Powiadomienie
PROMOCJA
Testuj subskrypcję
ICAN Business Insight
za darmo przez 7 dni!
Magazyn o biznesie dla biznesu
Magazyn linderów cyfrowej transformacji
Książki, e-booki, szkolenia
Osobista platforma wiedzy
Kongresy, konferencje, webinary
Zebraliśmy w jednym miejscu zestawienie różnych programów umożliwiających dofinansowanie działalności firmy. Oto pieniądze, o które można się starać w 2021 roku.
Kierowanie zespołem zdalnym jest wyzwaniem dla dyrektora finansowego, ponieważ zarządzanie musi być znacznie bardziej celowe i przemyślane. Nieformalne i doraźne praktyki, które tak dobrze sprawdzały się przy kontaktach twarzą w twarz na terenie biura, przy pracy zdalnej i hybrydowej po prostu nie działają.
Tworzenie strategii cenowej jest niezwykle ważnym, a jednocześnie trudnym zadaniem. To właśnie od niej zależą wyniki sprzedażowe firmy i jej pozycja na rynku. Jak zatem kreować politykę cenową w cyfrowym świecie? Z Madhavanem Ramanujamem rozmawia Paweł Górecki – wywiad w języku angielskim.
Popularne powiedzenie mówi, że "pieniądze szczęścia nie dają", ale niektórzy uzupełniają wtedy żartobliwie, że szczęście daje dopiero to, co można za nie kupić. Ostatnie badania potwierdzają, że jest w tym dowcipie sporo racji.
Nigdy wcześniej reputacja liderów nie była tak istotna jak dziś, czyli w czasach niepewności i nieprzewidywalności. CFO potrzebują wiedzy i narzędzi, które pozwolą im budować zaufanie i zaangażowanie oraz sprawnie komunikować się w warunkach pracy zdalnej.
Nowy cykl spotkań w historii Klubu CFO – Coffe with CFO – to rozmowy przy kawie z dyrektorami finansowymi i członkami zarządu odpowiedzialnymi za zarządzanie finansami.
O tym, jakie działania warto podjąć, by przekształcić negatywne doświadczenie kryzysu w szansę wzrostu firmy, rozmawialiśmy podczas webinarium Klubu CFO.
Polska pod kątem złożoności środowiska biznesowego znalazła się na 34. miejscu na świecie i 14. w Europie – wynika z raportu TMF Group „Global Business Complexity Index 2020”. Te wyniki pokazują, jak diametralnie może różnić się prowadzenie biznesu w różnych krajach.
Zawiadomienie firmy o kontroli podatkowej najczęściej wzbudza strach, ponieważ nawet w najrzetelniej prowadzonej księgowości zdarzają się błędy. Poza tym kontrolerzy podatkowi mogą zdezorganizować nieco pracę menedżmentu, jeśli ten nie jest odpowiednio przygotowany.
Pandemia Sars-CoV-2 nie jest dla branży transportowej takim wyzwaniem, jakim są niskie marże i kontrowersyjny pakiet mobilności, przyjęty właśnie na arenie UE. Podchodząc do wyzwań procesowo, ponad połowa badanych patrzy jednak w przyszłość z optymizmem. Jakie działania podejmują, by przetrwać i rozwijać się w tych turbulentnych czasach?
Od momentu wybuchu pandemii z odmową przyznania kredytu spotykają się szczególnie często firmy działające w branżach, które najbardziej odczuły finansowe skutki koronawirusa. Przedsiębiorstwa te szukają alternatywnych źródeł finansowania, sięgając m.in. do środków instytucji pozabankowych.
Utrzymanie płynności zarówno w zakresie działań, jak i finansów nigdy wcześniej nie było tak istotne jak dziś. Nowe wyzwania wymagają zupełnie nowego podejścia do zarządzania kapitałem obrotowym. Temu ważnemu tematowi było poświęcone ostatnie webinarium Klubu CFO.
Pandemia doprowadziła do załamania wielu rynków, naruszenia łańcuchów dostaw i powiązań biznesowych na całym świecie.
Liderzy instytucji finansowych coraz częściej mierzą się z problemem nadużyć finansowych. Skala tego zjawiska zauważalnie rośnie. Aż 70% tego typu firm pada ofiarą wyłudzeń kredytów i pożyczek – to najważniejszy wniosek płynący z raportu przygotowanego przez EY Związek Przedsiębiorstw Finansowych.
W badaniu Deloitte CFO Survey 2020, przeprowadzonym pod koniec 2019 roku, czyli jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-Co2-V, 75% dyrektorów finansowych spodziewało się spowolnienia gospodarczego w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Nikt jednak nie mógł przewidzieć aż tak silnych perturbacji.
W ciągu ostatnich kilku tygodni otoczenie rynkowe zmieniło się nie do poznania. Praktycznie każdy budżet i wszystkie plany na 2020 i nadchodzące lata są dzisiaj nieaktualne. Jak w tej nowej i niezwykle trudnej sytuacji dostrzec szansę biznesową?
Szeroko komentowana w przestrzeni publicznej tarcza antykryzysowa, miała być realnym wsparciem polskich przedsiębiorców w obliczu postępującego kryzysu i pandemii koronawirusa. Czy faktycznie spełni swoje zadanie? Przeczytaj omówienie najważniejszych zmian w prawie.
Polskie praktyki budowania pakietów wynagrodzeń dla członków zarządów największych spółek powoli, ale konsekwentnie się zmieniają. Ustalenie kierunku tej ewolucji nie jest jednak sprawą prostą.
Jeszcze kilka lat temu firma NuAir Polska do zarządzania całością zasobów przedsiębiorstwa używała oprogramowania z lat 90’. Dowiedz się, jakie korzyści przyniosła firmie implementacja oprogramowania Sage X3 firmy Sage.
Pracownicze Plany Kapitałowe to powszechny system długoterminowego oszczędzania. Do programu może przystąpić każda osoba zatrudniona, która podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym.