ICAN WOMEN LEADERSHIP ACADEMY™

Szkolenie biznesowe dla kobiet z przywództwa. Wybierz program, który sprawi, że Twoja kariera przyspieszy!

Photo of three women leaders and a white lioness sitting
10 dwudniowych sesji

Lokalizacja:

Warszawa

Sprawdź harmonogram
Okładka broszury

Odkryj swoją drogę kobiecego przywództwa

Zdobądź kompetencje liderskie i rozwiń swoją wewnętrzną siłę w gronie inspirujących kobiet biznesu. Nauczysz się, jak budować markę osobistą i pozycję w organizacji, skutecznie komunikować się i negocjować, a także stworzysz własną definicję swojego kobiecego przywództwa. Jaka chcę być jako liderka? Jakie są moje wartości i co chcę komunikować sobą, aby inni podążali za moją wizją?

Podczas szkolenia to Ty będziesz w centrum uwagi! Skupiamy się na osobie liderki, a nie zadaniach menedżera. Tematy zajęć są specjalnie dostosowanych do wyzwań, z jakimi spotykają się kobiety na stanowiskach kierowniczych. Dzięki temu zbudujesz swoją pewność siebie, autentyczność i mocny fundament siły przywódczej!

Potrzebujesz przekonać szefa do Twojego udziału w szkoleniu? Pobierz gotowy list z argumentacją, dlaczego warto.

Dyrektywa UE Kobiety w zarządach –
czy Twoja firma jest gotowa na nią?

Do lipca 2026 roku spółki giełdowe w Unii Europejskiej muszą zwiększyć liczbę kobiet w zarządach do 40%. Organizacjom, które nie zrealizują tego celu, grożą sankcje!

To oznacza, że firmy potrzebują obsadzić stanowiska odpowiednimi osobami. Szkolenie Women Leadership Academy™ pozwala przygotować liderki do pełnienia wysokich stanowisk kierowniczych.

Flaga europejska

Ile jest kobiet na szczycie organizacji? Zobacz najnowsze badania

Dane jednoznacznie pokazują – w zarządach jest wciąż mało kobiet. Dołącz do szkolenia i razem przebijmy szklany sufit! Dla Ciebie, Twoich koleżanek i kobiet, które nas inspirują.

Wykres - grafika

15%

członków zarządu spółek giełdowych w Polsce to kobiety (średnia UE to 25%)

Wykres - grafika

46,9%

spółek GPW (które nie należą do WIG20, mWIG40, sWIG80) nie ma żadnej kobiety w radzie nadzorczej

Wykres - grafika

74,2%

spółek GPW (które nie należą do WIG20, mWIG40, sWIG80) nie miało ani jednej kobiety w zarządzie

Źródło: Raport Fundacji Liderek Biznesu, 2023

Korzyści ze szkolenia dla kobiet z zakresu przywództwa

Silne, świadome i zmotywowane liderki to zaangażowani pracownicy i efektywniejsze organizacje. Zobacz, jak udział w szkoleniu pozytywnie wpłynie na całą firmę.

Grafika szkoleniowa

Korzyści dla liderki

Szkolenie wyposaży Cię w kompetencje liderskie, dzięki którym osiągniesz sukces na stanowisku kierowniczym i przezwyciężysz najróżniejsze trudności.

  • Opracujesz swój pomysł na kobiece przywództwo i to, jaką liderką chcesz być. Odkryjesz, co napędza Cię i stanowi o Twojej wewnętrznej sile.
  • Rozwiniesz kompetencje komunikacyjne i negocjacyjne, co pozwoli Ci osiągać porozumienie z innymi i tworzyć angażujący przekaz, np. podczas wystąpień publicznych.
  • Nauczysz się budować pozycję w firmie, wywierać wpływ i sprawować władzę w etyczny sposób. Przybliży Cię to do realizacji celów.
  • Poznasz praktyczne zastosowanie neuronauki w przywództwie, w tym narzędzia ułatwiające naukę i zapamiętywanie. Koniec z nieefektywnym przeciążeniem mózgu!
Grafika szkoleniowa

Korzyści dla firmy

Poprawa umiejętności przywódczych liderki prowadzi do lepszego zarządzania zespołami, co bezpośrednio przekłada się na wyższą efektywność operacyjną przedsiębiorstwa.

  • Zadbasz o atrakcyjny wizerunek pracodawcy, który wspiera rozwój kobiet i zapewnia równe szanse w organizacji.
  • Wykształcone liderki będą przyczyniać się do wzmacniania kultury organizacyjnej, dzięki której zmniejszysz rotację i zatrzymasz talenty.
  • Sprostasz regulacjom prawnym nakazującym większy udział kobiet na stanowiskach kierowniczych poprzez przygotowanie liderek do tej roli.
Grafika szkoleniowa

Korzyści dla zespołu

Rozwój kompetencji liderki pozytywnie wpływa na ogólną atmosferę w zespole, jego wydajność i zdolność do osiągania sukcesu.

  • Szkolenie rozwija kompetencje mentoringowe liderek. Zespół może skorzystać z relacji mentoringowej i mieć wsparcie w rozwoju, co odblokuje jego potencjał.
  • Poprawa komunikacji między zespołem a liderką, co będzie sprzyjać współpracy i sprawniejszemu realizowaniu zadań.
  • Wzrost zaufania i motywacji – lepsze kompetencje przywódcze budują autorytet liderki i sprawiają, że może autentycznie inspirować innych.

Zainspiruj się do rozwoju z Women Leadership Academy™!

Obejrzyj nagrania z serii „DNA Kobiecego Przywództwa”, w których nasi eksperci dzielą się ciekawymi insightami oraz opowiadają o szkoleniu.

Dla kogo jest szkolenie ICAN Women Leadership Academy™

Szkolenie jest skierowane do kobiet zajmujących stanowiska kierownicze, które chcą rozwijać swoje przywództwo i być skutecznymi liderkami.

Rezerwuj miejsce
Ikona - człowiek

Właścicielki firm chcące doskonalić swoje przywództwo

Ikona - człowiek

Sukcesorki na kluczowe stanowiska w organizacji (także w firmach rodzinnych)

Ikona - człowiek

Liderki aspirujące do funkcji członka zarządu i rad nadzorczych lub prezesa

Ikona - człowiek

Dyrektorki oraz menedżerki dbające o rozwój kariery i swoich kompetencji przywódczych

Od lat wspieramy kobiety biznesu – jesteśmy z Wami!

Sprawdź, co mówią liderki, które zarządzają dużymi firmami, przełamują schematy i mają z tego ogromną satysfakcję.
Więcej przeczytasz w raporcie opublikowanym w 21. wydaniu naszego magazynu „MIT Sloan Management Review Polska"

Amica

ADRIANNA HARASYMOWICZ

Adrianna Harasymowicz Stajkowska

wiceprezeska zarządu

Perfekcjonizm jest dobry, dopóki nie hamuje rozwoju. O wiele lepiej zadbać o samoświadomość i porzucić nierealne oczekiwanie, że świat będzie idealny. Bezkres odwagi, pracowitość, system wsparcia i umiejętność adaptacji to połączenie gwarantujące kobietom osiągnięcie sukcesu na wielu polach. Z pogłębioną wiedzą na swój temat wiąże się wiele benefitów. Idziesz odważniej przez świat, nie oglądając się na schematy. Masz siłę, by robić to, co ci w duszy gra. Dzięki szczeremu wglądowi w głąb siebie dajemy sobie szanse na pełniejsze życie na własnych warunkach.

Baxter

BEATA KARASIŃSKA

Beata Karasińska

General Manager Central Eastern Europe & Israel

Najważniejsze działania pozwalające osiągnąć wyznaczony cel zależą od nas samych i są wynikiem naszych motywacji. Patrząc z perspektywy osoby zarządzającej międzynarodową korporacją, mogę powiedzieć, że w moim przypadku wiara w siebie bierze się z mojej sieci wsparcia. Od zawsze były wokół mnie kobiety niezależne finansowo, będące dla mnie wzorem i inspiracją, a zdrowa rywalizacja z najlepszą przyjaciółką sprawiła, że samorozwój wiązał się z dodatkową dawką adrenaliny i satysfakcji. Inspirowanie się, podawanie ręki i wzajemne dopingowanie w drodze do celu jest nieocenionym narzędziem, z którego powinnyśmy korzystać każdego dnia.

PFR TFI

EWA MAŁYSZKO

Ewa Małyszko

prezes zarządu

Sukces kobiet to nie tylko kwestia talentu, ale także determinacji i odwagi w zmienianiu reguł. Od lat zachęcam kobiety do tego, by nie bały się rozwijać nowych kompetencji, także tych cyfrowych. Dlaczego? Przede wszystkim to szansa na lepszą przyszłość i większe możliwości rozwoju zawodowego. Liderki na szczytach organizacji to nie tylko przykłady udanych karier, ale również katalizatory zmian społecznych. Niech staną się dla nas inspiracją do tego, by przełamywać stereotypy i wzmacniać pozycję kobiet w biznesie, nauce, społeczeństwie.

Program szkolenia biznesowego dla kobiet

Zobacz, czego się dowiesz i jakie kompetencje zdobędziesz. Dzięki tej wiedzy osiągniesz sukces jako liderka!

SESJA 1

Świadoma liderka: transformacyjne przywództwo kobiet

Podczas tej sesji przyjrzymy się różnym modelom przywództwa oraz zagadnieniu świadomości liderki. Dowiesz się, jak poziom świadomości wpływa na nasze przywództwo i skuteczność, w tym budowanie relacji, decyzje, kształtowanie wizji i zachowania przywódcze. Określimy razem Twój fundament siły przywódczej i poczucia własnej wartości, co pozwoli Ci odkryć to, jaką liderką jestem i w jaki sposób chcę wpływać na organizację. Stworzysz także plan indywidualnej transformacji – obszary rozwoju i kolejne kroki.

SESJA 2

Wewnętrzna siła liderki

Odkryjesz odpowiedzi na pytania: Czy istnieje uniwersalny model kobiecego przywództwa? Jak znaleźć to co moje własne, swoiste dla mnie? Co mnie inspiruje? Zdefiniujesz swoją drogę kobiecego przywództwa i nauczysz się, jak w 5 krokach budować zaufanie do siebie samej i pewność siebie. Dowiesz się także, jakie jakości i umiejętności wewnętrzne są kluczowe dla swobodnego i skutecznego działania w świecie. Na koniec porozmawiamy o autentycznym przywództwie i co zrobić, by być inspirującą liderką, za którą podążają inni.

SESJA 3

Neuroliderka

Ta sesja wprowadzi Cię w świat wiedzy o mózgu i neuroprzywództwa. Poznasz naukowe powody pokazujące, dlaczego współczesna liderka potrzebuje wiedzy z zakresu funkcjonowania mózgu. Dowiesz się, jak działają nasze mózgi, czym różni się mózg kobiety i mężczyzny oraz jak tę wiedzę przełożyć na praktykę zarządzania, m.in. do zwiększania swojej produktywności bez przemęczania mózgu, efektywniejszego uczenia się i automotywacji. Poznasz proste ćwiczenia uwalniające potencjał mózgu oraz strategie uczenia się i zapamiętywania. Odkryjesz też, jak mózg determinuje nasze style myślenia i percepcję.

SESJA 4

Trening human skills – warsztaty improwizacji stosowanej

Ta sesja ma formę interaktywnych warsztatów z ćwiczeniami improwizacji, które są oparte na spontaniczności i współpracy. Dzięki nim zobaczysz swoje nawyki związane z kompetencjami intra- i interpersonalnymi, a także schematy myślenia i działania. Praktyczny trening pozwoli Ci sprawdzić, jak radzisz sobie z zmiennością sytuacji (orientacja na efekt vs orientacja na proces), czy jesteś elastyczna, czy może blokuje Cię perfekcjonizm, a także jak reagujesz na błędy i czy dajesz sobie przestrzeń na eksperymentowanie (myślenie out off the box). Poznasz praktyczne techniki improwizacji, dzięki którym będziesz generować więcej innowacyjnych pomysłów.

SESJA 5

Inspirująca liderka

Podczas tej sesji weźmiemy na warsztat techniki efektywnej komunikacji i sztukę produktywnego dialogu. Dowiesz się, jak mówić, żeby Cię słuchano i jak samemu słuchać, aby skutecznie usłyszeć. Poznasz typowe błędy komunikacje i sposoby na ich uniknięcie. Przećwiczysz także umiejętności przydatne do wystąpień publicznych oraz metody, dzięki którym dobrze przygotujesz się do wystąpienia i zwiększysz siłę przekazu. Weźmiesz udział także w praktycznym warsztacie multimedialnym z użyciem kamery oraz z feedbackiem. Omówimy także znaczenie executive presence w życiu biznesowym oraz jego kluczowe elementy, w tym gravitas, komunikacja i prezencja.

SESJA 6

Liderka w świecie relacji

Jak kobiety są postrzegane jako liderki? Poznaj 6 sprawdzonych strategii, które warto przyjąć wobec negatywnej percepcji kobiecego przywództwa. Dzięki nim zachowasz wewnętrzną siłę i wiarę w swoje kompetencje. Odkryjesz także, co wyróżnia kobiece przywództwo w świetle zmian pokoleniowych. Porozmawiamy, jak czerpać w przywództwie siłę, z tego co kobiece, oraz jakie są różnice między męskim a kobiecym przywództwem. Przyjrzymy się także temu, jak kobiety identyfikują się z celami i jak uwewnętrzniają porażki, co pozwoli Ci lepiej skupiać się na działaniu, nie wpadać w pułapkę poddawania się, tylko wyciągać cenne wnioski do ulepszania swoich metod.

SESJA 7

Sprawczość liderki

Tę sesję rozpoczniemy od wprowadzenia do tematu marki osobistej. Otrzymasz wskazówki i narzędzia, które pozwolą Ci rozwijać swój personal branding, strefę wpływu i autorytet. Przećwiczysz także, jak budować fundament władzy i pewności siebie. Dowiesz się, jak mądrze i etycznie korzystać z władzy i rozszerzać swój wpływ. Odkryjesz, czym charakteryzują się osoby wpływowe i jak wykształcić w sobie cechy, które decydują o sukcesie. Poznasz także tajniki efektywnego komunikowania sukcesu, wspierającego Twoja markę osobistą i pozycję. Opracujesz strategię osobistej komunikacji: od wyboru mediów po budowanie obecności w nich, m.in. na LinkedIn.

SESJA 8

Negocjacje liderek

Dzięki tej sesji zrozumiesz specyfikę negocjacji na najwyższym szczeblu, czyli tzw. negocjacji na szczycie. Poznasz różnice między negocjacjami standardowymi a strategicznymi. Dowiesz się, jak przygotować się do rozmów i różnych scenariuszy negocjacyjnych, znaleźć równowagę między elastycznością a zdecydowaniem oraz zarządzać nieprzewidywalnymi sytuacjami. Poznasz zaawansowane techniki negocjacyjne, dzięki którym osiągniesz porozumienie i swoje cele, a  także obronisz się przed presją i manipulacjami. Przećwiczysz też kluczowe dla negocjacji umiejętności komunikacyjne, w tym przekazywanie informacji i intencji.

SESJA 9

Automotywacja oraz życie osobiste i profesjonalne liderki

Dowiesz się, czym jest automotywacja i dlaczego jest istotna w różnych obszarach życia. Poznasz metody utrzymania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, jednocześnie utrzymując wysoki poziom automotywacji. Dzięki omówieniu cyklu energetycznego Zinkera będziesz lepiej zarządzać swoją energią. Otrzymasz także wskazówki, jak radzić sobie ze stresem i presją oraz utrzymywać wysoką motywację. Opracujesz indywidualny plan efektywnego zarządzania sobą, co pozwoli Ci wypracować dobre nawyki, które zniwelują stres, frustrację, ciągłe bycie w niedoczasie i ryzyko wypalenia.

SESJA 10

Kobieta mentorka

Podczas tej sesji dowiesz się, jak zostać mentorką i w konstruktywny sposób wspierać ludzi. Zdobędziesz kluczowe kompetencje mentoringowe oraz nauczysz się określać, jaką rolę chcesz odegrać w rozwoju innych. Dowiesz się także, czym różni się mentoring od innych form wsparcia (coaching, terapia, konsulting) i jakie są zasady tworzenia relacji mentoringowych. Nauczysz się także stosować mentoring jako narzędzie budowania pozycji zawodowej Mentorki i Mentee. Poznasz strukturę sesji mentoringowej oraz przydatne narzędzia, m.in. kontrakt mentorski, wyznaczenie celów, model T-GROW, skuteczny feedback.

Pobierz bezpłatną broszurę i sprawdź szczegółowy program szkolenia oraz dodatkowe materiały do każdej sesji.

Pobierz broszurę
Broszura full

Poznaj nasze ekspertki

To właśnie one – uznane i doświadczone liderki – będą pracować z Tobą w trakcie naszego szkolenia biznesowego dla kobiet.

portret Izabela Stachurska

Izabela Stachurska
Międzynarodowy konsultant i trener przywództwa

portret Paula Wąsowska, DBA

Paula Wąsowska, DBA
Ekspertka w obszarze strategii, nowych technologii, perswazji i komunikacji biznesowej

portret Magdalena Kieferling

Magdalena Kieferling
Strateg i trener w obszarze zarządzania i komunikacji

portret Aleksandra Ślifirska

Aleksandra Ślifirska
Strateg komunikacji, konsultantka biznesowa, mentorka

portret Dr Maria Mycielska

Dr Maria Mycielska
Ekspertka w obszarze diagnozy i zarządzania kulturą organizacyjną

portret Dominika Pikul

Dominika Pikul
Neuronaukowiec

portret Lan Bui-Wrzosińska

Lan Bui-Wrzosińska
Psycholożka specjalizująca się w zarządzaniu zmianą i konfliktami

portret Ewa Szejner

Ewa Szejner
Negocjator, Ekspert ds. Zarządzania umowami

portret Jagna Ambroziak

Jagna Ambroziak
Psycholog, psychoterapeutka, trenerka, coach

portret Joanna Koprowska

Joanna Koprowska
Redaktorka „MIT Sloan Management Review Polska”

portret Aleksandra Kreczmańska

Aleksandra Kreczmańska
Ekspertka ds. samoświadomego przywództwa

portret Bart Jurkowski

Bart Jurkowski
psycholog, edukator, improwizator

Pokaż więcej

Zdobyte przez Ciebie kompetencje potwierdza certyfikat ICAN Institute

Każdy uczestnik programu rozwojowego ICAN Institute otrzyma prestiżowy certyfikat. Jest to dokument ceniony na rynku pracy i pożądany zarówno w procesach rekrutacyjnych, jak i wewnętrznych planach sukcesyjnych.

Lokalizacja szkolenia

Lokalizacja szkolenia ICAN Women Leadership Academy™

Szkolenie odbywa się w Warszawie w siedzibie ICAN Institute. To wygodna, dobrze skomunikowana lokalizacja tuż obok stacji Metro Wilanowska. Dzięki temu nie będziesz mieć problemu z dojazdem.

Program rozwoju dla kobiet składa się z 10 dwudniowych sesji zajęciowych, które odbywają się raz w miesiącu w cyklach środa-czwartek lub piątek-sobota. Z wyprzedzeniem zaplanujesz udział w zajęciach lub skorzystasz z możliwości odrobienia danej sesji w innym terminie. Sprawdź harmonogram szkolenia i dowiedz się, kiedy startuje najbliższa grupa.

Grafika gwarancyjna

Gwarancja jakości: zero ryzyka i zwrot kosztów

Wiemy, że inwestycja w kompleksowy, całoroczny program może wiązać się z obawami. Dlatego jako jedyni w Polsce oferujemy Ci unikalną gwarancję jakości: jeśli po 2 sesjach (4 dni zajęciowe) uznasz, że szkolenie nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz zrezygnować z udziału i otrzymać całkowity zwrot kosztów.

Tak, zwrócimy Ci pieniądze w 100%. Z udziałem w szkoleniu nie wiąże się żadne ryzyko, a tylko możliwości rozwoju i realne efekty.

dr Witold Jankowski

Prezes zarządu ICAN Institute

Witold Jankowski - podpis

Klub biznesowy dla absolwentów

Po ukończeniu szkolenia możesz dołączysz do Klubu Absolwenta. Nasza społeczność skupia liderów, managerów, prezesów i dyrektorów z całej Polski. To elitarna grupa osób, które stawiają na rozwój, wymianę idei i wzajemne wspieranie się. Właśnie tutaj tworzą się prawdziwe przyjaźnie, partnerstwa biznesowe i mentoring. Zobacz, że warto być z nami!

Dowiedz się więcej

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?

Masz pytania? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z ekspertem. Omówimy Twoje potrzeby rozwoju i pomożemy podjąć decyzję o udziale w programie.

Magdalena Witek

Magdalena Witek

Dyrektor Struktury Sprzedaży, ICAN Institute
Od 25 lat nieustannie dzielimy się najlepszymi praktykami w zakresie zarządzania i sprzedaży. Jedno jest niezmienne - właściwy dobór szkoleń zaczyna się od otwartej rozmowy. Porozmawiajmy o Twoich potrzebach, a pomogę wskazać Ci właściwy kierunek rozwoju.

Wypełnij formularz,
a my skontaktujemy się z Tobą!

Często zadawane pytania

Wystawiamy fakturę w pierwszym dniu szkolenia. Dzięki temu firma może szybko wliczyć szkolenie w koszty. Możliwa jest płatność ratalna. Istnieje także możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, do którego pomagamy przygotować wnioski.

Tak, w zależności od indywidualnych potrzeb możesz wykupić pojedyncze sesje szkoleniowe. Jeśli chcesz kupić wybraną sesję, skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie lub zadzwoń na infolinię pod numer +22 250 11 40.

Jako uczestniczka szkolenia Women Leadership Academy™ otrzymujesz gwarancję, która pozwala Ci po 2 sesjach (4 dni zajęciowe) zrezygnować z dalszej nauki i otrzymać 100% zwrot kosztów, jeśli w tym czasie uznasz, że szkolenie nie spełnia Twoich oczekiwań. Możesz także zmienić program na inny, który będzie bardziej dopasowany do Twoich potrzeb.

Tak, po ukończeniu szkolenia biznesowego Women Leadership Academy™ otrzymasz certyfikat potwierdzający zdobycie wiedzy i kompetencji. To rozpoznawalny dokument w środowisku menedżerskim – nasi absolwenci często chwalą się nim na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Zakres tematyczny szkolenia Women Leadership Academy™ obejmuje tematy związane z przywództwem kobiet, komunikacją, negocjacjami, neuronauką i jej zastosowaniu w życiu zawodowym, mentoringiem, automotywacją oraz zarządzaniem swoją energią i stresem. Poruszamy także tematy związane z sprawczością liderki – wywieranie wpływu, budowanie pozycji i władzy w organizacji oraz rozwijanie marki osobistej. Skupiamy się na kompetencjach liderskich i zrozumieniu siebie samej jako liderki, by realizować swój pełny potencjał w życiu zawodowym.