Spytaj o najlepszą dla Ciebie ścieżkę rozwoju kariery: 22 250 11 44 | infolinia@ican.pl

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>

Pracuj na TAK!: wielkie firmy składają się z odważnych decyzji [RECENZJA]

· · 1 min

Pochodzę z etatowej rodziny. Przedsiębiorczości u nas było mało. To taka delikatna forma powiedzenia, że wcale.

Cała rodzina, odkąd pamiętam, snuła dumne opowieści o tym, jak to dobrze mieć stałą pracę. Jakie to wygodne. Czasami tylko narzekali na szefostwo, płacę czy inne głupstwa. Kto by się tym jednak przejmował? Bezpiecznie było i już.

W dorosłym życiu tym bardziej lubię więc nowoczesną, polską przedsiębiorczość. Charakteryzuje się ona pomysłowością, otwartością, ale przede wszystkim - odwagą. Do tego, aby owo bezpieczeństwo na chwilę odwiesić na wieszak. W imię tworzenia rzeczy wielkich i ważnych. W imię przekraczania granic. Głównie własnych.

O tym właśnie jest książka „Pracuj na TAK!”. To historia człowieka, który miał przed sobą cały korporacyjny świat. Mógł przebierać w ofertach, wybrać jedną z wielu ścieżek zawodowych. Wybrał tę najtrudniejszą - własną. Mówię o Przemku Gacku, założycielu Grupy Pracuj, współautorze książki.

Bywało różnie. Ciekawie, zabawnie, pod górę i pod prąd. Nigdy łatwo, zawsze z dużą dawką ciężkiej pracy. Tej jednak się nie bał. Tak to chyba jest, gdy człowiek ma przed sobą jasną wizję, zamiast koncentrować się na ograniczeniach. Wizję stworzenia organizacji opartej na wartościach i dbałości tak o klientów, jak i o pracowników.

To nie jest książka, o której będziesz myśleć nocami. Jednak chwile z nią spędzone na pewno dodadzą Ci energii. Może - tak jak ja - na jej końcu zastanowisz się nad wzorcem wpojonej Ci przedsiębiorczości? I będziesz chciał spróbować innej, „Gackowej”?

Dodam jeszcze, że Paweł Kubisiak, zastępca redaktora naczelnego „Harvard Business Review Polska” jest współautorem książki i również za jego sprawą przez kolejne strony czytelnik płynie sprawnie i z dużą przyjemnością.

Lubię przyjemne książki. Szczególnie takie, które mobilizują i dowodzą, że wielkie firmy składają się z małych (ale odważnych) decyzji. Taka właśnie jest „Pracuj na TAK!”. Polecam!

Paulina Basta
autorka blogu www.paulinabasta.com


Dowiedz się więcej tutaj. Przemysław Gacek, Paweł Kubisiak

PRACUJ NA TAK! Jak zbudowaliśmy firmę opartą na zaangażowaniu

Poznaj historię największego portalu rekrutacyjnego w Polsce i jednego z najpopularniejszych serwisów internetowych w naszym kraju.

Szczera i inspirująca. Fascynująca historia od start‑upu do lidera w swojej branży. Praktyczny przewodnik biznesu.

Marek Metrycki, Prezes Deloitte w Polsce

Kup książkę >>

Paulina Basta

HR Business Partner, IBM Delivery Centre, autorka bloga www.paulinabasta.com.

Polecane artykuły

Polecane artykuły