Spytaj o najlepszą dla Ciebie ścieżkę rozwoju kariery: 22 250 11 44 | infolinia@ican.pl

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>

Kredyt konsolidacyjny dla firm — poznaj jego zalety!

· · 2 min
Kredyt konsolidacyjny dla firm — poznaj jego zalety!

Pożyczki to siła napędowa wielu biznesów. Nie ma w nich nic złego, jeśli firma prosperuje i jest w stanie bez problemu spłacać swoje zobowiązania. Jednak zaciągnięcie kilku kredytów jednocześnie może okazać się problematyczne, czasochłonne, a w niektórych przypadkach powoduje trudności w spłacie zadłużenia. Na szczęście istnieją rozwiązania, które mogą pomóc przedsiębiorcom.

Kiedy warto rozważyć kredyt konsolidacyjny dla firm?

Kredyt konsolidacyjny dla firm to produkt finansowy, który pozwala na połączenie kilku zobowiązań w jedno. Korzystają z niego przedsiębiorcy znajdujący się w różnych sytuacjach — mogą to być zarówno właściciele spółek z dużym kapitałem, jak i niewielkich działalności gospodarczych, które wpadły w kłopoty finansowe. Konsolidacja to rozwiązanie dla każdego biznesmena, jednak warunki jej uzyskania mogą różnić się w zależności od indywidualnej sytuacji. Dotyczy ona firm, które:

  • posiadają kilka kredytów bankowych i chcą poprawić warunki spłaty zobowiązań,

  • zaciągnęły wiele pożyczek krótkoterminowych i obawiają się pętli zadłużenia,

  • chcą zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Czy kredyt konsolidacyjny dla firm jest dostępny dla każdego?

Wiesz już, że o kredyt konsolidacyjny dla firm stara się wielu przedsiębiorców. Podstawowe pytanie brzmi jednak, czy każdy z nich ma szansę go uzyskać? Niestety, odpowiedź okazuje się skomplikowana i zależy w dużej mierze od indywidualnej sytuacji danej działalności gospodarczej.

Rozwiązaniem, które cieszy się największą popularnością, jest konsolidacja bankowa. Kredyt konsolidacyjny możesz zaciągnąć w instytucji finansowej, podobnie jak pożyczkę gotówkową lub hipoteczną. Jeśli twoja firma posiada dobrą historię kredytową, a ty spłacasz swoje zobowiązania terminowo, masz dużą szansę na wynegocjowanie dobrych warunków kredytowych w wybranej placówce. Co więcej, możesz wybierać spośród ofert kilku instytucji.

Sytuacja komplikuje się w przypadku przedsiębiorców, którzy wpadli w kłopoty finansowe. Niestety, przedstawiciele banków nie zawsze są chętni do podjęcia z nimi współpracy. Na szczęście nie oznacza to, że nie mają oni szans na otrzymanie pomocy. Pierwszym z możliwych rozwiązań tej sytuacji jest zwrócenie się do prywatnej firmy pożyczkowej. Drugą, polecaną przez nas, opcją jest natomiast kontakt z doradcą kredytowym.

Konsolidacja z ekspertem ds. kredytów firmowych

Jeśli spotkałeś się z odmową udzielenia kredytu konsolidacyjnego dla firmy ze strony przedstawiciela banku, zwróć się o pomoc do doradcy kredytowego z firmy Habza Finanse. Zatrudnieni w niej eksperci specjalizują się w pozyskiwaniu trudnych pożyczek. Warto wziąć pod uwagę, że posiadają oni duże możliwości negocjacyjne. Dobrze znają także wszystkie przepisy i zasady dotyczące udzielania kredytów zarówno przez banki, jak i prywatne firmy. Konsolidacja zobowiązań pozwoli ci na dostosowanie wysokości miesięcznych rat do indywidualnych możliwości spłaty. Terminowość wpłynie natomiast na budowanie pozytywnej historii kredytowej. Zaoszczędzone pieniądze będziesz mógł przeznaczyć na kolejne inwestycje. A plusów jest znacznie więcej! Przekonaj się o tym, nawiązując współpracę z przedstawicielem Habza Finanse.