Powiadomienie
Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają pracowników, muszą liczyć się z szeregiem obowiązków, jakie narzuca na nich polski ustawodawca. Wiele z nich jest związanych ściśle ze sferą kadrową oraz rachunkową, dlatego są one tak ważne z punktu widzenia prawidłowego funkcjonowania zakładu pracy.
Upominki świąteczne dla pracowników i kontrahentów, to dzisiaj standard w relacjach. Jak okazać wdzięczność lub docenić kogoś? Najlepiej w dobrym stylu. Często więc szukamy oryginalnych pomysłów, które zapadną w pamięć. Mamy swoje typy.
Inwestowanie w zdrowie pracowników to nie tylko dbałość o członków zespołów. W jakiś sposób o świadomość zatrudnionych w przedsiębiorstwach dbają liderzy? Czy zwiększanie świadomości zespołów na temat zdrowego stylu życia nie kończy się wyłącznie na działaniach wizerunkowych?
Firmy inwestują w zdrowie pracowników, dzięki czemu ci coraz więcej wiedzą o sposobach na długie, zdrowe i szczęśliwe życie. Sęk w tym, że taka świadomość nie przekłada się na ich codzienne wybory. Jak podejść do promowania zdrowia, by faktycznie poprawić jakość życia pracowników i przy okazji czerpać z tego korzyści nie tylko wizerunkowe?
Sport to zdrowie! Poprawia samopoczucie, kondycję fizyczną, sylwetkę, a także wydajność w pracy. Mimo to dane dotyczące poziomu aktywności fizycznej Polaków są alarmujące. Okazuje się, że ponad 1/3 z nas nawet raz w miesiącu nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej.
Jeśli człowiek nie może rozwiązać trapiących go problemów, to stają się one problemami organizacji, w której pracuje. Mając na względzie zarówno dobro własne, jak i pracowników, firmy mogą zapewnić swoim ludziom pomoc profesjonalistów w postaci programu wsparcia realizowanego przez niezależnego operatora.
W szybkim tempie zyskuje na znaczeniu nowy trend, który pomaga firmom wspierać pracowników w osiągnięciu życiowej równowagi. Wellbeing przechodzi z niszy do głównego nurtu zarządzania ludźmi. Jak mądrze troszczyć się o zdrowie zatrudnionych, nie zapominając o ich dobrostanie?
Braki kadrowe doskwierają każdej branży. Coraz więcej zakładów ma problem ze znalezieniem na rynku fachowców, a bez nich nie są w stanie wyprodukować ani sprzedać swoich towarów.
Siłą napędową każdej organizacji są ludzie, dlaczego więc tak często postrzega się pracowników n jako pozycje w arkuszu kalkulacyjnym lub wiersze danych w jednym z wielu programów używanych w firmie.
Pozyskanie talentów i dotarcie do specjalistów wyższego szczebla stanowi dziś nie lada wyzwanie.
Rynek pracownika i walka o specjalistów przesunęły część odpowiedzialności za prawidłowo funkcjonujący biznes na szefów HR, ponieważ ich kluczowym zadaniem jest obecnie pozyskiwanie i rozwój talentów.
O tym, że pozytywne doświadczenia kandydatów do pracy pomagają budować wizerunek pracodawcy, wiadomo powszechnie, ale to wcale nie znaczy, że firmy wykorzystują tę wiedzę w praktyce.
Wysoka pozycja działów personalnych odchodzi w przeszłość. Czy to definitywny powrót do funkcji dostawcy usług kadrowych?
Nowe wyzwania oznaczają dla wielu działów HR konieczność skorygowania kierunków działania i skierowania uwagi na wyzwania w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim.
W wielu firmach patrzy się na seniorów jak na potencjalnych emerytów, a zatrudnianie ich jest jedną z ostatnich decyzji osób dokonujących kadrowych wyborów.
W politykę kadrową firmy zawsze wpisane jest ryzyko związane z zawirowaniami rynkowymi.