Spytaj o najlepszą dla Ciebie ścieżkę rozwoju kariery: 22 250 11 44 | infolinia@ican.pl

5 trendów w cyfryzacji, dzięki którym zwiększysz efektywność biznesową

Transformacja cyfrowa | 4 min

Transformacja cyfrowa wchodzi w nowy etap. Zaczyna się wyścig w budowaniu efektywności procesów cyfrowych. Firmy pokładają duże nadzieje w automatyzacji, integracji i monitorowaniu jakości procesów, a szybki dostęp do danych i analityka z pewnością będą zmieniać biznes.

Transformacja cyfrowa to dziś złożone zjawisko, które łączy technologię z biznesem i kulturą pracy. W biznesie ciągle pełni rolę bardziej taktyczną niż strategiczną. W inwestycjach w technologie wciąż bardziej chodzi o gaszenie pożarów lub poprawianie efektywności niż patrzenie na technologie jako źródło przewagi konkurencyjnej.

Wyniki naszych badań pokazują, że cyfryzacja mocno przyspiesza w kierunku business performance. W najbliższych latach firmy zamierzają koncentrować się właśnie na poprawianiu efektywności biznesowej poprzez wykorzystywanie technologii, co szczególnie widać na przykładzie roku 2022 i przygotowań na trudniejsze czasy. Wszystko musi być mierzalne, analizowane i optymalizowane.

Nasze badania dostarczają także innego, równie ważnego (a przy tym cieszącego nas) wniosku :

systematycznie rośnie dojrzałość cyfrowa dużych firm i korporacji

Organizacje ochoczo zabrały się do porządkowania swoich infrastruktur oraz danych, a także są coraz bardziej otwarte na nowe trendy technologiczne i wdrażanie rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji i automatyzacji pracy.

Poniżej prezentujemy 5 trendów w cyfryzacji, które będą zmieniać biznes, a nawet już to robią na naszych oczach.

Podsumowanie

  • Firmy inwestują przede wszystkim w integrację infrastruktury, systemów i danych, w związku z czym coraz większe znaczenie odgrywa zjawisko platformizacji biznesu.
  • Wykorzystywanie sztucznej inteligencji w procesach decyzyjnych stanie się popularniejsze ze względu na ogromne ilości danych do przetworzenia.
  • W poszukiwaniu sposobów na zwiększenie efektywności organizacji firmy oprócz procesów cyfryzują również środowisko pracy.

O badaniu

ICAN Research od 2014 roku monitoruje poziom cyfryzacji średnich i dużych przedsiębiorstw. W analizie oparto się na 30 wywiadach jakościowych z CIO, CFO i CEO. Badani reprezentowali kluczowych graczy w swoich branżach.

Interesuje Cię diagnostyka firmy lub rynku? Sprawdź naszą ofertę

Zbadamy trendy w cyfryzacji Twojej branży, a wyniki naszych badań dostarczą Ci wiedzy o strategicznej wartości. Wskażemy najważniejsze kierunki w transformacji cyfrowej i technologie, które pozwolą zdystansować konkurencję i z tego powodu są warte inwestycji. Pomożemy Ci zdefiniować strategiczne priorytety i wskażemy najlepsze metody w ich wdrażaniu.

Zbadamy, jakie technologie wykorzystuje Twoja branża i jakie rozwiązania mogą przyczynić się do usprawnienia Twojej firmy, np. w zakresie optymalizacji, eliminacji zbędnej pracy manualnej czy automatyzacji. Wskażemy Ci strategiczne kierunki w zakresie wykorzystania technologii, które przełożą się na zwiększenie konkurencyjności.

Zmierzymy poziom cyfryzacji Twoich procesów oraz wskażemy luki i metody ich usprawnień, które przyspieszą i zautomatyzują Twoje procesy. Dostarczymy wiedzy o najlepszych praktykach z obszaru cyfryzacji procesów. Wskażemy rozwiązania, które sprawdziły się w Twojej branży i są warte wdrożenia ze względu na korzyści biznesowe.

Porozmawiajmy o rozwiązaniach dla twojej firmy, skontaktuj się z nami

W ciągu dnia od wysłania wiadomości odezwie się do Ciebie konsultant rozwiązań biznesowych. Wspólnie opracujemy rozwiązanie, które przełoży się na kompleksowy rozwój pracowników Twojej organizacji.

zdjecie Agnieszka Narwojsz

Agnieszka Narwojsz

R&D Senior Manager

+48 501 615 008
a.narwojsz@ican.pl