WEBINARIUM

Ecommerce: dziś i jutro

30.06.2020, godz. 10:00

0
X
Wykorzystaj wakacje na rozwój
30 szkoleń tematycznych online.
Nawet 5 szkoleń w cenie 1!
87,6% zadowolonych klientów
Kup >>
300 od 59

Zwinne zespoły świetnie funkcjonują w sytuacji, gdy wszyscy ich członkowie pracują w jednej lokalizacji. Pokazujemy jednak, jak zadbać o ich skuteczność także teraz, kiedy pandemia COVID‑19 zmusiła nas do pracy zdalnej.

W miarę jak organizacje próbują dostosować swoje działania do trwającej pandemii COVID‑19, ich zespoły pracujące zgodnie z metodyką zwinności (agile) mogą stać się doskonałym źródłem przewagi konkurencyjnej. Takie zespoły z reguły dobrze reagują na okresy zamętu i niepewności, ponieważ potrafią się adaptować do szybko zmieniających się priorytetów biznesowych, przełomowych technologii oraz postępującej cyfryzacji.

Jednak nagłe przejście w tryb pracy zdalnej, wymuszone przez atak koronawirusa, podważa nieco typową filozofię zarządzania zwinnymi zespołami. Tradycyjnie przyjęło się, że te zespoły świetnie funkcjonują, gdy wszyscy ich członkowie pracują w jednej lokalizacji i są ze sobą naprawdę zżyci. Mogą często się widywać, szybko budować zaufanie, łatwiej rozwiązywać problemy, momentalnie zwracać się do współpracowników w razie potrzeby i sprawnie podejmować niezbędne decyzje. Mimo iż wiemy z doświadczenia, że zwinne zespoły, które od samego początku działają zdalnie, mogą być równie skuteczne, to raptowne przejście z pracy w biurze na pracę w domu może wpłynąć na wyniki tych zespołów (zobacz ramkę Jak przejście na tryb pracy zdalnej może odbić się na produktywności i spójności zespołu).

Dobra wiadomość jest taka, że choć wymaga to niemałego wysiłku, można zarządzać większością czynników, które wpływają na obniżenie produktywności zwinnych zespołów po przejściu na pracę zdalną. Tak naprawdę, jeżeli wdrożymy niezbędną technologię, utalentowany zespół pracujący zdalnie w modelu agile może dostarczyć organizacji taką samą wartość jak zespół działający w jednej lokalizacji. Zakładając, że dział IT firmy jest w stanie zająć się stroną technologiczną, w tym artykule skoncentrujemy się na działaniach, jakie mogą podjąć zwinni liderzy, by wspierać ludzi i kulturę w organizacji, a także odpowiednio zmodyfikować dotychczas obowiązujące procesy.

Zostało 91% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Belkis Vasquez-McCall

Partner firmy McKinsey w New Jersey

Suman Thareja

Partner firmy McKinsey w New Jersey

Lavkesh Garg

Młodszy partnerem (associate partner) w biurze McKinseya w Dolinie Krzemowej

Santiago Comella-Dorda

Partner w bostońskim biurze McKinseya

Wybrane dla Ciebie

MyICANTwoja ścieżka rozwoju
Załaduj więcej wyników

Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Dwa tytuły – Biznes i Technologia ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Powiązane artykuły

Odblokuj wszystko!

Dwa tytuły – Biznes i Technologia ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy