Zarządzanie talentami to dziś jedno z kluczowych narzędzi podnoszenia konkurencyjności firmy, coraz częściej doceniane przez polskich przedsiębiorców.
Pokaż więcejDobry menedżer poznaje i docenia wyjątkowe umiejętności swoich pracowników. Wykorzystuje ich mocne strony i dostosowuje środowisko pracy do okoliczności, w jakich się obecnie znajdują.
Dowiedz się dlaczego doświadczenie i edukacja nie powinny mieć kluczowego znaczenia w rekrutacji oraz co dokładnie oznacza potencjał i jak go mierzyć.
Co jest najważniejsze podczas wyboru kandydata do pracy? Poznaj wnioski z 20 tysięcy rozmów kwalifikacyjnych.
Coraz więcej organizacji stawia na wewnętrzną przedsiębiorczość jako sposób generowania nowych pomysłów i rozwijania innowacyjności.
Coraz częściej nawet dla największych i najbardziej prestiżowych firm na świecie poważnym wyzwaniem jest nie tylko pozyskanie talentów, ale również ich utrzymanie.
Coraz więcej organizacji zmaga się dziś z problemem niedoboru pracowników i koniecznością ciągłej walki o talenty. Co zrobić, by nie polec w wyścigu o najlepszych specjalistów na rynku? Jak powinna zmienić się rola HR w tej sytuacji?
Współpraca między nauką a biznesem w dalszym ciągu wymaga poprawy, by polska gospodarka mogła stale zwiększać swoją konkurencyjność.
Branża automotive często bywa uważana za szczególnie zmaskulinizowaną. Temu popularnemu poglądowi zadaje kłam firma Volkswagen Poznań.
O tym, czy talent stanie się dla nas ciężarem, w dużej mierze decydują mechanizmy głęboko zakorzenione w naszej osobowości.
Obejrzyj webinarium i dowiedz się, jak zbudować firmę marzeń, przyciągającą najlepszych pracowników.
W walce o najlepszych pracowników „kartą przetargową” może okazać się nowoczesne i funkcjonalne biuro. Czyli jakie?
Zdolność organizacji do adaptacji staje się strategiczną determinantą jej biznesowego przetrwania i miarą talentu pracowników.
Kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw wśród pracowników wyzwala dobrą energię, która owocuje lepszymi wynikami całego przedsiębiorstwa.
Dlaczego firmy muszą konkurować ze sobą o pracowników z unikatowymi kompetencjami na globalnym rynku pracy?
Czy talent jest jak złoto? A co gdyby przyjąć, że talent nie jest dobrem rzadkim lecz powszechnym?
Zzęsto dużo lepszą strategią – i znacznie tańszą – jest skupienie się na potencjale ukrytym wewnątrz organizacji.
O rozwoju w strukturach British American Tobacco opowiadają pracownicy firmy, Marcin Mielcarz i Katarzyna Witkowska.
Potencjału do odkrywania talentów należy szukać w zastosowaniu niekonwencjonalnych narzędzi.
To ludzie są najważniejszym czynnikiem decydującym o jakości przedsiębiorstwa.