Spytaj o najlepszą dla Ciebie ścieżkę rozwoju kariery: 22 250 11 44 | infolinia@ican.pl

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>

Jak zorganizować przeprowadzkę do Data Center?

· · 1 min
Jak zorganizować przeprowadzkę do Data Center?

Kiedy już zdecydujesz się na relokację własnych serwerów do Data Center natkniesz się na problem jej organizacji. Jaki termin jest najlepszy? Kto może to zrobić tak, aby firma straciła jak najmniej? Czy długo to potrwa?

Rozwiązaniem tych wątpliwości jest firma organizująca profesjonalne przeprowadzki. Jej profesjonalizm dotyczy nie tylko dowolnej pory, w której pracuje, lecz także skrupulatnego traktowania przewożonych części.

Nic się nie zgubi

Dobra firma organizująca relokację:

  • zapakuje wszystkie podzespoły przewożonych serwerów do oddzielnych opakowań,

  • skrupulatne i rzetelne oznaczy każdy element,

  • zapewni ich gwarancyjne bezpieczeństwo, czyli umieści w pudłach uznawanych przez producentów jako nadające się do przewozu produkowanych przez nich części,

  • zagwarantuje ich bezpieczne dotarcie na miejsce również w przypadku awarii, uszkodzenia lub zniszczenia przewożonych części – w razie jakichkolwiek uszkodzeń każdy element zostanie nieodpłatnie wymieniony na identyczny.

O każdej porze dnia i nocy

Nie musisz martwić się o termin – jeśli zależy ci na przewiezieniu serwerów w nocy z niedzieli na poniedziałek lub w jakimkolwiek innym terminie – nie ma problemu. Dobra firma transportowa działa całodobowo, 7 dni w tygodniu, więc przerwę w działaniu serwerów możesz zaplanować w najmniej kosztownym dla twojej firmy momencie.

Jeśli twoja firma nie może sobie pozwolić na przerwę w działaniu serwerów, Data Center zapewnić może tymczasowe przeniesienie niezbędnych danych na wynajęte serwery. Po udanej relokacji wszystkie dane powrócą na twoje serwery.

Szybkość przeprowadzenia zaplanowanej relokacji również nie jest problemem – firma, która ją przeprowadza dba o to, aby wykonać swoją pracę w terminie. Przewidywany czas przeprowadzki to od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od położenia twojej firmy.

Ten tekst jest częścią projektu How to do IT. To twój sprawdzony przewodnik po cyfrowej transformacji i technologiach dla biznesu. Zapisz się na newsletter projektu!

Robert Kamiński

Konsultant i analityk rynku zaawansowanych technologii, specjalista w zakresie dziedziny badania rynku i opinii, marketingu i sprzedaży.

Polecane artykuły