0
X
Łap okazję i zdobądź nowe biznesowe kompetencje!
Certyfikowane szkolenia online IBA
ponad 30 modułów tematycznych
87,6% zadowolonych klientów
Kup >>
30090

Przywództwo w Nowej Normalności 2.0+

Witold B. Jankowski PL
·
Przywództwo w Nowej Normalności 2.0+

Jak pandemia i kryzys gospodarczy wpływają na działania i zachowania liderów?

Wystąpienie dr. Witolda Jankowskiego rozpoczęło Kongres ICAN Management Review. Prezes ICAN Institute mówi o przywództwie w Nowej Normalności 2.0+, czyli o tym jak pandemia i kryzys gospodarczy wpływają na działania i zachowania liderów.

Dr Jankowski zachęca, aby przestać myśleć o powrocie do starej normalności i nauczyć się żyć w nowych warunkach, a nie jedynie walczyć o przetrwanie. Pojawiają się nowi gracze, którzy są w stanie rozwijać się wykładniczo wykorzystując nowe technologie i modele biznesowe.

W czasach niepewności rośnie zapotrzebowanie na przywództwo w czasach niepewności. Jak mawiał Napoleon Bonaparte: lider tworzy nadzieję. Lider jest łącznikiem pomiędzy „dziś” a „jutro”. Przywództwo jest wymianą sensu na zaufanie, zrozumienia rzeczywistości, która nas otacza. Dlatego trzeba stawiać konkretne wizje, która to wizja daje nadzieję.

Prezes ICAN Institute porównuje lidera do żonglera, który musi kontrolować kilka różnych „piłeczek”, które symbolizują takie elementy jak strategia, zarządzanie ludźmi, kontrolowanie emocji, uczenie się i  realizację wizji. Aby to się udało, potrzebne jest zadbanie o samego siebie. Bez takich prozaicznych spraw jak wysypianie się, trudno będzie zadbać o firmę i kontrolować sytuację i zmieniające się warunki.

Kryzys jest szansą na odkrywanie nowych liderów, którzy mogą poprowadzić organizację do zwycięstwa w trudnych momentach. Nie powinniśmy się obawiać oddawania kontroli i współdziałania z innymi.

Dr Jankowski kończy swoje wystąpienie cytatem ze Zbigniewa Herberta.

Zobacz całe wystąpienie w formie wideo:

Kongres ICAN Management Review „Liderzy Jutra”

Kongres odbył się 27 i 28 października 2020 roku. Niemal 40 ekspertów z Polski i ze świata podczas swoich wystąpień podzielonych na 13 sekcji tematycznych omówiło najnowsze trendy i innowacje, które już dziś decydują o przyszłości biznesu. Wykładom, wywiadom, debatom i prezentacjom przyglądało się ponad 1500 uczestników.

Kolejne materiały poświęcone Kongresowi, w tym relacje z obu dni wydarzenia oraz poszczególne wystąpienia w formie wideo, znaleźć można pod tym linkiem.

Witold B. Jankowski

Prezes ICAN Institute. Jeden z najbardziej doświadczonych konsultantów strategicznych w Europie. 

Wybrane dla Ciebie

MyICANTwoja ścieżka rozwoju
Załaduj więcej wyników

Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Dwa tytuły – Biznes i Technologia ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Powiązane artykuły

Odblokuj wszystko!

Dwa tytuły – Biznes i Technologia ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy