Hej, fajnie, że wpadłeś do nas!

Wydarzenie już się odbyło, ale szykujemy nową edycję.
Sprawdź, co przygotowaliśmy!

SESJA 5 | 17 MAJA 2023

Neuronauka w budowaniu nowego środowiska pracy

Wykorzystaj najnowsze odkrycia neuronauki i stwórz miejsce pracy, które prawdziwie angażuje i motywuje do lepszych wyników!

Friederika Fabritius

Friederike Fabritius

Uznana ekspertka w dziedzinie neuroprzywództwa (neuroleadership), która propaguje unikalną wiedzę o zastosowaniu neurobiologii i neuropsychologii w praktyce biznesowej. Na co dzień tworzy prekursorskie metody i narzędzia niezbędne do rozwoju liderów i ich pracowników, bazując na najnowszych odkryciach naukowych. Specjalizuje się w opracowywaniu systemów edukacyjnych, wykorzystujących zdolności mózgu do przechowywania nowych informacji. Opracowała m.in. metodę Fun-Fear-Focus, która stosuje wiedzę o neuroprzekaźnikach do zwiększania efektywności indywidualnej i organizacyjnej.

Karierę neuropsychologa zaczynała w Instytucie Badań nad Mózgiem Maxa Plancka, następnie była doradcą ds. zarządzania w McKinsey. Obecnie pomaga liderom na całym świecie rozwijać zdolności przywódcze, osiągać pełnię potencjału i szczytową wydajność w kluczowych momentach. Zasiada również w radzie doradczej firmy NeuroColor, która wykorzystuje neuronaukę w ocenach osobowości.

Swoją specjalistyczną wiedzą dzieli się na licznych wydarzeniach, seminariach i sesjach coachingowych (w tym dla liderów firm z listy Fortune 500). Pracowała m.in. dla takich korporacji jak Bayer, Audi, Siemens, Trivago, EY (Ernst & Young), Montblanc, LafargeHolcim i ThyssenKrupp. Jest współautorką The Leading Brain (2017) – najlepszej książki biznesowej 2017 roku według „strategy+business”, która przybliża praktyczne aspekty wykorzystania neuronauki w przywództwie. Polskie tłumaczenie książki pt. Umysł Lidera ukazało się w 2018 roku nakładem ICAN Institute. W zeszłym roku również nakładem ICAN Institute pojawiło się polskie wydanie The Brain-Friendly Workplace pod tytułem Praca przyjazna dla mózgu.

Opis sesji

Dowiesz się, jak budować środowisko pracy, które angażuje, zapewnia komfort psychiczny i sprzyja lepszym wynikom! Jak projektować miejsca pracy przyjazne naszemu mózgowi? Czym są cztery profile neurobehawioralne? Który z nich reprezentujesz Ty, a który Twoi współpracownicy i co to oznacza dla Waszej pracy? Jednym ze sposobów radzenia sobie z tymi problemami jest skoncentrowanie się na tworzeniu pozytywnego środowiska pracy, które wspiera dobre samopoczucie pracowników. Może to obejmować oferowanie elastycznych rozwiązań w pracy, zapewnienie dostępu do zasobów dotyczących zdrowia psychicznego i zachęcanie do otwartej komunikacji między menedżerami a pracownikami.

Stwórz nowoczesne miejsce pracy i osiągnij optimum efektywności dzięki wiedzy o mózgu!

Dzięki tej sesji:

Dowiesz się, jak zmiany w środowisku pracy (praca zdalna i hybrydowa) wpływają na spadek zaangażowania i problemy psychologiczne pracowników.
Odkryjesz głębokie źródła problemów w miejscu pracy i poznasz ich naukowe wyjaśnienie z perspektywy neuronauki.
Sprawdzisz, kiedy dobre intencje menedżerów przynoszą odwrotne skutki dla firmowego dobrostanu niż zamierzone.
Nauczysz się identyfikować konkretne symptomy problemów i definiować priorytety dla firmy i menedżerów.
Poznasz metody, które pozwolą zwiększyć efektywność, poczucie sensu i spełnienia w tym samym czasie.
Dowiesz się, jak za pomocą neuronauki sprawić, aby różnorodność i inkluzywność nie były tylko modą, a procesem dającym wymierne korzyści biznesowe.
Dowiesz się, jak budować środowisko pracy, które angażuje, zapewnia komfort psychiczny i sprzyja lepszym wynikom!
zdjęcie Witold Jankowski

Dr Witold Jankowski

Prezes ICAN Institute

Jeden z najbardziej doświadczonych konsultantów strategicznych w Europie. Twórca i redaktor naczelny polskiej edycji Harvard Business Review (2003-2020) oraz MIT Sloan Management Review (2019). Inicjator przełomowych dla polskiego biznesu spotkań ze światowymi autorytetami zarządzania z obszarów przywództwa i kształtowania kultury organizacyjnej. Wykładał w programach MBA w szkołach biznesu w Kanadzie. Prowadzi programy rozwojowe dla top menedżerów w Polsce (Management™, Strategic Leadership Academy™, Personal Leadership Academy™). Jako trener i konsultant współpracował m.in. z AstraZeneca, BNP Paribas, Continental, CITI Bank, Goodyear, ING, Shell oraz Viessmann.

zdjęcie Dr Wojciech Glac

Dr Wojciech Glac

Popularyzator nauki na temat mózgu, na co dzień wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego

Naukowo zajmuje się tematyką uzależnień, natomiast jego największą pasją jest uczenie oraz popularyzacja nauki na temat mózgu. Ma na swoim koncie ponad 600 wykładów popularnonaukowych i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od ponad 10 lat organizuje Dni Mózgu w Trójmieście, które są największą w Polsce akcją popularyzatorską odbywającą się w ramach Brain Awareness Week. Za swoją działalność otrzymał prestiżową nagrodę Popularyzatora Nauki w konkursie Serwisu Nauka w Polsce PAP i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

zdjęcie Lan Bui-Wrzosińska

Lan Bui-Wrzosińska

Psycholożka i coach, specjalizująca się w zarządzaniu zmianą i konfliktami

Prowadzi badania nad różnicami kulturowymi oraz zakresem kompetencji osobistych, które pozwalają na konstruktywne zarządzanie sporem. Zajmuje się symulacjami i projektowaniem narzędzi, które wspierają organizacje i jednostki w skutecznym podejmowaniu decyzji.

Jest doktorantką Uniwersytetu SWPS, a także stypendystką Columbia University i Open Society Foundations. Otrzymała również stypendium Start FNP oraz stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców. Publikuje między innymi w „American Psychologist”, „Journal of Organizational Behaviour”, Harvardzkim „Negotiation Journal”.

zdjęcie Anna Connor-Łakomy

Anna Connor-Łakomy

Trenerka, konsultantka Neurocolor, certyfikowany Scrum Master i Assessor

Współpracowała z ekspertami akademickimi i branżowymi nad przełożeniem neuronauki na środowisko biznesowe. W ciągu ostatnich 10 lat zrealizowała ponad 200 projektów zindywidualizowanych badań, ocen i rozwoju kompetencji w Polsce i za granicą.

Ukończyła socjologię w ISNS oraz PR i Marketing na UW, była również stypendystką Northeastern Illinois University w Chicago. Jest doktorantką na Uniwersytecie Complutense w Madrycie, specjalizuje się w badaniach tożsamości i digitalizacji.

Program konferencji

09:30 - 10:20
Sesja networkingowa z uczestnikami konferencji
10:20 - 10:30
Studio ICAN Przywitanie
10:30 - 11:00
zdjęcie Witold Jankowski
dr Witold Jankowski
Ewolucja środowiska pracy: wymiar strategiczny i psychologiczny.
11:00 - 11:15
sesja Q&A dr Witold Jankowski
11:15 - 11:20
Studio ICAN
11:20 - 12:00
zdjęcie Friederike Fabritius
Friederike Fabritius
Środowisko pracy przyjazne dla mózgu: jak je tworzyć, jak w nim zarządzać i przewodzić?
12:00 - 12:25
sesja Q&A Friederike Fabritius
12:25 - 12:30
Studio ICAN
12:30 - 13:30
Przerwa
13:30 - 13:35
Studio ICAN
13:35 - 14:05
zdjęcie dr Wojciech Glac
dr Wojciech Glac
Niezbędne kompetencje pracowników w niepewnym otoczeniu biznesowym: jak neuronauka pozwala je rozwijać i przezwyciężać problemy z nimi związane?
14:05 - 14:15
sesja Q&A dr Wojciech Glac
14:15 - 14:20
Studio ICAN
14:20 - 14:40
zdjęcie Lan Bui - Wrzosińska
Lan Bui - Wrzosińska
Kryzys poczucia szczęścia w miejscu pracy: czym się przejawia i jak z niego wyjść.
14:40 - 14:50
sesja Q&A Lan Bui - Wrzosińska
14:50 - 14:55
Studio ICAN
14:55 - 15:15
zdjęcie Anna Connor - Łakomy
Anna Connor - Łakomy
Twoja unikatowa wrażliwość mózgu- dopasowane techniki budowania odporności psychicznej.
15:15 - 15:25
sesja Q&A Anna Connor - Łakomy
15:25 - 15:30
Studio ICAN
15:30 - 15:35
Studio ICAN - Zakończenie konferencji