Spytaj o najlepszą dla Ciebie ścieżkę rozwoju kariery: 22 250 11 44 | infolinia@ican.pl

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>

Biuro, w którym po prostu chce się pracować!

· · 2 min
Biuro, w którym po prostu chce się pracować!

Właśnie ruszyła czwarta edycja OFFICE SUPERSTAR – konkursu na najlepsze biura w Polsce. Poprzednie trzy edycje pokazały, że przestrzeń biurowa jest niezwykle ważna nie tylko dla firm i prowadzenia biznesu, ale przede wszystkim dla pracowników. To ona wspiera współpracę i kulturę organizacyjną.

Partnerem materiału jest CBRE.

Panująca na świecie pandemia nie zmieniła tego podejścia. Co prawda jeszcze do niedawna większość pracowników wykonywała swoje zadania w biurze, jednak dziś już wiemy, że dotychczasowe standardy funkcjonowania firm uległy transformacji, a częściowa praca z domu stała się nową normalnością. Nie oznacza to jednak, że biuro przestało być nam potrzebne.

Obecnie przychodzimy do niego chętniej niż kiedykolwiek. Co więcej biuro, umocniło swoją rolę. Teraz nie tylko miejsce pracy przy biurku i spotkań z klientami, ale przede wszystkim przestrzeń wspierająca budowanie relacji w firmie, współpracę oraz integrację zespołów.

Zgłoś swoje biuro do konkursu OFFICE SUPERSTAR 2021

Nowa rzeczywistość, dawne potrzeby pracowników

Biuro do tej pory było miejscem rozwijania kapitału ludzkiego i potencjału biznesowego. Pracownicy spotykali się w nim fizycznie, aby prowadzić projekty, dyskutować, wymieniać innowacyjne pomysły, zażegnywać kryzysy, konfrontować i praktykować wspólne zawodowe wartości. Dziś funkcja biura przeszła pewną transformację, gdzie część powyższych zachowań przenieśliśmy do świata cyfrowego, jednak nadal z zachowaniem reżimu, możemy i powinniśmy je praktykować w tzw. realu. Eksperci CBRE wykazują, że jest to wręcz niezbędne do podtrzymania relacji. Nie warto zatem rezygnować ze zbyt wielu metrów kwadratowych biura, gdyż z biegiem czasu prawdopodobnie może to kosztować firmę utratę zgranych zespołów.

DNA firmy wpisane w przestrzeń

Nowoczesne biura już nie kojarzą się z zamkniętymi pokojami i sformalizowaną strukturą. To przede wszystkim otarte, dobrze urządzone przestrzenie, w których w zależności od potrzeby realizujemy zadania, spotykamy się z zespołem i klientami, uczymy się, ale też… odpoczywamy i integrujemy się z zespołem. Projektowanie przestrzeni biurowych to złożony proces, który powinien być poprzedzony analizą potrzeb pracowników i firmy.

– Nie ma uniwersalnego projektu na biuro idealne, ponieważ każda firma potrzebuje innych przestrzeni. Dzisiaj nie liczą się katalogowe wnętrza, a idea, która za nimi stoi. Dlatego w konkursie OFFICE SUPERSTAR dajemy uczestnikom możliwość wypowiedzi, dlaczego to właśnie ich przestrzeń powinna otrzymać tytuł najlepszego biura w Polsce. Za pośrednictwem tej akcji szukamy przestrzeni, które wpisują się w DNA danej firmy. To jest właśnie ta unikalna wartość, na którą powinniśmy zwracać uwagę – mówi Mikołaj Sznajder, dyrektor działu powierzchni biurowych w CBRE.

Pokaż, że pracujesz w najlepszej przestrzeni

Przestrzeń biurowa może być jednym z narzędzi do rozwoju całej organizacji. Nie zależnie od modelu pracy, który panuje w twojej organizacji dobrze zaprojektowane biuro powinno być miejscem, w którym każdy pracownik czuje się dobrze. Dzięki temu komunikacja wewnątrz i między zespołami przebiega sprawniej, a efektywność pracy wzrasta. To ważne nie tylko z punktu widzenia już zatrudnionych osób, ale również nowych pracowników, bo biuro to również narzędzie employer brandingowe. Z badań wynika, że aż 90 proc. osób przyznaje, że design biura jest ważnym argumentem przy wyborze pracy.

Zatem, czy twoje biuro spełnia funkcję integratora potrzeb pracowników z technologią, funkcjonalnością oraz designem? Czy twoja przestrzeń jest miejscem, w którym pracownicy po prostu lubią przebywać? Jeżeli tak, prześlij zgłoszenia do konkursu OFFICE SUPERSTAR 2021 i sprawdź, czy masz najlepsze biuro w Polsce. Szczegóły znajdziesz tutaj (klik).

Kontakt do eksperta:

Mikołaj Sznajder

Director, Head of Advisory & Transaction Services | Office,CBRE

mikolaj.sznajder@cbre.com
Tel. +48 695 271 379

Mikołaj Sznajder

Dyrektor działu powierzchni biurowych w CBRE. Ma ponad 14 lat doświadczenia na rynku nieruchomości.

Polecane artykuły

Polecane artykuły