Powiadomienie
PROMOCJA
Testuj subskrypcję
ICAN Business Insight
za darmo przez 7 dni!
Magazyn o biznesie dla biznesu
Magazyn linderów cyfrowej transformacji
Książki, e-booki, szkolenia
Osobista platforma wiedzy
Kongresy, konferencje, webinary
Zasoby ludzkie, czyli human resources (HR), to podstawowy i najcenniejszy kapitał firmy. Ludzie to bowiem wiedza, umiejętności, doświadczenie oraz konkretne postawy budujące organizację i znacząco wpływające na jej wyniki. Odpowiednie zadbanie o zasoby ludzkie, wynikające z zastosowania prawidłowych metod zarządzania zasobami ludzkimi, to zatem podstawa sukcesu przedsiębiorstwa.
Pokaż więcejOd 4 września 2020 roku polskie firmy muszą stosować przepisy ustawy dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług. To konsekwencja implementacji dyrektywy unijnej do polskiego prawodawstwa.
Rozwiązania online wspomagają outsourcerów w świadczeniu usług dla biznesu. Podnoszą ich jakość i efektywność, pozwalają obniżyć koszty i przyspieszają procesy. Bez nich, na przykład w HR, przebiegałyby one znacznie wolniej.
Ostatnie miesiące upłynęły pod znakiem koronawirusa, co odbiło się szerokim echem na polskim rynku pracy. Gdy jedne firmy liczyły straty, zwalniały pracowników, wysyłały ich na bezpłatne urlopy lub obniżały wynagrodzenie, inne podczas pandemii odnotowały sukces.
W branży IT spośród rozwiązań dostępnych na rynku zdecydowanie wyróżnia się usługa Recruitment Process Outsourcing (RPO). Polega ona na oddelegowaniu do firmy klienta zespołu wyszkolonych i wyposażonych w narzędzia rekruterów dla branży IT.
Czasowe zamrożenie gospodarki w wielu państwach nie powstrzyma kryzysu klimatycznego. Więcej dobrego w tej kwestii może dać tworzenie zielonych miejsc pracy, które dodatkowo pozwoliłyby ograniczyć rosnące bezrobocie i osłabić skutki recesji.
Twój HR trzyma się anachronicznych metod szkoleń językowych. Nie można go za to winić. Od lat jest oszukiwany.
Dziś HR Business Partner jest barometrem nastrojów pracowników oraz swoistym przedstawicielem załogi.
Tworzenie interaktywnych platform oraz powiązanie ich z procesami HR-owymi to jedno z wyzwań, z jakimi musimy się zmierzyć.
Udział w projektach międzynarodowych daje pracownikom szersze spojrzenie na biznes.
Transformacja firm w kierunku większej zwinności oraz zarządzanie wielopokoleniowością wewnątrz organizacji to priorytety.
Rozwój systemów i narzędzi technologicznych ma ogromny wpływ na działalność przedsiębiorstw. Jak dotknie to działy HR?
Zadania CFO w organizacji zmieniają się bardzo dynamicznie. To zarówno dyrektor finansowy, zarządzający finansami firmy, jak i strateg współkreujący i współrealizujący rozwój biznesowy przedsiębiorstwa.
W wielu firmach panuje przekonanie, że zespół to formalnie wyznaczona komórka, zapisana w strukturze organizacyjnej, którą zarządza odgórnie wyznaczony kierownik zlecający rutynowe działania.
Firmy chętnie finansują pracownikom szkolenia z języka angielskiego, ponieważ przynoszą one korzyści obu stronom. Jednocześnie badania trendów HR dowodzą, że tradycyjne formy nauki się nie sprawdzają.
SITECH, spółka specjalizująca się w konstrukcji oraz produkcji metalowych stelaży i gotowych foteli do samochodów, od lat z sukcesem zarządza zdrowiem pracowników w ramach swojej polityki personalnej.
Ból to obok stresu najczęstszy problem zdrowotny, z którym borykają się polscy pracownicy wszystkich szczebli we wszystkich sektorach gospodarki. Jak sobie z nim radzić w pracy?
Do pokolenia Y należą ludzie, którzy urodzili się w latach 1980–2000. Na całym świecie jest ich 1,7 miliarda.
Doskonalenie umiejętności językowych przynosi korzyści pracownikom i samej organizacji. Firmy chętnie więc oferują takie benefity, choć nie zawsze są zadowolone z efektów tych inwestycji.
Najważniejsze i najbardziej czasochłonne zadania działów HR związane są z procesem rekrutacyjnym. W przypadku części czynności, szczególnie tych żmudnych i powtarzalnych, bardzo przydatne mogą się okazać nowoczesne technologie.
Wraz z rosnącą migracją Polaków do Europy Zachodniej polski rynek pracy potrzebuje coraz więcej pracowników z zagranicy. O tym, jak zapełnić tę lukę i skutecznie wspierać polskie firmy w rozwoju, mówi Filip Aryanowicz, wiceprezes zarządu w firmie Bisar.