ICAN Personal Leadership
Academy™

Program rozwoju miękkich umiejętności przywódczych

ikonka czasu trwania sesji
10 dwudniowych sesji

Zapomniany element przywództwa

Tylko nielicznym menedżerom udaje się wspiąć na sam szczyt organizacji i utrzymać tę pozycję. Co zatem wyróżnia najskuteczniejszych liderów?

Na najwyższych szczeblach zarządzania menedżerowie spotykają ludzi bardzo podobnych do samych siebie, jeśli chodzi o bagaż doświadczeń, wykształcenie i ścieżkę kariery. Wówczas twarde kompetencje menedżerskie, które rozwijali przez lata, nie są w stanie dłużej zapewnić im przewagi.

Badania autorytetów przywództwa, takich jak dr Marshall Goldsmith, pokazują, że dla sukcesu na tym etapie kariery kluczowe znaczenie mają kompetencje miękkie z zakresu tzw. osobistego przywództwa (personal leadership), czyli zdolności:

ikonka budowania autorytetu i wpływu
Budowania autorytetu i wpływu
ikonka budowania autorytetu i wpływu
Autoprezentacji i negocjacji
ikonka budowania autorytetu i wpływu
Przejmowania i utrzymywania władzy
ikonka budowania autorytetu i wpływu
Świadomego kreowania marki osobistej
ikonka budowania autorytetu i wpływu
Zarządzania własną energią, emocjami i stresem
ikonka budowania autorytetu i wpływu
Umiejętnego łączenia sukcesów zawodowych i osobistych

Personal Leadership AcademyTM pozwoli Ci przyjrzeć się sobie jako liderowi i rozwinąć wszystkie te umiejętności, a dzięki temu zbudować silną pozycję w swoim otoczeniu biznesowym. To program, w którym będziemy pracować z Tobą nad Tobą!

portret dr Witold Jankowski

Wykorzystaj najnowszą wiedzę i metody przywództwa osobistego, by wygrywać nawet w najtrudniejszych warunkach biznesowych

Liderzy wygrywają także w niepewnych czasach. Dlaczego? Bo podejmują mądre decyzje i unikają typowych błędów. Potrafią również stosować metody wykorzystywane przez najlepszych na świecie. W wysoce konkurencyjnych warunkach rynkowych średniacy przegrywają. Wygrywają najlepsi. Sztuka wygrywania w trudnych warunkach to nie czarna magia, ale konkretna wiedza i umiejętności. Jeden nowy pomysł, jedna nowa idea, jeden poważny błąd, którego udało się uniknąć, dają zwrot z inwestycji w program.

Gwarantuję, że udział w Personal Leadership AcademyTM zapewni Państwu dostęp do najnowszej wiedzy oraz narzedzi niezbednych do stworzenia i implementacji wygrywającej strategii sprzedaży. Serdecznie zapraszam do udziału!

dr Witold Jankowski
Prezes ICAN Institute

Pobierz broszurę programu 

Dla kogo stworzyliśmy ICAN Personal Leadership Academy™?

  • Dla osób na szczycie organizacji, pragnących dalej inwestować w swój rozwój
  • Dla top menedżerów, którzy wiedzą, że wzrost ich kompetencji przekłada się na lepsze wyniki całej firmy
  • Dla liderów, którzy chcą zwiększyć efektywność własną i swoich zespołów
  • Dla osób, które chcą wiedzieć, w jaki sposób są postrzegane w swoim otoczeniu biznesowym

Podczas programu będziesz doskonalić swoje umiejętności w elitarnym gronie prezesów, członków zarządów i dyrektorów.

Zarezerwuj miejsce w programie ICAN Personal Leadership Academy™!

Poznaj najbardziej kompleksowy program rozwoju miękkich umiejętności przywódczych

10 dwudniowych zintegrowanych sesji tematycznych

Sesja 1

Lider w niepewnym i turbulencyjnym świecie

Odkryjesz trzy imperatywy lidera i dowiesz się, jak one na siebie wpływają. Poznasz odpowiedź na pytanie: „dlaczego jedni przewodzą, a inni szukają przewodników?” i zgłębisz wymiary przywództwa, dzięki czemu dowiesz się, który z nich wykorzystać, by przewodzić zespołowi i organizacji w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym. Odkryjesz, czym jest koncepcja IKIGAI i jak ją zastosować w biznesie, by nawet w aspekcie zawodowym odnaleźć optymalne działania życiowe oraz cechy, które mogą nadać życiu sens i wzbudzić poczucie szczęścia.

Sesja 2

Lider w sieci relacji: budowanie inteligencji emocjonalnej i społecznej

Dowiesz się, jak ważne jest znaczenie relacji dla lidera w usieciowionym świecie. Nowoczesny lider pozwala swoim ludziom, w obrębie ich odpowiedzialności, podejmować decyzje. Jeśli i Ty postanowisz wdrożyć takie działania, nie tylko przyniesiesz szereg korzyści swojej firmie, lecz także rozwiniesz swoje umiejętności przywódcze. Przekonasz się również, czy empatia zawsze idzie w parze z biznesem i jak należy nią kierować. Właściwe okazywanie empatii pozwoli Ci stać się troskliwym liderem oraz pozytywnie wpłynie na pracowników, ich emocje czy poczucie wspólnoty. Odkryjesz, czym jest drabina wnioskowania oraz na jakich etapach tworzenia relacji najczęściej dochodzi do zakłóceń i jak temu zapobiec.

Sesja 3

Autoprezentacja lidera w wirtualnym środowisku – jak występować i inspirować

Dowiesz się, dlaczego liderzy nie radzą sobie z komunikacją i co zrobić, by to zmienić. Aktywny kontakt z pracownikami pomoże Ci wpłynąć na sprawność działania organizacji, efektywność realizowanych zadań, a także lojalność i motywację pracowników. Poznasz również typowe błędy komunikacyjne i dowiesz się, jak ich uniknąć, by nie tylko zadbać o przepływ informacji, lecz także wpłynąć na rozwój pracowników i całej organizacji. Dzięki sesji przekonasz się, jak duże znaczenie w perswazyjnej komunikacji ma znaczenie głosu i jego wykorzystywanie. Dzięki temu zaczniesz zwracać uwagę na swój głos oraz jego brzmienie, tworząc pozytywny wizerunek siebie jako lidera.

Sesja 4

Wewnętrzna siła lidera: dynamika atutów i niedoskonałości

Poznasz związek rozwoju indywidualnego lidera z rozwojem organizacji i przekonasz się, że sukces organizacji jest niemożliwy do osiągnięcia bez właściwego lidera, który będzie potrafił odpowiednio prowadzić ludzi oraz nimi zarządzać. Odkryjesz również pułapki i błędy lidera, by móc skuteczniej i efektywniej zarządzać nie tylko w czasach kryzysu. Dowiesz się też, jaki wpływ na organizację ma świadomość atutów i talentów lidera i jak dzięki ich wykorzystaniu możesz rozwinąć swój zespół.

Sesja 5

Budowanie silnej marki osobistej jako narzędzia reputacji i perswazji

Przekonasz się, dlaczego lider musi budować swoją markę i jak dzięki temu wyróżnić się w swojej branży i zakomunikować swój ekspercki profil kluczowym klientom. Dowiesz się również, jak strategia osobistej komunikacji wpływa na Twój wizerunek jako lidera. To pozwoli Ci na efektywne rozwijanie swojej kariery zawodowej w konkurencyjnym świecie biznesu. Odkryjesz, że nawiązywanie relacji z autorytetami sieci społecznych wzmocni Twoją wiarygodność oraz wzbudzi zainteresowanie wśród Twoich odbiorców.

Sesja 6

Sprawczość lidera: władza, wpływ, etyka – jak je łączyć

Odkryjesz, co wpływa na posiadanie władzy i jak ją zdobyć w organizacji. Przekonasz się, że kompetencje to nie wszystko, a cechy osobowości decydują o tym, kto ma władzę. Dzięki sesji zdobędziesz inspirujące przykładyoraz skuteczne metody bazujące na wynikach badań, które pozwolą Ci uzyskać władzę i wpływ w Twojej organizacji. Dowiesz się również, jak władza może wpłynąć na ograniczenie sukcesu osobistego oraz organizacyjnego i co zrobić, by temu zapobiec. Poznane umiejętności pozwolą Ci zbudować zaufanie, które jest niezbędne do stania się efektywnym liderem.

Sesja 7

Lider negocjator: jak realizować złożone cele w trudnych warunkach

Dowiesz się, jakie cechy lidera mogą jednocześnie prowadzić do sukcesu, a zarazem ograniczać w kwestii negocjacji. Przekonasz się również, co zrobić, aby połączyć te zadania i stać się prawdziwym przywódcą oraz skutecznym negocjatorem. Poznasz specyfikę negocjacji „na szczycie” i dowiesz się, czy jest ona skuteczniejsza od typowych negocjacji. Dzięki sesji odkryjesz typowe błędy czołowych menedżerów w negocjacjach, których będziesz mógł uniknąć już na następnym spotkaniu biznesowym.

Sesja 8

Innowacyjny lider jak przewodzić i napędzać innowacje w firmie

Poznasz 5 kluczowych umiejętności innowacyjnego lidera, dzięki którym dowiesz się, jak przewodzić i jak napędzać innowacje w swojej firmie. Przekonasz się również, kiedy lider staje się czynnikiem hamulcowym innowacji i jak tego uniknąć. Dzięki sesji zrozumiesz, że innowacyjna kultura organizacyjna to jeden z kluczowych czynników, które wpłyną na konkurowanie Twojej firmy we współczesnym środowisku. Dowiesz się też, jak zachęcać i wspierać innowacyjne działania innych, co pozwoli Ci zareagować na zmieniające się rynkowe trendy i utrzymanie Twojej firmy na wysokiej pozycji na rynku.

Sesja 9

Zarządzanie wyzwaniami życia zawodowego i osobistego

Odkryjesz 4 główne wymiary funkcjonowania człowieka wg Jima Loehra i Tonyego Schwartza, które wskażą Ci drogę do nowego sposobu pracy. Dzięki temu unikniesz wypalenia zawodowego, rozbudzisz swoją kreatywność i uzyskasz wyższą wydajność. Przekonasz się również, co wpływa na wysoki poziom energii i zaangażowania oraz co zrobić, by ten stan utrzymać jak najdłużej. Dowiesz się także, czym stres różni się od wyzwania oraz jak redukować napięcie stresowe. Dzięki sesji poznasz sposoby, które zwiększą Twoją zdolność do radzenia sobie w trudnych i ryzykownych sytuacjach, by móc skuteczniej zarządzać swoimi wyzwaniami.

Sesja 10

Algorytmiczny lider: cyfrowe kompetencje lidera a zdolność do przewodzenia w hybrydowym środowisku pracy

Przekonasz się, jakie znaczenie ma transformacja cyfrowa w budowaniu konkurencyjnego biznesu. Wdrażanie nowych technologii pozwoli Ci wyprzedzić Twoich biznesowych rywali, utrzymać obsługę klienta na wysokim poziomie, a także zwiększyć swoje przychody. Dowiesz się również, gdzie najlepiej szukać szans na transformację cyfrową, by wpłynęły one na rozwój Twojej organizacji. Dzięki sesji poznasz też kluczowe elementy transformacji, które pozwolą Ci zwiększyć efektywność pracy oraz usprawnić procedury w Twojej firmie.

Poznaj naszych prowadzących

portret Dr Witold Jankowski

Dr Witold Jankowski
prezes ICAN Institute

portret Andrzej Jacaszek, DBA

Andrzej Jacaszek, DBA

portret Dr Maria Mycielska

Dr Maria Mycielska
Ekspertka w obszarze diagnozy i zarządzania kulturą organizacyjną

portret Katarzyna Kloskowska-Kustosz

Katarzyna Kloskowska-Kustosz

portret Paula Wąsowska, DBA

Paula Wąsowska, DBA
Ekspertka w obszarze strategii, nowych technologii, perswazji i komunikacji biznesowej

portret Izabela Stachurska

Izabela Stachurska
Międzynarodowy konsultant i trener przywództwa

portret dr Piotr Wiśniewski

dr Piotr Wiśniewski
Uznany konsultant, menedżer i trener z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu.

portret dr Hubert Malinowski

dr Hubert Malinowski
Doktor nauk socjologicznych, psycholog społeczny, trener, coach i konsultant

portret Marcin Słomski, FCAA

Marcin Słomski, FCAA
Ekspert i wykładowca ICAN Institute

portret Aleksandra Ślifirska

Aleksandra Ślifirska
Założycielka Instytutu Komunikacji Medialnej, którego misją jest edukacja z zakresu komunikacji w biznesie

Co nas wyróżnia?

ICAN Personal Leadership AcademyTM to jedyny program w Polsce nakierowany na osobę lidera, przynoszący natychmiastowe rezultaty.

1

Konkretne odpowiedzi na najbardziej palące wyzwania liderów

W trakcie rocznego programu skupiamy się na rozwoju wszystkich miękkich umiejętności przywódczych, które mają decydujący wpływ na osiąganie sukcesów na najwyższych stanowiskach zarządczych, nie uciekając od trudnych tematów, takich jak np. przejmowanie i utrzymywanie władzy. Podczas intensywnych sesji warsztatowych otrzymasz wiele konkretnych narzędzi i wskazówek, które pozwolą Ci zwiększyć swoją efektywność jeszcze w trakcie trwania programu.

2

Unikalne narzędzia diagnozy indywidualnej

ICAN Personal Leadership AcademyTM wykorzystuje renomowane narzędzia diagnozy indywidualnej dla menedżerów najwyższego szczebla, m.in. badanie Life Styles InventoryTM na licencji Human Synergistics, które pomogło zwiększyć skuteczność milionów liderów na całym świecie oraz testy indywidualnych predyspozycji do przewodzenia innowacji i odporności psychicznej (MTQ48)

3

Metoda ICAN Future Learning TM

Podobnie jak wszystkie programy rozwojowe ICAN Institute, Personal Leadership AcademyTM wykorzystuje metodę ICAN Future LearningTM, zapewniającą maksymalne korzyści edukacji liderów. Składają się na nią m.in. metoda blended learning (łącząca tradycyjne formy kształcenia oraz pracę poprzez portal wiedzy online) oraz metoda studiów przypadków (pochodzących z zasobów wiedzy ICAN Institute, w tym treści z magazynów „ICAN Management Review” i „MIT Sloan Management Review”).

4

Networking i praca w grupie

W czasie programu spotkasz liderów, którzy mierzą się z podobnymi wyzwaniami, ale mają doświadczenia z różnych branż, co daje ciekawą wymianę wiedzy i inspiracji.

5

Intensywna formuła, opracowana z myślą o zabieganych menedżerach

Wiemy, jak napięty jest Twój harmonogram, dlatego Personal Leadership AcademyTM to 10 dwudniowych sesji rozłożonych w ciągu roku, odbywających się w cyklach środa-czwartek, sobota-niedziela. Z wyprzedzeniem możesz zaplanować udział w zajęciach, a w razie potrzeby skorzystać z opcji odrobienia danej sesji w innym terminie. Wystarczy, że zgłosisz się do koordynatora programu, który już teraz z przyjemnością odpowie na Twoje pytania.

6

Nielimitowany dostęp do kompendium wiedzy i praktycznych narzędzi online

W trakcie programu będziesz mógł w nieograniczony sposób korzystać z cyfrowej biblioteki wiedzy ICAN Institute. Do Twojej dyspozycji będą m.in. nagrania konferencji ze światowymi autorytetami przywództwa, moduły szkoleniowe ICAN Business AdvisorTM oraz biblioteka wiedzy z materiałami uzupełniającymi sesje programu. Ponadto w każdej chwili będziesz mógł skorzystać ze wsparcia ekspertów ICAN Institute

7

Pewność korzyści + zero ryzyka

Jeśli po dwóch sesjach tematycznych (4 dni szkoleniowe) uznasz, że Personal Leadership AcademyTM nie spełnia Twoich oczekiwań, oferujemy Ci całkowity zwrot kosztów szkolenia. Z uczestnictwem w programie nie wiąże się więc żadne ryzyko, a tylko możliwość osiągnięcia wymiernych korzyści w postaci lepszej jakości przywództwa, przekładającą się na wyższą produktywność własną oraz większe zaangażowanie i motywację Twoich podwładnych.

Co absolwenci mówią o ICAN Personal Leadership Academy™?

Ty również możesz wygrywać dzięki programowi rozwoju miękkich umiejętnosci przywódczych!

cytat
Z ogromną przyjemnością polecam ICAN Institute. Stworzony przez nich program rozwojowy wykorzystuje wszystko, czego nauczyłem się przez lata pracy nad poprawą jakości przywództwa i coachingu. Pomijając już ich ogromną wiedzę i zaangażowanie – to zespół, z którym po prostu świetnie się pracuje!
dr Marshall Goldsmith
World’s #1 Leadership Thinker (Thinkers50)
cytat
Programy rozwojowe ICAN Institute towarzyszą mi od początku mojej kariery. Dzięki nim mogłem uporządkować wiedzę, którą nabyłem już wcześniej, ale z której nie korzystałem dotąd w pełni. Poznałem wiele nowych rozwiązań i na bieżąco wdrażałem je do własnej praktyki. Wyjątkowo przydatne były tu prezentowane w trakcie zajęć case studies, nad którymi jako uczestnicy musieliśmy się porządnie pogłowić. Udział w szkoleniach ICAN Institute umożliwił mi dodatkowo nawiązanie wielu inspirujących kontaktów biznesowych. Dzięki temu mogłem wymienić doświadczenia ze świetnymi menedżerami z całej Polski. Z niektórymi z nich do dziś zresztą utrzymuję relacje biznesowe. Myślę, że mój przykład dobrze pokazuje, że propozycja ICAN Institute to nie standardowe szkolenia dla liderów, ale prawdziwe programy rozwojowe. Wiem, że bez nich nie byłbym takim prezesem, jakim jestem dzisiaj.
Paweł Tupalski
członek zarządu Brand Distribution Group
cytat
Wykładowcy ICAN Institute to grono doświadczonych praktyków biznesu, którzy wnikliwie analizują bieżącą sytuację na rynku i na tej podstawie są w stanie precyzyjnie określić, w jakie rozwiązania warto inwestować czas i środki
Tomasz Wojtkiewicz
prezes zarządu Nextbike Polska Sp. z o.o

Pobierz broszurę i poznaj szczegółową zawartość sesji, a oprócz tego sprawdź:

  • na czym polega 5 wymiarów skutecznego przywództwa?
  • co łączy menedżera… z artystą cyrkowym?
  • dlaczego aż 64% menedżerów deklaruje, że nie czerpie spodziewanych korzyści ze szkoleń z zakresu przywództwa?
Dodatkowo dowiedz się, jakie korzyści networkingowe czekają Cię w ramach Personal Leadership AcademyTM!
okładka broszury ICAN Neuroleadership Academy™
logo Klubu Absolwentów ICAN Institute

Klub Absolwentów ICAN Institute

Jako absolwent dołączysz do grona najlepszych w Polsce menedżerów stale doskonalących swoje umiejętności. Podczas spotkań klubu zyskasz nową dawkę biznesowej inspiracji i spotkasz się z największymi autorytetami zarządzania. To także bezcenna szansa na wartościowy networking.

Zdobądź prestiżowy certyfikat

Po ukończeniu programu Personal Leadership AcademyTM uczestnik otrzymuje prestiżowy certyfikat. Potwierdza on udział w tym unikatowym programie i zdobycie wiedzy oraz umiejętności na najwyższym światowym poziomie.

Dla firm delegujących swoich menedżerów do programu Personal Leadership AcademyTM dodatkową gwarancją zdobycia odpowiednich kwalifikacji jest egzamin zdawany po czwartej sesji.

logo Klubu Absolwentów ICAN Institute