Spytaj o najlepszą dla Ciebie ścieżkę rozwoju kariery: 22 250 11 44 | infolinia@ican.pl

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>

Neuroleadership – najwyższy poziom zarządzania

· · 1 min
Neuroleadership – najwyższy poziom zarządzania

Jak zrozumienie mechanizmów działania mózgu może pomóc liderom w zarządzaniu? Dlaczego neuroróżnorodność jest potrzebna każdej organizacji? Poznaj wyniki najnowszych badań i sprawdź, dlaczego warto skorzystać z odkryć neuronauki.

Niepewne i dynamicznie zmieniające się czasy powodują, że dotychczasowe metody zarządzania nie znajdują odzwierciedlenia w realiach. Zamiast więc z uporem wdrażać metody, które już się nie sprawdzają (i za każdym razem ponosić porażkę), warto podejść do tematów zarządczych w inny sposób. Tym bardziej że badania naukowo‑biznesowe wskazują rozwiązanie warte sprawdzenia. To neuronauka, która coraz śmielej wkracza do firm chcących świadomie zarządzać rozwojem na poziomie organizacyjnym i jednostkowym.

Badania z obszaru organizational cognitivity neuroscience wyjaśniają, jak zachowuje się ludzki mózg w różnych sytuacjach. Oscylują one wokół trzech obszarów: ekonomii, marketingu i organization and behavioral science, czyli wszystkich kwestii związanych z naszym zachowaniem i różnicami pomiędzy tym, co deklarujemy, a tym, jak się zachowujemy naprawdę w organizacji i w życiu prywatnym.

– Za realizacją wszystkich celów tak naprawdę stoi wolna wola człowieka, a wpływanie na nią okazuje się znacznie trudniejsze, niż nam się wydawało – mówi Anna Łakomy, liderka zespołu NeuroLab – jednostki badawczej ICAN Institute, który przenosi na polski grunt światowe odkrycia neuronauki.

Dlatego, aby skutecznie zarządzać ludźmi, musimy:

  • zrozumieć zachowania, reakcje i motywacje zarówno własne, jak i osób, którymi zarządzamy;

  • indywidualnie podchodzić do potrzeb ludzi;

  • zaakceptować, że czasami wpadamy w pułapki i działamy według mechanizmów, z których nie zdajemy sobie sprawy;

  • dobierać ludzi do właściwych zadań na podstawie ich potencjału i mocnych stron;

  • tworzyć zespoły oparte na neuroróżnorodności.

Obejrzyj wywiad z ekspertką Anną Łakomy i poznaj najnowsze wyniki badań w obszarze neuronauki oraz jej zastosowania w zarządzaniu:

Więcej informacji na temat wykorzystania neuronauki w zarządzaniu zdobędziesz w programie ITL Neuroleadership Academy™.