SESJA 2  |  29 LISTOPADA 2023

Open strategy – nowy model zarządzania strategicznego

Tworzenie strategii musi przestać być domeną zamkniętej grupy liderów na samym szczycie! Zastosuj otwarte podejście do strategii i zaangażuj pracowników wszystkich szczebli, by opracować solidną, zorientowaną na przyszłość strategię.

Foto/ dr Christian Stadler Foto/ dr Christian Stadler

Odkryj strategiczną przewagę tam, gdzie konkurencja nawet nie myśli poszukać.

W wielu firmach proces tworzenia strategii jest zdominowany przez małą grupę liderów wyższego szczebla, działających w ramach silosu. To tradycyjne myślenie wymaga zmiany, co dosadnie pokazały burzliwe doświadczenia ostatnich lat i upadki wydawałoby się silnych graczy. Każda firma, która powierza władzę nad tworzeniem strategii niewielkiej grupie, prędzej czy później znajdzie się na przegranej pozycji!

Koncepcja otwartej strategii, opracowana przez dr. Christiana Stadlera, angażuje więcej osób w proces planowania, dzięki czemu strategia jest zrozumiała i wiarygodna dla pracowników na każdym poziomie organizacji. A tym samym łatwiejsza do zakomunikowania i szybsza do wdrożenia! Otwarty proces eliminuje także pułapki związane z wpadnięciem w rutynę, „skostnienia” organizacji, przecenianiem swojej pozycji czy ignorowaniem sygnałów płynących z otoczenia biznesowego. Metody i narzędzia dr. Stadlera pomogą Ci zbudować organizację, która wyprzedzi zmiany, wymanewruje konkurencję i przekroczy oczekiwania klientów!

O ekspercie

Dr Christian Stadler

Jest profesorem zarządzania strategicznego w Warwick Business School. Jego badania koncentrują się na tym, jak organizacje mogą osiągnąć trwałą przewagę konkurencyjną. Stadlera szczególnie interesują kwestie związane z dywersyfikacją, zdolnościami i innowacjami. Jego prace były publikowane w „Harvard Business Review”, „Sloan Management Review”, „New York Times”, „Wall Street Journal”, „Financial Times”, „Bloomberg Business Week”, „Fast Company”, Fortune/CNN i BBC, a także zostały przetłumaczone na 11 języków. W 2021 został wytypowany przez Thinkers50 do otrzymania Strategy Award. Najnowsza książka Christiana Stadlera Open Strategy. Mastering Disruption from Outside the C-Suite ukaże się w Polsce nakładem ICAN Institute latem 2023 roku.

Dzięki tej sesji:

Poznasz model otwartej strategii, dostosowany do dzisiejszego szybszego i bardziej zmiennego środowiska biznesowego.
Dowiesz się, dlaczego nie warto ograniczać tworzenia strategiczne do małych zespołów kierowniczych.
Otrzymasz metody angażowania pracowników w proces strategiczny i kształtowania proaktywnych postaw..
Dowiesz się, jak stosować otwarte podejście do strategii w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości i branży.
Poznasz ramy tworzenia strategii w otwarty sposób: co chcę osiągnąć, jak się „otworzyć” i kogo najlepiej zaangażować.

Chcesz wiedzieć więcej?
Pobierz bezpłatne materiały

Broszura cyklu

Broszura cyklu Elite Leadership Program

Poznaj szczegółowo merytorykę całego cyklu, tematy i biogramy prelegentów.

Pobierz broszurę

Broszura sesji

Broszura konferencji

Dołącz do uczestników

Zgłoś udział w całym cyklu lub wybranej konferencji

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?

Masz pytania? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z ekspertem. Omówimy Twoje potrzeby rozwoju i pomożemy podjąć decyzję o udziale w programie.

Magdalena Witek

Dyrektor Struktury Sprzedaży, ICAN Institute
Od 25 lat nieustannie dzielimy się najlepszymi praktykami w zakresie zarządzania i sprzedaży. Jedno jest niezmienne - właściwy dobór szkoleń zaczyna się od otwartej rozmowy. Porozmawiajmy o Twoich potrzebach, a pomogę wskazać Ci właściwy kierunek rozwoju.

Wypełnij formularz,
a my skontaktujemy się z Tobą!