Rozwój zarządzania
Jakie cechy powinien mieć CEO, by wynieść firmę na wyższy poziom?
Gdy start-up rozpoczyna swoją działalność, najczęściej jest ściśle utożsamiany ze swoim Chief Executive Officerem. Jednak wraz z rozwojem firmy jego lub jej rola szybko się zmienia. Jak zmienia się styl zarządzania CEO w start-upie? Jakie pułapki czyhają na liderów i jak się przed nimi uchronić?
Od taksówkarza do… milionera – oto zwycięzca światowej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2021
Kiedy zdecydował się 18 lat temu zainwestować we własną firmę biofarmaceutyczną – Celltrion – JungJin Seo miał do dyspozycji zaledwie 45 tys. dolarów. Obecnie produkty tej firmy są sprzedawane w ponad 90 krajach, co przynosi jej przychody sięgające 1,7 mld dolarów rocznie.
Zbyt dużo technologii? Potrzebujesz planowania cyfrowego
Cyfryzacja, przyspieszona przez pandemię, spowodowała szybkie zmiany niemal na każdym rynku. Rzeczywistości online i offline zaczęły się przenikać, konkurencyjne firmy proponują coraz to nowocześniejsze rozwiązania, a poziom wymagań klientów rośnie. Wszystkie te zjawiska łączy jedno – opierają się na rozwoju technologii.
Jak pozbyć się silosów i w pełni wykorzystać potencjał biznesowy drzemiący w danych?
Wywiad z Sinisha Mitrovic, Account Executive w firmie Cloudera oraz dr inż. Kamilem Folkertem, CTO w firmie 3Soft.
Pandemia przyspieszy rewolucję w technikach zarządzania
O tym, jak kryzys spowodował prawdziwy przełom w dziedzinie komunikacji międzyludzkiej i przyspieszył nieuchronne zmiany, m.in. wzrost produktywności w wielu branżach, opowiada Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Z perspektywy sukcesorów
Nasz wiek oraz doświadczenia zebrane poza branżą pozwalają nam spojrzeć na Rohlig Suus Logistics inaczej, niż robi to ojciec.
Zarządzanie oparte na zaufaniu
CEO Grupy Sodexo w Europie Środkowej dał swoim menedżerom większą niż dotychczas swobodę decyzyjną, czyniąc z upoważniania ludzi do działania fundament kultury międzynarodowej organizacji.
Przyjaźń, biznes i technologie
Pamiętasz tych znajomych ze studiów, których zawsze wszędzie było pełno? Przewodniczących samorządów, organizatorów wydarzeń i społeczności? Kim są młodzi zdolni 20 lat później? O sukcesie Unity Group opowiada Grzegorz Rudno-Rudziński.
Stawiamy na wiedzę
Fundacja NUTRICIA od ponad 20 lat konsekwentnie realizuje misję, którą jest ochrona, promocja i zapewnienie zdrowia poprzez żywienie.
Równowaga i zaangażowanie idą w parze
Duża rotacja pracowników, brak zaangażowania i wysoka absencja chorobowa to przejawy nieefektywnego zarządzania kadrami.
Niezdrowa efektywność
Ponad 100 lat temu Frederick Taylor, amerykański inżynier i przedsiębiorca, uważnie obserwował robotników ładujących na wagony surówkę żelaza. Następnie tak dopracował wszystkie szczegóły procesu ładowania, że osiągnął 3,8-krotne zwiększenie wydajności pracy ładowaczy.
Agile, czyli jak sprawić, by projekt zakończył się sukcesem
Zwinne metody zarządzania jeszcze do niedawna były stosowane przede wszystkim przy mniejszych projektach informatycznych. Jak pokazuje jednak praktyka sprawdzają się one również przy zadaniach wymagających współpracy w rożnych obszarach biznesu. Czy sprawdzą się w korporacyjnej kulturze?
Sprytna alternatywa
Wraz z postępującą cyfryzacją firm rośnie też rynek usług chmurowych. O tym, jak znaleźć na nim własną niszę i kreować usługi, kierując się przyjętymi wartościami, mówi Xavier Perret, wiceprezes zarządu i Chief Digital & Marketing Officer OVH.
8 największych błędów popełnianych przez menedżerów
Jak sprawdzić, czy stoimy po właściwej stronie?