Skuteczny lider HR to fundament organizacji

Weź udział w programie, który zmienia HR w strategiczny obszar nowoczesnej firmy

Rezerwuj miejsce
Najbliższa sesja: 11.10.2023
Miejsce zajęć: Warszawa
7 dwudniowych sesji

Jedyny taki program w Polsce poświęcony budowaniu pozycji HR jako strategicznego partnera

Chcesz, by zarząd w końcu docenił HR, a Ciebie traktował jak kluczowego partnera? Weź udział w naszym programie, a po jego ukończeniu HR przestanie być jedynie dodatkiem do strategii rozwoju firmy. Stanie się jej integralną częścią i fundamentem tejże strategii. Dostaniesz na to twarde dowody i znacznie wzmocnisz swoją pozycję.

Dziś to właśnie kultura organizacji buduje jej przewagę konkurencyjną. Nowe technologie, praca zdalna oraz młode pokolenia zmieniają nieodwracalnie środowisko biznesowe. A Ty dowiesz się, jak na te zmiany skutecznie reagować.

Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, m.in. z zakresu strategii, przedstawiania uzasadnienia biznesowego i zarządzania interesariuszami, przekonasz decydentów do wdrażania kluczowych projektów w obszarze transformacji kultury organizacyjnej i rozwoju pracowników.

Pobierz broszurę, by poznać nasz program rozwojowy, prowadzących go ekspertów i poszczególne sesje, dzięki którym nabędziesz nowe kompetencje.

Pobierz broszurę

Historie liderów, którzy odnieśli sukces z ICAN

Zobacz, jak udział w naszych programach wpłynął na ich pracę i karierę

Nationale-Nederlanden

Liwia Kwiecień

Chief Human Resources Officer Board

Na programy rozwojowe ICAN Institute regularnie kieruję najlepszych menedżerów. Są to osoby, których umiejętności w zakresie zarządzania szczególnie chcę rozwijać, a skuteczne podnoszenie ich kompetencji gwarantuje wysoka jakość wiedzy przekazywanej przez wykładowców ICAN Institute.

Zakres merytoryczny szkoleń, ich niebanalna formuła i nastawienie na poszukiwanie praktycznych rozwiązań to moim zdaniem największe zalety programów. Dzięki nim uczestnicy są bardziej zmotywowani i otwarci na nowe inspiracje oraz zwiększają efektywność swojej pracy.

Miinto

Izabela Jarosz

Chief People Officer

W codziennej pracy dyrektora HR najbardziej zależy mi na efektywności, a ona związana jest z szybkością i trafnością podejmowania decyzji. Dlatego ze swojej strony dokładam wszelkich starań, żeby być na czasie z najbardziej aktualnymi rozwiązaniami biznesowymi. Dzięki nim własne doświadczenie mogę uzupełnić sprawdzoną wiedzą opracowaną przez światowe autorytety zarządzania.

Polecam programy rozwojowe ICAN Institute nie tylko ze względu na wysoką jakość wiedzy. Równie cenna jest możliwość spotkania specjalistów z innych branż.

Korzyści naszego programu

Ich pozytywnego wpływu doświadczy całe środowisko biznesowe

Jako dyrektor HR

Zdobędziesz kompetencje osoby, która może aktywnie uczestniczyć w tworzeniu ogólnej strategii firmy i tworzyć spójnią z nią strategię HR

 • Otrzymasz wiedzę o narzędziach biznesowych i nowych rodzajach diagnostyki które dostarczą ci sprawdzonych argumentów i rozwiązań do rozmowy z zarządem.
 • Zbudujesz wartościową sieć kontaktów, wymieniając doświadczenia zarówno z innymi dyrektorami HR, liderami, jak i z przedstawicielami pozostałych funkcji biznesowych.
 • Zatrzymasz cennych pracowników dzięki satysfakcjonującej ścieżce rozwoju.
 • Wzmocnisz pozycję w firmie dzięki nowej wiedzy i umiejętnościom. Skutecznie wykażesz wartość inicjatyw działu personalnego, szczególnie w kontekście strategicznym.

Co osiągnie Twoja firma

Dział HR zyska zupełnie nową perspektywę współpracy z innymi działami. Dzięki temu będzie mógł wprowadzać zmiany, które przełożą na efektywność całej firmy.

 • Nauczysz się, jak wykorzystać zdobycze neuronauki , tak aby kształtować miejsce pracy przyjazne dla mózgu każdego pracownika, co przełoży się na lepsze rezultaty biznesowe i maksymalnie wykorzystane potencjału zespołu.
 • Dowiesz się, jak uniknąć rotacji pracowników co pozwoli zaoszczędzić firmie czas i pieniądze, a także zbuduje lepszą pozycję i wizerunek firmy na rynku.
 • Będziesz lepiej zarządzać pracą zdalną i hybrydową, która w obecnych czasach stała się już standardem, wymagającym jednak nowego podejścia w zarządzaniu zespołem.
 • Dowiesz się, jak skutecznie wspierać menedżerów w przeprowadzaniu zmian w pracy z zespołami.

Co zyskają Twoi pracownicy

Zespół Twojej firmy będzie lepiej zarządzany, a dzięki temu bardziej zaangażowany i wewnętrznie zmotywowany do pracy.

 • Nauczysz się, jak przyciągać i zatrzymywać talenty. Ponadto zaczniesz bardziej efektywnie wykorzystywać potencjał drzemiący w pracownikach, co przełoży się na ich efekty ich pracy i satysfakcję z niej.
 • Dowiesz się, jak budować kompetencje przyszłości i kształtować odpowiednie nastawienie pracowników do zmian (resilience, agility), a także uczenia się nowych umiejętności (growth mindset).
 • Nauczysz się, jak projektować strategię komunikacji w obszarze zmiany organizacyjnej, tak aby zapewnić pracownikom maksymalne bezpieczeństwo psychologiczne, w szczególności w czasach cyfryzacji i pracy hybrydowej/zdalnej.

Jak dużą rolę pełni HR w polskich firmach?

Wyniki badań ICAN Research pokazują, że potencjał tego obszaru nie jest w pełni wykorzystany. Bądź pierwszy, który to zrobi i zyskaj przewagę konkurencyjną

Tylko owocna współpraca na linii HR – zarząd może przynieść satysfakcjonujące rezultaty, mimo niepokojących tendencji na rynku pracy!

Poznaj zakres merytoryczny sesji

Zobacz, czego możesz się dowiedzieć i jakie kompetencje nabędziesz

SESJA 1

HR jako strategiczny partner biznesu w budowaniu organizacji przyszłości (Future-Fit-Organization)

Podczas tej sesji dowiesz się, jak obecnie w biznesie podchodzi się do tworzenia i wdrażania strategii i co to oznacza dla projektowania strategii HR. Nauczysz się jakie metodyki stosować i jak mierzyć skuteczność wdrażanych inicjatyw strategicznych oraz będziesz wiedzieć, jak poruszać się w gąszczu zachodzących zmian (cyfryzacja, niepewność, tempo zmian), tak aby budować strategię dla organizacji gotowej na każdy scenariusz pod kątem kapitału ludzkiego.

SESJA 2

Wdrożenie strategii i kultura organizacyjna

Podczas tej sesji dowiesz się, jak kreować kulturę organizacyjną stanowiącą przewagę konkurencyjną firmy. Zdobędziesz narzędzia, dzięki którym będziesz mógł/mogła przewodzić w procesach transformacji kultury organizacyjnej. Uczynisz HR kluczowym graczem w procesie realizacji strategii firmy.

SESJA 3

EVP (employee value proposition) w kontekście pozyskiwania, utrzymania i rozwoju pracowników: od tworzenia do realizacji

Nauczysz się, jak budować wartość dla pracowników, dzięki czemu przyciągniesz i utrzymasz talenty i będziesz efektywniej wykorzystywać potencjał drzemiący w pracownikach oraz jak tworzyć i wdrażać w nowoczesny sposób modele kompetencyjne w Twojej organizacji, które wspierają realizację celów strategicznych firmy.

SESJA 4

Nowoczesne metody diagnostyki, analizy i kreowania doświadczeń pracowników

Na tej sesji nauczysz się przekładać wiedzę analityczną na widoczną zmianę w organizacji i poprawę wybranych wskaźników (m.in. satysfakcji i retencji). Nabierzesz większej pewności siebie i zrozumiesz, jak korzystać z danych ilościowych w tworzeniu inicjatyw i mierzeniu efektywności działań HR z dużych baz danych o pracownikach (Big Data).

SESJA 5

Budowanie i rozwój organizacji przyszłości z perspektywy HR

Nauczysz się, jak wykorzystać zdobycze neuronauki, tak aby kształtować miejsce pracy przyjazne dla mózgu (każdego pracownika), co przełoży się na lepsze rezultaty biznesowe (m.in. wykorzystanie stanu flow, zarządzanie koncentracją, wykorzystanie naturalnych predyspozycji biologicznych do maksymalnego wykorzystania potencjału, nowe nawyki pracy hybrydowej/zdalnej)

Dowiesz się, jak budować kompetencje przyszłości i kształtować odpowiednie nastawienie pracowników do zmian (resilience, agility) i uczenia się nowych umiejętności (growth mindset).

SESJA 6

Organizacja w permanentnej zmianie: wymiar strategiczny i kulturowy

Nauczysz się, jak projektować strategię komunikacji w obszarze zmiany organizacyjnej, tak aby zapewnić pracownikom maksymalne bezpieczeństwo psychologiczne, w szczególności w czasach cyfryzacji i pracy hybrydowej/zdalnej.

Dowiesz się, jak skutecznie wspierać menedżerów w przeprowadzaniu zmian w pracy z zespołami.

Zdobędziesz praktyczne narzędzia do pracy w obszarze różnorodności, inkluzywności, równości, wzmacniając poczucie przynależności.

SESJA 7

Budowanie pozycji HR w organizacji: zarządzanie interesariuszami, komunikacja i perswazja

Zdobędziesz narzędzia w zakresie definiowania i prezentowania uzasadnienia biznesowego dla strategicznych inicjatyw rozwojowych w obszarze HR (jak w twardy sposób mówić o miękkich sprawach, aby przekonać decydentów/sponsorów).

Zbudujesz silną markę osobistą, dzięki umiejętnościom z obszaru personal branding i zarządzania kluczowymi interesariuszami w procesach wdrażania inicjatyw HR.

Poznaj naszych prowadzących

portret dr hab. Marcin Gołembski

dr hab. Marcin Gołembski
Badacz i wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

portret dr Hubert Malinowski

dr Hubert Malinowski
Doktor nauk socjologicznych, psycholog społeczny, trener, coach i konsultant

portret Paula Wąsowska, DBA

Paula Wąsowska, DBA
Ekspert i wykładowca ICAN Institute

portret Dr Maria Mycielska

Dr Maria Mycielska
Ekspert i wykładowca ICAN Institute

portret Marcin Słomski, FCAA

Marcin Słomski, FCAA
Ekspert ds. optymalizacji wartości przedsiębiorstw i finansów

portret Aleksandra Ślifirska

Aleksandra Ślifirska
Założycielka Instytutu Komunikacji Medialnej, którego misją jest edukacja z zakresu komunikacji w biznesie

portret Elżbieta Chodyniecka

Elżbieta Chodyniecka
Dyrektor ds. Diagnostyki i Rozwoju, ICAN Diagnostics

portret Piotr Ostaszewski

Piotr Ostaszewski
Executive Director of Operations w Avon Western Europe

portret Dominika Pikul

Dominika Pikul
Neuronaukowczyni, konsultantka, trenerka

Zdobyte przez Ciebie kompetencje potwierdza certyfikat ICAN Institute

Każdy uczestnik programu rozwojowego ICAN Institute otrzyma prestiżowy certyfikat. Jest to dokument ceniony na rynku pracy i pożądany zarówno w procesach rekrutacyjnych, jak i wewnętrznych planach sukcesyjnych.

Gwarancja jakości:
pewność korzyści + zero ryzyka

Nasze szkolenia za podstawę przyjmują najlepsze światowe metody sprawdzone w praktyce przez najskuteczniejszych globalnych liderów. Metody bazują na solidnych naukowych podstawach. Dlatego dajemy Ci następujące gwarancje.

§1

Gwarancja jakości

Zajęcia prowadzone są wyłącznie przez doświadczonych konsultantów wykorzystujących oryginalne, praktyczne materiały i opracowania ICAN Institute — a także wyniki najnowszych badań oraz materiały i narzędzia „MIT Sloan Management Review Polska”.

§2

Gwarancja korzyści

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas szkoleń będą prowadzić do konkretnych korzyści w firmach uczestników w postaci większej efektywności liderów i ich organizacji.

Gwarancje te poparte są deklaracją:

Jeśli po pierwszej sesji tematycznej (2 dni szkoleniowe) uznasz, że program nie zaspokaja Twoich potrzeb, oferujemy całkowity zwrot kosztów szkolenia. Z uczestnictwem nie wiąże się więc żadne ryzyko, a tylko możliwość osiągnięcia wymiernych korzyści.

dr Witold Jankowski

Prezes zarządu ICAN Institute

Dołącz do społeczności liderów

Misją Klubu HR jest zbudowanie społeczności, dla której istotne jest podniesienie kompetencji działów zarządzania zasobami ludzkimi. Oraz uczynienie ich strategicznymi partnerami firmy, aktywnie uczestniczącymi w procesie podejmowania decyzji. Klub ma za zadanie pomóc osobom znajdującym się na różnych szczeblach kariery w obszarze human resources zdobyć wiedzę, dzięki której będą mogły spojrzeć na swoją organizację z szerszej perspektywy.

Dowiedz się więcej

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?

Masz pytania? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z ekspertem. Wspólnie opracujemy rozwiązanie, które przełoży się na spektakularny sukces Twojej organizacji.

Magdalena Witek

Dyrektor Struktury Sprzedaży, ICAN Institute
Od 25 lat nieustannie dzielimy się najlepszymi praktykami w zakresie zarządzania i sprzedaży. Jedno jest niezmienne - właściwy dobór szkoleń zaczyna się od otwartej rozmowy. Porozmawiajmy o Twoich potrzebach, a pomogę wskazać Ci właściwy kierunek rozwoju.

Wypełnij formularz,
a my skontaktujemy się z Tobą!