Powiadomienie
PROMOCJA
Testuj subskrypcję
ICAN Business Insight
za darmo przez 7 dni!
W biznesie terminy „finanse”, „rachunkowość” czy „ finanse przedsiębiorstwa” nie są obce żadnemu przedsiębiorcy. Jednak . samo zarządzanie finansami przedsiębiorstwa i rozwiązywanie problemów decyzyjnych nie zawsze jest takie proste. Jak być skutecznym w konfrontacji z każdym z nich?
Pokaż więcejPod koniec tego szalonego roku ponownie ujawnił się szał związany z kryptowalutami. Cena najpopularniejszej z nich – bitcoina – zbliżyła się do rekordu z 2018 roku i obecnie oscyluje w okolicach 19 tys. dolarów za jedną cyfrową monetę.
Rok 2020 jest rokiem nietypowym pod wieloma względami. W wyniku pandemii firmy i CFO zostali zmuszeni do wprowadzenia wielu zmian strategicznych i operacyjnych. Jednak to nie wszystko!
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Deloitte, kwestie związane z cyberbezpieczeństwem z roku na rok stają się coraz ważniejsze – i kosztowniejsze.
Zawiadomienie firmy o kontroli podatkowej najczęściej wzbudza strach, ponieważ nawet w najrzetelniej prowadzonej księgowości zdarzają się błędy. Poza tym kontrolerzy podatkowi mogą zdezorganizować nieco pracę menedżmentu, jeśli ten nie jest odpowiednio przygotowany.
Obracanie środkami w sieci zawsze wiąże się z ryzykiem. Zwykle od użytkowników i ich zdrowego rozsądku zależy, czy ich środki będą bezpieczne. Jak to wygląda w przypadku rynku walutowego Forex?
Tarcza antykryzysowa 4.0 już obowiązuje. Przewiduje ułatwienia dla pracodawców i niekoniecznie korzystne przepisy dla pracowników.
Integracja konta bankowego z systemem finansowo-księgowym zapewnia większą kontrolę nad finansami i ich bezpieczeństwo. Takie wygodne rozwiązanie oferuje m.in. PKO Bank Polski, poprzez swoją platformę e-Księgowość.
Podczas ostatniego webinarium Klubu CFO poruszyliśmy tematy związane z najważniejszymi wyzwaniami, rozwiązaniami i korzyściami w zakresie cyfryzacji procesów finansowych.
Wyraźne symptomy hamującej gospodarki światowej nie przygotowały przedsiębiorców i ich firm na armagedon gospodarczy. Pandemia zdezorganizowała życie pod każdym możliwym względem, ale paraliż wywołany COVID-19 powoli mija.
Pandemia zmieniła zachowania zakupowe klientów na całym świecie.
Coraz więcej wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości rynek katarski będzie zyskiwał na znaczeniu dla polskich przedsiębiorców i inwestorów.
Co każdy przedsiębiorca wiedzieć powinien?
KPMG już po raz drugi przeprowadziło kompleksowe analizy wezwań na akcje spółek publicznych i powiązanych z tym procesów wychodzenia z giełdy.
Dzisiejsi klienci korzystający z usług bankowości prywatnej nie oczekują nadzwyczajnych zysków. Chcą, aby ich majątek – który gromadzili przed dwie, trzy dekady – za kilkanaście lat co najmniej utrzymał tę samą realną wartość co obecnie.
Od pewnego czasu świat finansów - szczególnie tych małych, prywatnych - przeżywa prawdziwą rewolucję, a wszystko za sprawą wszechobecnej technologii. Za nią podążają przepisy prawa.
Badanie przeprowadzone przez EY pokazuje, że dawanie łapówek jest w dalszym ciągu w Polsce powszechnym zjawiskiem.
W Stanach Zjednoczonych fundusze emerytalne inwestują w private equity około 10% swojego kapitału. Dlaczego Polsce ta atrakcyjna forma inwestowania cieszy się umiarkowanym zainteresowaniem?
Połączenie akredytywy i faktoringu pozwala finansować operacje handlowe klienta od momentu złożenia przez niego zamówienia aż do chwili spłaty.
Instytucje z sektora bankowego mogą korzystać z usług outsourcingowych w ograniczonym zakresie, kwestie te reguluje kodeks cywilny oraz ustawa o prawie bankowym.