PODCASTY

Sukces dla każdego oznacza coś innego. Może być to realizacja planów związanych z rozwojem zawodowym, wysokie stanowisko, osiągnięcie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym lub spełnianie marzeń osobistych. Ale pewne jest jedno – aby osiągnąć sukces, każdy z nas przechodzi pewną drogę, na której spotyka osoby wpływające na nasze decyzje.

Podczas podcastów Sukces CFO rozmawiam z dyrektorami finansowymi, którzy przeszli tę drogę, czerpią satysfakcję z tego, co robią, i są inspiracją dla innych. Te spotkania pozwolą nam zrozumieć, w jakim kierunku będą rozwijały się finanse oraz kim chcemy być w świecie finansów. Serdecznie zapraszam!

Słuchaj nas na Spotify

Gościnią tego odcinka jest Joanna Zapolska, Finance Business Partner, Heavy Water Europe - ECOLAB.

Joanna Zapolska jest zorientowana na transformację cyfrową. Posiada 18 lat międzynarodowego doświadczenia w Europie Środkowej / CEEMEA w zarządzaniu budżetami do 600 mln USD oraz zespołami wielofunkcyjnymi i finansowymi. Z Bartoszem Gayerem rozmawia o tym, jak niezmiernie istotne jest rozwijanie swojego warsztatu partnera biznesowego poprzez poszukiwanie nowych dróg samo-rozwoju, odkrywanie swoich wrodzonych talentów, korzystanie z mentoringu i coachingu oraz nieustanne ćwiczenie komunikacji i rozwijanie sieci kontaktów.

Gościem odcinka podcastu jest Wojciech Rosa, Członek Zarządu, Dyrektor Finansów Korporacyjnych w Grupie Polpharma.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w finansach w międzynarodowych grupach kapitałowych. Specjalizuje się w procesach raportowania skonsolidowanego, finansów korporacyjnych oraz kontrolingu procesów produkcyjnych, badań i rozwoju. Zajmuje się tematem kultury organizacyjnej w raportowaniu finansowym oraz możliwościami zastosowania rozwiązań uczenia maszynowego w procesach księgowych W latach 2011 - 2017 pełnił funkcje dyrektora korporacyjnego kontrolingu, a od 2017 roku funkcje korporacyjnego dyrektora finansowego Grupy Polpharma odpowiedzialnego za planowanie finansowe i konsolidację. Od roku 2019 Członek Zarządu Grupy Polpharma. Prowadził projekty wdrożenie systemów konsolidacji finansowej, raportowania menadżerskiego. Wdraża i nadzoruje projekty optymalizacji procesów księgowych. Aktywnie uczestniczy w projektach restrukturyzacyjnych i M&A prowadzonych przez Grupę. Ukończył studia MBA-GFKM.

W tym odcinku podcastu gościmy Marcina Andziaka, Dyrektora Finansowego i Dystrybucji (Head of Finance and Distribution) w Servier Polska. Nasz ekspert posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami w międzynarodowych organizacjach. Karierę zawodową rozpoczął w Arthur Andersen, a następnie kontynuował w międzynarodowych organizacjach branży farmaceutycznej. Posiada doświadczenie w zarządzaniu finansami w organizacjach na różnych etapach rozwoju (od start – up po organizacje o ugruntowanej pozycji rynkowej). Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada kwalifikacje Biegłego Rewidenta oraz jest członkiem międzynarodowej organizacji ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).

Gościem kolejnego odcinka podcastu „Sukces CFO” jest Cezary Seliga – wiceprezes zarządu oraz CFO w firmie Exclusive Networks Poland.

Z finansami w branży IT jest związany od ponad 30 lat, kiedy to wspólnie z kolegami zakładał firmę dystrybucyjną Veracomp (od lutego 2022 Exclusive Networks Poland). W nowopowstałej spółce objął stanowisko dyrektora finansowego. Jego praktyczne doświadczenie rosło wraz z dynamicznym rozwojem firmy i zwiększaniem się jej przychodów.

W Exclusive Networks Poland odpowiada w szczególności za zarządzanie kapitałem obrotowym, zabezpieczenie wszelkich ryzyk związanych z działalnością firmy oraz raportowanie finansowe do grupy.

Absolwent finansów i bankowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Prywatnie miłośnik kolarstwa szosowego, aktywnie spędzający wolny czas na rowerze najchętniej w górach.

W tym odcinku podcastu gościmy Justynę Zasowską, która pełni funkcje Dyrektora Finansowego oraz Członka Zarządu w OBI Polska.

Justyna od 9 lat jest CFO w OBI Polska, a 15 lat CFO w firmach retailowych. W tym czasie była odpowiedzialna za Finanse, IT oraz Legal & Compliance. W związku z ewolucją roli CFO oraz zmiennym otoczeniem rynkowym i prawno- podatkowym ciągle z ekscytacją podchodzi do nowych wyzwań. Dumna z osiągnięć swojego Zespołu i z utrzymania dobrej kondycji finansowej firmy.

W kolejnym odcinku spotykamy się z Beatą Kępowicz, Chief Financial Officer w firmie CMS.

Beata jest doświadczoną konsultantką w obszarze projektów, finansów i operacji z udokumentowaną historią pracy w branży prawniczej zarówno w regionie CEE, jak i w Polsce. Posiada umiejętności w zakresie zarządzania, budżetowania, weryfikacji i optymalizacji kosztów, negocjacji umów, projektów i procesów, rachunkowości finansowej, prognozowania przychodów i rachunkowości.

Ekspertem kolejnej odsłony podcastu "Sukces CFO" jest Piotr Miednik, wiceprezes zarządu, CFO, ZMORPH S.A.

Posiada 15-letnie doświadczenie w obszarze finansów. Pełni funkcję CFO i Wiceprezesa zarządu Zmorph SA, spółki działającej w technologii druku 3D, należącej do portfela funduszu Warsaw Equity Group. Zdobywał swoje doświadczenie w firmach notowanych na GPW i należących do funduszy PE. Współpracował m.in. z grupą CCC, Prima Moda, IT Kontrakt, JP Weber czy Karl Vögele AG w Szwajcarii.

Jest również ekspertem od transakcji M&A, a jedna z nich otrzymała w lutym 2020 nagrodę FORBES nr 1 TOP NAJWIĘKSZYCH PRZEJĘĆ ZA GRANICĄ. Posiada certyfikat Kaizen Facilitator oraz jest na ukończeniu CIMA.

W trzeciej odsłonie podcastu wiedzą, nie tylko z obszaru zawodowego, dzieli się Wojciech Wieroński, CFO z wieloletnim doświadczeniem międzynarodowym. Aktualnie pełni rolę Dyrektora Zarządzającego ds. Finansowych w Media Markt Saturn Polska.

Gościem drugiego podcastu jest Paweł Zieliński, który zawodowo zajmuje się finansami od ponad dwudziestu lat. Pełni funkcję dyrektora finansowego Regionu Polska grupy kapitałowej Bilfinger SE.

Odpowiada za dwie organizacje łącznie zatrudniające 4200 pracowników, którzy wykonują specjalistyczne usługi dla budownictwa przemysłowego w ponad dwudziestu krajach. Poza zawodowym obszarem jest pasjonatem niewygodnych podróży z plecakiem, wspinaczki wysokogórskiej oraz fotografii. Ostrożny optymista.

Gościem premierowego odcinka jest Wiesława Markiewicz, Senior Finance Executive w siedzibie koncernu Mercedes-Benz AG. W latach 2012-2016 była Dyrektorem Finansowym, Wiceprezesem i Członkiem Zarządu Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. oraz pierwszą kobietą w Zarządzie w historii Mercedes-Benz w Polsce.

Wiesława jest profesjonalnie wyszkoloną Executive Coach i pomaga klientom w ich głębokiej transformacji w kierunku harmonii, spełnienia i życia ich marzeń. Jako Business Advisor i Business Coach, współpracuje z zespołami i organizacjami, aby uwolnić ich moc, cel i potencjał oraz przekształcić ich pomysły w modele biznesowe przynoszące im sukces.

Wiesława jest absolwentka Global Trium Executive MBA - jednego z najlepszych MBA programów biznesowych dla globalnych leaderów - trzech wiodących szkół biznesowych na świecie New York University Stern School of Business, London School of Economics and Political Science i HEC Paris School of Management.