Spytaj o najlepszą dla Ciebie ścieżkę rozwoju kariery: 22 250 11 44 | infolinia@ican.pl

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>

[Za]prezentuj się lepiej. 7 alternatyw dla PowerPointa

· · 2 min

W dzisiejszych, bardzo wizualnych czasach umiejętność efektywnej prezentacji ma ogromne znaczenie. Aby osiągnąć zamierzony efekt, posługujemy się często stworzonym przez Microsoft programem PowerPoint. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyne dostępne rozwiązanie.

Można powiedzieć, że „firmy PowerPointem stoją”. W programie Microsoftu nie ma nic złego, ale na rynku dostępne są ciekawe konkurencyjne programy. Przetestowanie ich pozwala nie tylko wybrać wygodniejszą opcję – może nas także wyróżnić na tle innych prelegentów.

SZTUKA AUTOPREZENTACJI – CZY WIESZ, JAK WIDZĄ CIĘ INNI? »

Prezi

Prezi jest chyba najbardziej znaną alternatywą dla PowerPointa. To narzędzie online o bardzo charakterystycznym, interaktywnym charakterze. Pozwala na nieliniowe połączenie prezentowanych treści i efektywne przejścia między nimi. Efekty mogą robić wrażenie, ale niewprawionym użytkownikom trudno będzie modyfikować już powstałe slajdy. Prezi jest dostępne w kilku opcjach płatności – od darmowego, ograniczonego konta po rozwiązania przeznaczone dla biznesu. Więcej na prezi.com.

PowToon

PowToon to kolejne narzędzie online, które pozwala na tworzenie prostych filmów i animacji. Znakomicie sprawdzi się do tworzenia animowanych historii. Ciekawe rozwiązanie do wykorzystania w celach sprzedażowych, marketingowych i edukacyjnych. Oferuje wiele gotowych do użycia szablonów. Efekt „wow” gwarantowany, a co najważniejsze – produkt w podstawowej wersji jest darmowy. Więcej na powtoon.com.

Slidedog

Równie ciekawą propozycją może okazać się Slidedog. Aplikacja służy do zebrania wszystkich materiałów z różnych źródeł: dokumentów, wcześniejszych prezentacji, filmów. W ten sposób stworzyć można jedną playlistę wszystkich zasobów. Aplikacja pozwala na dzielenie się elementami prezentacji w czasie rzeczywistym. Co ciekawe, aplikacja jest darmowa. Dostępna do pobrania ze strony: slidedog.com.

Keynote

Keynote jest narzędziem przeznaczonym dla użytkowników systemu MacOS. Istnieją też aplikacje na urządzenia przenośne z iOS. Program posiada takie same funkcjonalności jak PowerPoint, ale jest prostszy w obsłudze, a skonfigurowanie z rozwiązaniem chmurowym iCloud wzbogaca go o dodatkowe opcje.

Impress

Program ten jest klonem PowerPointa. Wygląd menu i funkcjonalności są do siebie bardzo zbliżone. Niestety niektóre narzędzia mają nieintuicyjne nazwy, a kompatybilność w korzystaniu z prezentacji stworzonych w PowerPoincie nie zawsze jest zadowalająca. Impress jest aplikacją desktopową dostępną wraz z całym (darmowym) pakietem LibreOffice. Działa na systemach operacyjnych Windows, Linux, MacOS. Więcej na libreoffice.org.

JAK MÓWIĆ, BY SŁUCHALI? JAK SŁUCHAĆ, BY MÓWILI? »

Slidebean

Slidebean to narzędzie chmurowe, z którego możemy korzystać w dowolnym miejscu. Musimy być jednak połączeni z internetem. Pozwala na tworzenie ciekawych, kolorowych prezentacji. Intuicyjny interfejs webowy jest prosty w użyciu, ale nie posiada tylu funkcji co PowerPoint. To rozwiązanie adresowane głównie do zespołów firmowych. Slidebean jest dostępny w kilku wersjach cenowych. Najtańsza subskrypcja miesięczna kosztuje 29 dolarów, oferuje nielimitowaną przestrzeń dyskową oraz mnóstwo gotowych szablonów. Istnieje możliwość wypróbowania Slidebean przez 7 dni za darmo. Więcej na slidebean.com.

Haiku Deck

Haiku Deck to aplikacja dostępna na tablety, która pozwala na tworzenie prostych slajdów. Slajdy mogą zawierać tło, krótki tytuł i podtytuł lub listę punktową bądź slajd z wykresem. Ciekawą prezentację można stworzyć w parę chwil podczas dojazdu na ważne spotkanie. Prosta w obsłudze aplikacja nie pozwala niestety na pracę offline. Haiku Deck jest płatną aplikacją, możemy jednak skorzystać z darmowej 7‑dniowej wersji próbnej. Aplikacja do pobrania na: haikudeck.com.

Michał Kosma

Koordynator projektów i systemów teleinformatycznych. Doktorant w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Polecane artykuły

Polecane artykuły