Powiadomienie
PROMOCJA
Wybierz pakiet biznesowej wiedzy dla siebie.
Praca w chmurze staje się normą: dzięki takiemu rozwiązaniu firmy pracują wydajniej, szybciej i bezpieczniej. Jakie jeszcze zalety przynoszą usługi w chmurze? Jak lepiej wykorzystać chmury obliczeniowe w biznesie?
Pokaż więcejPod koniec tego szalonego roku ponownie ujawnił się szał związany z kryptowalutami. Cena najpopularniejszej z nich – bitcoina – zbliżyła się do rekordu z 2018 roku i obecnie oscyluje w okolicach 19 tys. dolarów za jedną cyfrową monetę.
Wraz z decyzją o potrzebie chmury następnym krokiem jest wybór jej odpowiedniego modelu.
Dla współczesnych firm, które stają przed koniecznością integracji wielu systemów informatycznych, migracja do chmury jest wręcz koniecznością.
Niezależnie od rodzaju cloud computing to nowoczesne centrum przetwarzania danych, które oferuje niedostępny wcześniej poziom szybkości udostępniania zasobów.
Filozofia działania większości przedsiębiorstw zakładająca hierarchię, wzajemną rywalizację i maksymalizację zysku – idąc za Fullerem – przestała pasować do rzeczywistości.
Dostęp do mocy obliczeniowej jest kluczowy dla pełnego wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji w biznesie. Nie oznacza to jednak, że do wdrożenia takiego rozwiązania są niezbędne superkomputery.
Artykułów o chmurze obliczeniowej napisano już wiele. Ten będzie trochę inny.
Liczba firm, które migrują swoje systemy IT do chmury, stale rośnie. Jest to trend globalny, widoczny również w Polsce.
Decydując się na korzystanie z rozwiązań chmurowych, stajemy przed koniecznością wyboru konkretnego rozwiązania. Możliwości jest co najmniej kilka. I nie chodzi tylko o to, na jakiego zdecydować się dostawcę. Zacząć należy od wyboru właściwego podejścia.
Transformuj się, albo giń – takie hasło, zdaniem eksperta IBM, może przyświecać wszystkim polskim firmom.
Nowe rozwiązania technologiczne zmieniają oblicze współczesnego biznesu. Są najskuteczniejsze, gdy działają na platformie chmurowej.
Dla współczesnych firm, które stają przed koniecznością integracji wielu systemów informatycznych, migracja do chmury jest wręcz koniecznością.
Coraz więcej firm - tak jak firma Villeroy & Boch - sięga po technologię, by poprawić swoją konkurencyjność i rentowność.
Czas najwyższy sprostować wszystkie mity.
IT od dwóch dekad zmienia globalny biznes, przeobrażając wiele branż. Jakie nowe produkty i techniki cyfrowe spowodują największe zmiany w nadchodzących latach?
Inter Cars jest największym w Europie Środkowo‑Wschodniej dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Aby ułatwić dostęp do produktów ze swojej oferty, firma postanowiła zainwestować w chmurę obliczeniową.
Mimo, że pracownicy polskich małych i średnich przedsiębiorstw dostrzegają potencjał rozwiązań z obszaru chmury obliczeniowej, wciąż korzystają z nich rzadziej niż ich koledzy z innych krajów europejskich.
Chmura obliczeniowa przestała być tylko modnym pojęciem, a stała się coraz częściej wybieraną i kompleksową usługą – standardem wykorzystywanym w wielu współczesnych firmach.
Co kryje się za terminem big data i jakie mogą być biznesowe konsekwencje stosowania tej technologii?
Czy tego chcemy, czy nie, chmura obliczeniowa przynosi rewolucję w sposobie korzystania z IT. Najogólniej tę rewolucję można scharakteryzować jako odejście firm od kupowania sprzętu teleinformatycznego i zwrócenie się w kierunku usług dostarczanych w ramach zwirtualizowanych zasobów.