WEBINARIUM

Ecommerce: dziś i jutro

30.06.2020, godz. 10:00

0
X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>

Kredyt gotówkowy w 2020 roku – co warto wiedzieć?

 · 2 min
Kredyt gotówkowy w 2020 roku – co warto wiedzieć?

Nowy Rok to dla wielu osób czas dużych zmian. Część z nich to zmiany o charakterze inwestycji lub zakupów – nie zawsze za gotówkę. W poszukiwaniu taniego kredytu gotówkowego w nowym, 2020 roku, warto zajrzeć do największych porównywarek kredytowych w Polsce, by dowiedzieć się, jak pożyczyć tanio, mądrze i najlepiej szybko.

Jeśli interesuję Cię kredyt gotówkowy, to wiedz, że w zależności od oferty instytucji, która ten kredyt przyznaje, warunki będą się różnić, jednak najczęściej z kredytu gotówkowego na sylwestra mogą skorzystać osoby pełnoletnie, które ukończyły 18 rok życia i mają ważny dowód osobisty. W niektórych przypadkach muszą to być osoby, które skończyły 21 rok życia i są obywatelami polskimi. Dodatkowo muszą przebywać na terenie Polski. Jednak przy wyborze kredytu gotówkowego dokładnie przeczytaj warunki umowy, aby poznać wszystkie obostrzenia.

Kredyt gotówkowy – jakie dokumenty należy wypełnić?

Starając się o kredyt w banku, musimy przygotować się na wypełnienie wielu formalności i wydłużoną procedurę, która będzie zawierać wnikliwą weryfikację i analizę naszej historii kredytowej. Warto pamiętać, że gdy posiadamy w BIK status niepewnego płatnika, możemy mieć problem z otrzymaniem pożyczki, czy kredytu gotówkowego.

W zależności od banku dokumentacja może się nieznacznie różnić, dlatego wybierając najlepszą ofertę, warto dokładnie przygotować potrzebne dokumenty takie jak: zaświadczenie o dochodach i historię rachunku z ostatnich sześciu miesięcy. Jest to ważne, gdyż poproszeni o nią w banku, będziemy musieli zalogować się na nieznany komputer, co może nie być dla nas komfortowe i bezpieczne. Niektóre banki są również restrykcyjne w kwestii swoich formularzy, dlatego zwróć wagę, czy zaświadczenie od pracodawcy wymagane jest na specjalnym druku.

Takie zaniedbanie może dodatkowo wydłużyć proces przyznawania pożyczki, postaraj się odpowiednio do tego przygotować, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu i szybciej otrzymasz pomoc.

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt gotówkowy?

Szukając kredytu gotówkowego, warto zwrócić uwagę na RRSO, które jest wartością, stanowiącą o całościowym koszcie kredytu. Nie tylko oprocentowanie, jak większość niedoświadczonych klientów myśli. RRSO zawiera wszystkie koszty związane z kredytem takie jak prowizja, oprocentowanie, ubezpieczenie czy inne koszty wynikające z obsługi zobowiązania.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na promocyjne oferty, które mogą mieć w sobie ukryte koszty, które wpływają na cenę oferty. Korzystając z promocyjnej oferty, możemy zostać poproszeni o założenie konta w innym banku, co będzie generowało rocznie koszt, który wpłynie na atrakcyjność kredytu. Warto dokładnie przyjrzeć się ofercie, zanim podpiszemy umowę, bo nie wszystkie oferty są tak promocyjne, jak się wydają.

Najtańszy kredyt gotówkowy – gdzie szukać najlepszych ofert?

Osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy, mogą skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Jednak warto też skorzystać z pomocy rankingu kredytów gotówkowych, który prowadzi wiele niezależnych stron o tematyce finansowej.

Dodatkową pomocą mogą być kalkulatory zdolności kredytowej, które w prosty sposób pomogą nam wyliczyć ratę kredytu i dopasować dostosowany do nas okres spłaty. W internecie jest wiele narzędzi, z którym możemy skorzystać, aby wybrać najtańszy kredyt gotówkowy na sylwestra, który pomoże nam spełnić marzenie o wyjątkowej zabawie.

Wybrane dla Ciebie

MyICANTwoja ścieżka rozwoju
Załaduj więcej wyników

Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Dwa tytuły – Biznes i Technologia ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Odblokuj wszystko!

Dwa tytuły – Biznes i Technologia ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy