoju jest niezobowiązujący. Ze szkoleń otwartych ICAN możesz zrezygnować po 1 lub 2 sesjach zajęciowych (w zależności od wybranego programu), dostając 100% zwrot pieniędzy.