ICAN FIRST-TIME MANAGER Intense™

Bestsellerowe szkolenie dla młodych menedżerów – teraz online z ekspertami na żywo

Photo of leaders and a tiger

5 bloków tematycznych

(20 sesji live)

Formuła online:

praca w grupie + platforma

Sprawdź harmonogram
Okładka broszury

Program eliminujący problemy i zagrożenia na początkowym etapie kariery menedżera

ICAN First-Time Manager Intense™ to szkolenie dla początkujących menedżerów, pomagające odnaleźć się w nowej roli i zyskać pewność na stanowisku kierowniczym. Wersja kohortowa online zachowuje walory merytoryczne stacjonarnej wersji szkolenia, a formuła zajęć jest dopasowana do najwyższych standardów nauczania zdalnego.

Program online łączy zajęcia w grupie z pracą własną (zadania do wykonania, dodatkowe materiały, dyskusje na portalu). Krótkie, interaktywne sesje na żywo z ekspertami zapewniają efektywną naukę i networking. Jeśli masz dosyć kursów online, które polegają tylko na biernym oglądaniu nagrań – to First-Time Manager Intense™ jest dla Ciebie i Twojej firmy!

Poznaj nową formułę bestsellerowego programu rozwoju młodych menedżerów

Co sprawia, że First-Time Manager™ w wersji online nie jest nudnym e-learningiem? Obejrzyj nagranie i przekonaj się!

Dla kogo jest szkolenie First-Time Manager Intense™

Szkolenie kierujemy do menedżerów na początkowym etapie kariery. To okazja do wymiany doświadczeń z osobami z różnych branż, ale mających podobne wyzwania.

Zarezerwuj miejsce
Ikona - człowiek

Dla menedżerów o krótkim stażu w nowej roli, chcących uporządkować wiedzę

Ikona - człowiek

Dla specjalistów przygotowywanych do awansu na menedżera

Ikona - człowiek

Dla menedżerów chcących zweryfikować swoje umiejętności zarządzania

Ikona - człowiek

Dla przedsiębiorców, którzy rozwijając biznes, zwiększają zespoły pracowników

Korzyści ze szkolenia dla menedżerów w wersji online

Odkryj zalety nauki zdalnej i przekonaj się, że jest ona równie skuteczna co stacjonarne szkolenie.

Grafika szkoleniowa

Korzyści dla pracowników

 • Oszczędność czasu – nie marnujesz czasu i energii na dojazdy. Dzięki temu jesteś lepiej wypoczęty i zmotywowany do nauki.
 • Możliwość pogodzenia obowiązków zawodowych z edukacją. Nie musisz znikać z pracy na cały dzień, by zdobywać wiedzę. To brak zaległości w pracy!
 • Interaktywne ćwiczenia i grywalizacja. Różnorodność formatów – od wideo po zadania grupowe – zapewnia, że każda sesja jest ciekawa i motywująca.
 • Networking bez wychodzenia z domu. Wirtualne pokoje dyskusyjne, grupy projektowe i fora umożliwiają budowanie relacji.
Grafika szkoleniowa

Korzyści dla firmy

 • Możliwość zapewniania rozwoju pracownikom rozproszonym. To duże ułatwienie dla firm mających kilka oddziałów lub pracujących zdalnie/hybrydowo.
 • Oszczędność kosztów. Szkolenia online wiążą się z mniejszymi wydatkami (brak potrzeby wynajmu sali, dojazdów, cateringu itd.). To świetna opcja dla firm o mniejszym budżecie.
 • Elastyczność i łatwość organizacji szkolenia. Wystarczy połączyć się na zajęcia, a materiały są udostępniane cyfrowo.
 • Zajęcia nie zakłócają płynności działań. Sesje trwają tylko 3 godziny, nie zaburzając pracy organizacji i jej pracowników.

Historie liderów, którzy odnieśli sukces z ICAN

Zobacz, jak szkolenie pomogło młodym menedżerom sprostać wyzwaniom w nowej roli i rozwinąć karierę.

Polski Związek Firm Deweloperskich

KONRAD PŁOCHOCKI

KONRAD PŁOCHOCKI

Dyrektor Generalny

Na początku swojej drogi menedżerskiej tonąłem w bieżących zadaniach. Próba uporania się z nimi zajmowała 100% mojego czasu, nierzadko zmuszając do pracy po godzinach. Nie miałem ani chwili na to, by pomyśleć bardziej strategicznie. Blokowało to zarówno rozwój mojej organizacji, jak i rozwój mojej kariery. Do udziału w programie First-Time Manager™ zachęciły mnie rekomendacje znajomych menedżerów. Zależało mi na wysokim poziomie szkolenia…i te oczekiwania zostały spełnione! Program szybko pomógł mi zwalczyć niedoskonałości w codziennej praktyce zarządzania, wskazując najlepsze wzorce.

Pandora Jewelry CEE

ALICJA KACZMAREK

ALICJA KACZMAREK

Head of Commercial Department

Serdecznie polecam ICAN First-Time Manager™ osobom, które w niedługim czasie mają zacząć zarządzać zespołem. A także tym, które od razu zostały rzucone na głęboką wodę i już zmagają się z obowiązkami lidera – ten program to dla nich cenne „koło ratunkowe”! Program ITL First-Time Manager™ daje uczestnikom bezcenną wiedzę na temat ich samych: ich kompetencji, predyspozycji, charakterów… Biorąc w nim udział, poznałam nie tylko praktyczne metody kierowania zespołem. Dowiedziałam się także, w jaki sposób mogę wykorzystywać moje indywidualne cechy, by być lepszym menedżerem.

Recman

WOJCIECH TULWIN

WOJCIECH TULWIN

E-commerce Director

Awans na stanowisko menedżerskie oznacza przyjęcie na siebie bardzo dużej odpowiedzialności. Program First-Time Manager™ pozwolił mi na skuteczne podjęcie tego wyzwania oraz lepsze zrozumienie funkcji, jaką powinien pełnić menedżer. Obecnie zarządzanie coraz liczniejszym zespołem. Rekomenduję program osobom, które stawiają pierwsze kroki na stanowisku menedżerskim. Wiedza i narzędzia, które przekazywane są uczestnikom przez doświadczonych profesjonalistów, doskonale przygotowują do roli kierowniczej.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA

KATARZYNA BIELAWA

KATARZYNA BIELAWA

Kierownik Działu Szkoleń

Szkolenia ICAN Institute od wielu lat są cenione w naszej firmie ze względu na indywidualne podejście do rozwoju uczestników i duży nacisk na praktyczną wiedzę. Udział w programie First-Time Manager™ dał mi nowe spojrzenie na to, jak powinna wyglądać praca menedżera, jak powinnam komunikować się z moimi podwładnymi i budować dobre relacje w zespole oraz co mogę robić lepiej, by uzyskiwać pożądane rezultaty. Ogromna dawka gotowej do natychmiastowej implementacji wiedzy, niezwykła atmosfera zajęć i prowadzący, których będę wspominać pewnie do końca życia, sprawiły, że już zastanawiam się nad udziałem w kolejnych szkoleniach.

Cushman & Wakefield

KAROLINA SAMCZYŃSKA-FIŚLAK

KAROLINA SAMCZYŃSKA-FIŚLAK

Associate Director, Head of Marketing and Business Development

Program First-Time Manager™ jest idealnie dostosowany do potrzeb menedżerów, którzy pragną udoskonalić swoje umiejętności zarządcze, a nie dysponują nadmiarem wolnego czasu. Zajęcia prowadzone są w formie praktycznych warsztatów rozwijających kluczowe umiejętności kierownicze, m.in. umiejętność zarządzania zespołem, budowania relacji, rozwiązywania konfliktów, panowania nad stresem. Wiedza przekazywana jest w sposób zwięzły, konkretny, ale interesujący, pozwalający na natychmiastowe zastosowanie rozwiązań w praktyce. To dobrze zainwestowany czas!

Jak przebiega szkolenie First-Time Manager™ w wersji online?

Szkolenie składa się z 5 bloków tematycznych, które są podzielone na mniejsze moduły. Zajęcia z trenerem odbywają się raz w tygodniu. Krótka, ale intensywna formuła pozwala skupić się na nauce i nie jest męcząca dla uczestników. Każde spotkanie jest okazją do poznania kluczowych zasad zarządzania oraz przećwiczenia ich w ramach interaktywnej pracy w grupie, zadań wdrożeniowych i wspólnej dyskusji.

Ikona sześcianu

Ramy programu

 • 5 bloków tematycznych podzielonych na moduły
 • Łącznie 20 sesji live (raz na tydzień)
 • Dodatkowa sesja kick-off i sesja wprowadzająca
Ikona laptopa

Projektowanie działań

 • Krótkie, intensywne zajęcia (po 3 godziny)
 • 20% teorii i koncepcji – 80% praktyki
 • Ćwiczenia, praca w break-out rooms, dyskusje na forum

Jakie firmy najbardziej skorzystają ze szkolenia online?

Sprawdź, kiedy nauka zdalna będzie najlepszym rozwiązaniem dla organizacji i jej menedżerów.

Ikona globalnej lokalizacji
Firmy rozproszone geograficznie

Szkolenie online rozwiązuje problemy z organizacjązajęć dla firm, które mają oddziały w różnych miastach lub współpracująz specjalistami z całego kraju (a nawet świata).

Ikona home-office
Firmy pracujące hybrydowo/zdalnie

Formuła online zapewnia elastyczność i brakkonieczności dojazdu, dzięki czemu jest idealna dla firm zatrudniającychpracowników zdalnych.

Ikona nauki online
Firmy preferujące naukę online

Umożliwianie pracownikom nauki w trybie, jaki lubią, zwiększa motywację i zaangażowanie w szkolenie. Nauka jest efektywniejsza!

Program szkolenia online dla początkujących menedżerów

Szkolenie składa się z 5 bloków tematycznych, podzielonych na mniejsze moduły. Zobacz, czego się nauczysz!

SESJA 1

Rola menedżera

Dowiesz się, na czym polega praca menedżera oraz jak bycie liderem różni się od bycia specjalistą. Poznasz popularne mity i błędne wyobrażenia o roli menedżera, które obniżają efektywność i prowadzą do porażek. Sprawdzisz, jakie błędy popełniają menedżerowie w nowej roli i dowiesz się, jak ich uniknąć. Otrzymasz narzędzia i metody zarządzania, które pozwolą Ci poradzić sobie ze zmianą w hierarchii (wczoraj kolega – dziś przełożony) oraz budować autorytet i relacje w zespole po awansie. Nauczysz się dopasowywać styl kierowniczy do poziomu dojrzałości zespołu. Rozwiążesz także case study i skorzystasz z narzędzi diagnostycznych.

SESJA 2

Komunikacja i relacje

Nauczysz się zasad skutecznej komunikacji oraz poznasz wady i zalety różnych sposobów komunikacji, co pozwoli Ci dobierać najlepszą formę do sytuacji. Poznasz bariery dobrej komunikacji i dowiesz się, jak je pokonać dzięki technikom pozwalającym unikać nieporozumień. Dowiesz się, jak budować relacje i wpływ, uwzględniając różnice w osobowościach współpracowników. Nauczysz się, jak godzić oczekiwania przełożonych i pracowników, a także zarządzać konfliktem w zespole. Dzięki narzędziom diagnostycznym zweryfikujesz swój sposób wywierania wpływu i swoje indywidualne cechy osobowości.

SESJA 3

Praca z zespołem

Dowiesz się, jak budować zgrany zespół i nim kierować, by osiągać założone cele. Poznasz metodę zarządzania zespołem zorientowane na rezultaty i jak wdrożyć ją krok po kroku. Ekspert pokaże Ci, jak w praktyce delegować zadania, ustalać obszary odpowiedzialności członków zespołu, cele i KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności. Nauczysz się przekazywać informacje zwrotną i dokonywać oceny okresowej pracowników. Poznasz też typowe pułapki i błędy pracy zespołowej oraz sposoby na ich uniknięcie.

SESJA 4

Motywacja i zaangażowanie

Podczas tej sesji zdiagnozujesz efektywność stosowanych przez Ciebie technik motywacyjnych i popracujesz nad zwiększeniem ich skuteczności. Nauczysz się, jak zarządzać zaangażowaniem pracowników, uwalniać pełnię ich potencjału i zaplanować ich rozwój w strukturach organizacji. Poznasz czynniki obniżające motywację i zaangażowanie pracowników oraz sposoby im zapobiegania. Dowiesz się, jak przygotować exposé menedżera oraz komunikować wartości w zespole i wizję jego rozwoju. Sprawdzisz też, na czym polega coaching menedżerski i jak w procesie rekrutacji wybierać najlepszych kandydatów.

SESJA 5

Zarządzanie sobą

Czy „skuteczny menedżer” i „szczęśliwy człowiek” to pojęcia sprzeczne? Absolutnie nie! Poznaj sprawdzone narzędzia, które każdego dnia pozwalają liderom zwiększać własną efektywność. Naucz się, jak zarządzać swoją energią, kontrolować emocje i stres oraz co robić, aby stale czerpać satysfakcję z pracy i chronić się przed wypaleniem zawodowym. Dowiesz się też, jak właściwie ustalać priorytety, by nie utonąć w masie zadań i zmartwień, tylko skupić się na tym, co najważniejsze. Podczas sesji sprawdzisz też swoje objawy przeciążenia i nauczysz się je rozpoznawać.

Pobierz broszurę i przekonaj się, że szkolenia online są równie efektywne co programy stacjonarne!

Pobierz broszurę
Broszura full

Poznaj naszych ekspertów

To właśnie oni: uznani praktycy, badacze i liderzy będą pracować z Tobą w trakcie naszego szkolenia.

portret Piotr Stohnij

Piotr Stohnij
Ekspert w zakresie nowego marketingu i zmian pokoleniowych w biznesie

portret Dominika Krysińska

Dominika Krysińska
Ekspertka ds. HR, rozwoju liderów i ich zespołów

portret Aleksandra Kreczmańska

Aleksandra Kreczmańska
Ekspertka ds. samoświadomego przywództwa

portret Łukasz Szymula

Łukasz Szymula
Praktyk biznesu, mentor biznesowy

portret Jacek Gwóźdź

Jacek Gwóźdź
Konsultant biznesowy oraz Coach

Pokaż więcej

Zdobyte przez Ciebie kompetencje potwierdza certyfikat ICAN Institute

Każdy uczestnik programu rozwojowego ICAN Institute otrzyma prestiżowy certyfikat. Jest to dokument ceniony na rynku pracy i pożądany zarówno w procesach rekrutacyjnych, jak i wewnętrznych planach sukcesyjnych.

Grafika certyfikatu
Grafika gwarancyjna

Gwarancja jakości: zero ryzyka i zwrot kosztów

Wiemy, że inwestycja w kompleksowy, całoroczny program może wiązać się z obawami. Dlatego jako jedyni w Polsce oferujemy Ci unikalną gwarancję jakości: jeśli po 2 sesjach (4 dni zajęciowe) uznasz, że szkolenie nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz zrezygnować z udziału i otrzymać całkowity zwrot kosztów.

Tak, zwrócimy Ci pieniądze w 100%. Z udziałem w szkoleniu nie wiąże się żadne ryzyko, a tylko możliwości rozwoju i realne efekty.

dr Witold Jankowski

Prezes zarządu ICAN Institute

Witold Jankowski - podpis

Klub biznesowy dla absolwentów

Po ukończeniu szkolenia możesz dołączysz do Klubu Absolwenta. Nasza społeczność skupia liderów, managerów, prezesów i dyrektorów z całej Polski. To elitarna grupa osób, które stawiają na rozwój, wymianę idei i wzajemne wspieranie się. Właśnie tutaj tworzą się prawdziwe przyjaźnie, partnerstwa biznesowe i mentoring. Zobacz, że warto być z nami!

Dowiedz się więcej

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?

Masz pytania? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z ekspertem. Omówimy Twoje potrzeby rozwoju i pomożemy podjąć decyzję o udziale w programie.

Magdalena Witek

Magdalena Witek

Dyrektor Struktury Sprzedaży, ICAN Institute
Od 25 lat nieustannie dzielimy się najlepszymi praktykami w zakresie zarządzania i sprzedaży. Jedno jest niezmienne - właściwy dobór szkoleń zaczyna się od otwartej rozmowy. Porozmawiajmy o Twoich potrzebach, a pomogę wskazać Ci właściwy kierunek rozwoju.

Wypełnij formularz,
a my skontaktujemy się z Tobą!

Często zadawane pytania

Firste-Time Manager™ w wersji online oferuje szereg możliwości do networkingu i współpracy. Używamy narzędzi takich jak wirtualne pokoje dyskusyjne, grupy projektowe i fora, które umożliwiają budowanie relacji i wspólną pracę, nawet na odległość. Dodatkowo uczestnicy już w trakcie szkolenia mogą korzystać z możliwości Klub Absolwenta ICAN Institute.

Nasze szkolenie online jest zaprojektowane tak, aby być dynamiczne i angażujące. Różnorodność formatów – od wideo, przez interaktywne sesje, po zadania grupowe – zapewnia, że każda sesja jest ciekawa i motywująca. Sesje online są prowadzone na żywo przez doświadczonych trenerów. Dodatkowo wykorzystujemy interaktywne narzędzia, takie jak ankiety, quizy i gry symulacyjne, aby utrzymać zaangażowanie i dynamikę zajęć. Nauka jest rozłożona w czasie – zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 3 godziny, by uczestnicy mogli utrzymać odpowiedni poziom skupienia i nie przemęczali się zbyt długim przebywaniem przed ekranem komputera.

Tak, jak najbardziej! Jako uczestnik szkolenia otrzymujesz dostęp do portalu wiedzy, gdzie znajdziesz materiały z zajęć oraz dodatkowe publikacje, pozwalające poszerzać wiedzę we własnym zakresie. Do Twoje dyspozycji są nagrania z konferencji ICAN z udziałem światowym ekspertów zarządzania, aktualnych treści z magazynu „MIT Sloan Management Review Polska” oraz bazy artykułów z magazynów „Harvard Business Review Polska” i „ICAN Management Review”, a także przewodnik wdrażania wiedzy z zajęć, opracowany przez naszych ekspertów.

Jako uczestnik szkolenia Management™ otrzymujesz gwarancję, która pozwala Ci po pierwszym bloku tematycznym (moduły 1-4) zrezygnować z dalszej nauki i otrzymać 100% zwrot kosztów, jeśli w tym czasie uznasz, że szkolenie nie spełnia Twoich oczekiwań. Możesz także zmienić program na inny, który będzie bardziej dopasowany do Twoich potrzeb.

Wystawiamy fakturę w pierwszym dniu szkolenia. Dzięki temu firma może szybko wliczyć szkolenie w koszty. Możliwa jest płatność ratalna. Istnieje także możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, do którego pomagamy przygotować wnioski.