Spytaj o najlepszą dla Ciebie ścieżkę rozwoju kariery: 22 250 11 44 | infolinia@ican.pl

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>

Trener umiejętności społecznych – co warto wiedzieć na temat tego kierunku studiów?

· · 1 min
Trener umiejętności społecznych – co warto wiedzieć na temat tego kierunku studiów?

Wraz ze zmieniającymi się oczekiwaniami słuchaczy wiele uczelni wprowadza nowe kierunki studiów podyplomowych. Jest to najlepsza okazja do ugruntowania zdobytej wiedzy, ale też zdobycia nowych umiejętności. Na jakie specjalizacje warto zwrócić uwagę?

Studia podyplomowe to forma kształcenia przeznaczona dla osób, które mają ukończone studia co najmniej pierwszego stopnia. Czas ich trwania jest różny, w zależności od wybranego kierunku. Na podjęcie studiów podyplomowych decydują się najczęściej osoby chcące podnieść swoje kwalifikacje w konkretnym zakresie. Dużym zainteresowaniem cieszy się aktualnie kierunek trener umiejętności społecznych. Specjalizacja ta jest bardzo przydatna w życiu codziennym, nie tylko do własnego wykorzystania, ale też pomocy innym. Dzięki zdobytym w ten sposób kwalifikacjom można znacznie wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy. Wyjaśniamy, czym zajmuje się trener umiejętności społecznych.

Jak zostać trenerem umiejętności społecznych?

Kompetencje społeczne to, najprościej rzecz ujmując, umiejętność efektywnego radzenia sobie w sytuacjach społecznych. Pod pojęciem tym kryje się zarówno łatwość nawiązywania znajomości, komunikatywność, jak i sposób rozwiązywania problemów. Wspomniane kompetencje najczęściej uzależnione są od inteligencji emocjonalnej, z którą wiele osób, tak dzieci, jak i dorosłych, ma problemy. W takich przypadkach niezbędna okazuje się właśnie pomoc trenera umiejętności społecznych. Zapotrzebowanie na tego typu specjalistów jest coraz większe. Dlatego warto już teraz rozpocząć studia trenera umiejętności społecznych. Specjalizacja ta skupia się przede wszystkim na zapoznaniu słuchaczy z najnowszymi osiągnięciami z zakresu psychologii i pedagogiki. Szczegółowy program studiów dostępny jest na stronie wsb‑nlu.edu.pl. Został on opracowany tak, aby uwzględnić wszystkie wyzwania, jakie stanąć mogą przed trenerem umiejętności społecznych.

Na czym polega trening umiejętności społecznych?

Bycie trenerem umiejętności społecznych to bardzo ważna i wartościowa praca. Można pomóc nie tylko dzieciom, ale też dorosłym, którzy borykają się z trudnościami funkcjonowania w społeczeństwie. Podejmując studia na kierunku oferowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu — National Louis University, dowiesz się, jak przeprowadzić skuteczny trening umiejętności społecznych. Jest to najbardziej popularna metoda, którą wykorzystuje się w pracy z grupą. Polega ona na obserwowaniu nie tylko zachowania innych osób, ale też własnego. Studia podyplomowe WSB NLU zapewniają kompleksowe warsztaty z prowadzenia takich zajęć. Ważne jest, aby student nauczył się rozpoznawać charakter wypowiedzi i sposoby zmieniania niekorzystnych zachowań na te akceptowalne. Najważniejsze jednak, aby kursanci potrafili uzyskane wskazówki wykorzystać. Trening umiejętności społecznych może wnieść dużo dobrego w życie tak naprawdę każdego z nas.