Spytaj o najlepszą dla Ciebie ścieżkę rozwoju kariery: 22 250 11 44 | infolinia@ican.pl

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>

IBM Flash Systems – bezpieczeństwo inwestycji i bezpieczeństwo danych

Wideo

·

W dzisiejszym świecie biznes w coraz większym stopniu opiera się na danych, dlatego tak jak zabezpieczamy majątek firmy, w podobny sposób powinniśmy dbać o bezpieczeństwo informacji na firmowych serwerach. Warto o tym pamiętać decydując się na inwestycje w infrastrukturę IT, co zwróci się w przyszłości w postaci niskiego całkowitego koszt posiadania danego rozwiązania.

Aż 33% ofiar ataków wykorzystujących oprogramowanie szyfrujące dane (ransomware) decyduje się zapłacić okup. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że takie postępowanie nie gwarantuje odzyskania zaszyfrowanych informacji – udaje się to zaledwie co dziesiątej firmie, która postanowi współpracować z cyberprzestępcami.

Z tego powodu nigdy nie powinniśmy oszczędzać na bezpieczeństwie firmowych danych, ponieważ koszty związane ze skutkami cyberataku zazwyczaj znacząco przewyższają inwestycje w sprawdzone rozwiązania, zabezpieczające infrastrukturę IT.

Po obejrzeniu prezentacji Łukasza Pikura, konsultanta ds. rozwiązań IBM Storage i oprogramowania IBM Spectrum oraz Mikołaja Poznerowicza, Key Account Managera Cloudware Polska dowiesz się:

  • Jak zabezpieczyć firmowe dane, wykorzystując IBM FlashSystem?

  • Jak oszacować całkowity koszt posiadania urządzeń (Total Cost of Ownership)?

  • W jaki sposób zapewnić skalowalność biznesu przy jednoczesnym niskim TCO?

  • Jakie są różnice pomiędzy dostępnymi na rynku rozwiązaniami?