Spytaj o najlepszą dla Ciebie ścieżkę rozwoju kariery: 22 250 11 44 | infolinia@ican.pl

5 trendów w cyfryzacji, dzięki którym zwiększysz efektywność biznesową

Transformacja cyfrowa | 4 min

Transformacja cyfrowa wchodzi w nowy etap. Zaczyna się wyścig w budowaniu efektywności procesów cyfrowych. Firmy pokładają duże nadzieje w automatyzacji, integracji i monitorowaniu jakości procesów, a szybki dostęp do danych i analityka z pewnością będą zmieniać biznes.

Transformacja cyfrowa to dziś złożone zjawisko, które łączy technologię z biznesem i kulturą pracy. W biznesie ciągle pełni rolę bardziej taktyczną niż strategiczną. W inwestycjach w technologie wciąż bardziej chodzi o gaszenie pożarów lub poprawianie efektywności niż patrzenie na technologie jako źródło przewagi konkurencyjnej.

Wyniki naszych badań pokazują, że cyfryzacja mocno przyspiesza w kierunku business performance. W najbliższych latach firmy zamierzają koncentrować się właśnie na poprawianiu efektywności biznesowej poprzez wykorzystywanie technologii, co szczególnie widać na przykładzie roku 2022 i przygotowań na trudniejsze czasy. Wszystko musi być mierzalne, analizowane i optymalizowane.

Nasze badania dostarczają także innego, równie ważnego (a przy tym cieszącego nas) wniosku :

systematycznie rośnie dojrzałość cyfrowa dużych firm i korporacji

Organizacje ochoczo zabrały się do porządkowania swoich infrastruktur oraz danych, a także są coraz bardziej otwarte na nowe trendy technologiczne i wdrażanie rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji i automatyzacji pracy.

Poniżej prezentujemy 5 trendów w cyfryzacji, które będą zmieniać biznes, a nawet już to robią na naszych oczach.

Podsumowanie

  • Firmy inwestują przede wszystkim w integrację infrastruktury, systemów i danych, w związku z czym coraz większe znaczenie odgrywa zjawisko platformizacji biznesu.
  • Wykorzystywanie sztucznej inteligencji w procesach decyzyjnych stanie się popularniejsze ze względu na ogromne ilości danych do przetworzenia.
  • W poszukiwaniu sposobów na zwiększenie efektywności organizacji firmy oprócz procesów cyfryzują również środowisko pracy.

O badaniu

ICAN Research od 2014 roku monitoruje poziom cyfryzacji średnich i dużych przedsiębiorstw. W analizie oparto się na 30 wywiadach jakościowych z CIO, CFO i CEO. Badani reprezentowali kluczowych graczy w swoich branżach.

Interesuje Cię diagnostyka firmy lub rynku? Sprawdź naszą ofertę

Zbadamy trendy w cyfryzacji Twojej branży, a wyniki naszych badań dostarczą Ci wiedzy o strategicznej wartości. Wskażemy najważniejsze kierunki w transformacji cyfrowej i technologie, które pozwolą zdystansować konkurencję i z tego powodu są warte inwestycji. Pomożemy Ci zdefiniować strategiczne priorytety i wskażemy najlepsze metody w ich wdrażaniu.

Zbadamy, jakie technologie wykorzystuje Twoja branża i jakie rozwiązania mogą przyczynić się do usprawnienia Twojej firmy, np. w zakresie optymalizacji, eliminacji zbędnej pracy manualnej czy automatyzacji. Wskażemy Ci strategiczne kierunki w zakresie wykorzystania technologii, które przełożą się na zwiększenie konkurencyjności.

Zmierzymy poziom cyfryzacji Twoich procesów oraz wskażemy luki i metody ich usprawnień, które przyspieszą i zautomatyzują Twoje procesy. Dostarczymy wiedzy o najlepszych praktykach z obszaru cyfryzacji procesów. Wskażemy rozwiązania, które sprawdziły się w Twojej branży i są warte wdrożenia ze względu na korzyści biznesowe.

Porozmawiajmy o rozwiązaniach dla twojej firmy, skontaktuj się z nami

W ciągu dnia od wysłania wiadomości odezwie się do Ciebie konsultant rozwiązań biznesowych. Wspólnie opracujemy rozwiązanie, które przełoży się na kompleksowy rozwój pracowników Twojej organizacji.

zdjecie Agnieszka Narwojsz

Agnieszka Narwojsz

Specjalista ds. badań
ICAN Research

+48 501 615 008
a.narwojsz@ican.pl