ITL FIRST TIME
MANAGER™

Zdobądź pewność w roli lidera: inspiruj, motywuj, zarządzaj

Według badań od 40% do aż 70% nowo mianowanych menedżerów zawodzi oczekiwania zarządu i traci stanowisko w ciągu pierwszych 24 miesięcy. Dlaczego tak się dzieje?

Na katastrofę młodego menedżera składają się głównie trzy czynniki:

portret dr Witold Jankowski

Brak niezbędnych umiejętności kierowniczych

Często na stanowisko menedżera awansuje najlepszy specjalista w zespole, który nie jest niestety odpowiednio przygotowywany do nowej roli. Brak znajomości podstawowych narzędzi zarządzania najczęściej daje o sobie znać już w pierwszych tygodniach pracy: poprzez błędy decyzyjne, nieumiejętny podział zadań w zespole oraz zaniedbanie własnych obowiązków w wyniku złego gospodarowania czasem.

portret dr Witold Jankowski

Trudności w relacjach interpersonalnych

Awansowany pracownik staje się szefem dla niedawnych współpracowników. Sam też odpowiada przed nowym przełożonym. Nowe położenie w hierarchii organizacyjnej sprzyja konfliktom zarówno z podległym zespołem, jak i z menedżerami równego oraz wyższego szczebla.

portret dr Witold Jankowski

Wypalenie zawodowe

Wraz z awansem zmieniają się oczekiwania względem pracownika. Konieczna jest w związku z tym reorientacja myślenia: od indywidualnego wpływania na osiągane wyniki w stronę realizacji celów poprzez zespół. Nieumiejętność poradzenia sobie z nowym rodzajem obowiązków w skrajnych przypadkach kończy się frustracją menedżera, który usiłuje samodzielnie realizować zadania całego zespołu.

Dowiesz się klikając w infografikę powyżej.

Tak nie musi być!

Wybierz sprawdzone rozwiązanie, jakim jest program rozwojowy First-Time ManagerTM. Do tej pory pomógł on z sukcesem rozwinąć karierę aż 4000 menedżerów z całej Polski, reprezentujących różne branże. Warto zaznaczyć, że absolwenci tego programu najczęściej decydowali się na kontynuację rozwoju kariery z ICAN Institute, wybierając kolejne szkolenia z naszej oferty.

portret dr Witold Jankowski

Ucz się od najlepszych i wygrywaj!

Sukces na dzisiejszych rynkach wymaga świetnych menedżerów, którzy nie tylko potrafią administrować zespołami, ale także być liderami zmiany. Współcześni menedżerowie są „na pierwszej linii frontu ” i to oni są bezpośrednio odpowiedzialni za wdrożenie strategii firmy i jej sukces. To oni codzienną pracą motywują lub demotywują pracowników. Niestety nikt nie rodzi się menedżerem. Rola lidera zespołu zawiera w sobie często pozornie sprzeczne zadania: inspirowanie, ale także korygowanie negatywnych zachowań, przestrzeganie standardów i procesów, ale także rzucanie im wyzwania poprzez wspieranie innowacji i kwestionowanie status quo..

Zapraszam Państwa do udziału programie – gwarantuję jego jakość i użyteczność.

dr Witold Jankowski
prezes ICAN Institute

Pobierz broszurę programu 

Dla kogo stworzyliśmy program First-Time Manager™?

  • Dla menedżerów o krótkim stażu w nowej roli
  • Dla specjalistów przygotowywanych do awansu na stanowisko kierownicze
  • Dla menedżerów chcących zweryfikować swoje umiejętności zarządzania
  • Dla przedsiębiorców, którzy rozwijając biznes, zwiększają zespoły pracowników

Podczas programu uczestnicy pracują w gronie osób z różnych branż, ale stojących przed podobnymi wyzwaniami w zarządzaniu. To doskonała okazja do wymiany cennych doświadczeń i inspiracji!

Zarezerwuj miejsce w programie First-Time Manager™!

To unikalny program nakierowany na natychmiastowe rozwiązania oraz wielomiesięczne wsparcie.
Co jeszcze nas wyróżnia?

Indywidualna diagnoza i wyznaczenie kierunku rozwoju

W planowaniu rozwoju na stanowisku menedżerskim niezwykle istotną rolę odgrywa rozwój samoświadomości, pozwalający wykorzystać w codziennych działaniach mocne strony przy jednoczesnym rozwoju obszarów deficytowych. Dlatego w programie First-Time ManagerTM pojawiają się dwa narzędzia diagnostyczne ICAN Research: Learning Style Questionnaire (Badanie stylu uczenia się) oraz Influence Skills Inventory (Badanie umiejętności wywierania wpływu). Każdy uczestnik programu otrzymuje także Kontrakt na rozwój, który pozwala na dokładne sprecyzowanie celów rozwojowych oraz ocenę postępów w ich realizacji.

Kompleksowe, praktyczne podejście

W trakcie programu skupiamy się na rozwoju umiejętności miękkich kluczowych dla osiągnięcia sukcesu na stanowisku kierowniczym, ze szczególnym naciskiem na wyrobienie w menedżerach pewności w nowej roli. Pomagamy uniknąć błędów, które często już na starcie znacznie utrudniają młodym liderom karierę… Lub prowadzą do jej szybkiego końca. Podczas intensywnych sesji warsztatowych uczestnicy otrzymują wiele konkretnych narzędzi i wskazówek, które pozwalają im zwiększyć swoje kompetencje jeszcze w trakcie trwania programu.

Metoda ICAN Smart LearningTM

Podobnie jak wszystkie programy rozwojowe ICAN Institute, First-Time ManagerTM wykorzystuje metodę ICAN Smart LearningTM, menedżerów. Składają się na nią m.in. metoda blended learning (łącząca tradycyjne formy kształcenia oraz pracę poprzez portal wiedzy online) oraz metoda studiów przypadków (dostarczamy ich najwięcej na polskim rynku). Naczelnym wyróżnikiem metody jest podejście evidence-based management: przekazujemy uczestnikom wyłącznie sprawdzone rozwiązania poparte badaniami skuteczności.

Intensywna formuła, opracowana z myślą o menedżerach, którzy potrzebują rezultatów tu i teraz

Bazując na naszym 20-letnim doświadczeniu, określiliśmy możliwie najkrótszy czas do zdobycia i przećwiczenia umiejętności zarządzania zespołem. Dlatego właśnie First-Time ManagerTM to 5 dwudniowych sesji rozłożonych w czasie 3 miesięcy. Sesje odbywają się w cyklach środa-czwartek, piątek-sobota. Uczestnicy mogą z wyprzedzeniem zaplanować udział w zajęciach, a w razie potrzeby skorzystać z opcji odrobienia danej sesji w innym terminie. Wystarczy, że zgłoszą się do koordynatora FTMTM, który już teraz z przyjemnością odpowie na Twoje pytania.

Nielimitowany dostęp do kompendium wiedzy i praktycznych narzędzi online

W trakcie programu uczestnicy mogą w nieograniczony sposób korzystać z cyfrowych zasobów wiedzy ICAN Institute. Do ich dyspozycji 24 godziny przez 7 dni w tygodniu są m.in. moduły szkoleniowe ICAN Business AdvisorTM i biblioteka wiedzy z materiałami uzupełniającymi sesje programu. Dodatkowo oferujemy im Vademecum skutecznego menedżera – zestaw książek, które pomogą im zintensyfikować proces przyswajania nowych kompetencji.

Pewność korzyści + zero ryzyka

Jeśli po pierwszej sesji (2 dni szkoleniowe) uczestnik uzna, że First-Time ManagerTM nie spełnia oczekiwań, oferujemy całkowity zwrot kosztów szkolenia. Z uczestnictwem w programie nie wiąże się więc żadne ryzyko, a tylko możliwość osiągnięcia wymiernych korzyści w postaci lepszej jakości zarządzania, przekładającej się na wysoką skuteczność menedżerską oraz motywację i zaangażowanie podwładnych.

Poznaj 4 powody, dla których formuła ICAN może zmienić Twoją karierę, Twoją firmę, Twoje życie.

Poznaj jedyny w Polsce tak kompleksowy program rozwoju początkujących menedżerów

5 dwudniowych zintegrowanych sesji tematycznych

Sesja 1

Rola menedżera

Sprawdź, jakie błędy zazwyczaj popełniają menedżerowie w nowej roli i dowiedz się, jak uniknąć tych błędów w codziennej praktyce. Zaplanuj swój rozwój razem z naszymi ekspertami, synchronizując go z bieżącymi wyzwaniami biznesowymi, celami strategicznymi organizacji i swoimi celami osobistymi.

Sesja 2

Komunikacja i relacje

Odkryj różnice w osobowościach poszczególnych współpracowników i podwładnych. Użyj praktycznych narzędzi, które pozwolą Ci wykorzystać różnice interpersonalne do skuteczniejszego planowania działań zespołu. Poznaj techniki, dzięki którym będziesz skutecznie porozumiewał się z innymi, unikając nieporozumień i opóźnień w realizacji celów.

Sesja 3

Praca z zespołem

Poznaj narzędzia niezbędne do kreowania u podwładnych postawy nakierowanej na rezultaty. Zwiększaj efektywność swojego zespołu dzięki umiejętnemu delegowaniu zadań i przekazywaniu informacji zwrotnej.

Sesja 4

Motywacja i zaangażowanie

Podczas tej sesji będziesz miał możliwość zdiagnozować efektywność stosowanych przez siebie do tej pory strategii wywierania wpływu i popracować nad zmaksymalizowaniem ich skuteczności. Nauczysz się, jak zarządzać zaangażowaniem pracowników, jak uwalniać pełnię ich potencjału i jak najlepiej zaplanować ich rozwój w strukturach organizacji.

Sesja 5

Zarządzanie sobą

Czy „skuteczny menedżer” i „szczęśliwy człowiek” to pojęcia sprzeczne? Absolutnie nie! Poznaj sprawdzone narzędzia, które każdego dnia pozwalają liderom zwiększać własną efektywność. Naucz się, jak zarządzać swoją energią, jak kontrolować emocje i stres oraz co robić, aby stale czerpać satysfakcję z pracy i chronić się przed wypaleniem zawodowym.

Poznaj naszych prowadzących

portret Marek Gliwny

Marek Gliwny
Ekspert i wykładowca ICAN Institute

portret Jagna Ambroziak

Jagna Ambroziak
Ekspert i wykładowca ICAN Institute

portret dr Hubert Malinowski

dr Hubert Malinowski
Ekspert i wykładowca ICAN Institute

portret Izabela Stachurska

Izabela Stachurska
Ekspert i wykładowca ICAN Institute

portret Piotr Cielecki

Piotr Cielecki
Trener, mówca, coach

portret Magdalena Kieferling

Magdalena Kieferling
Ekspert i wykładowca ICAN Institute

Co absolwenci mówią o ITL First Time Manager™?

Przeczytaj, co uczestnicy osiągnęli dzięki udziałowi w programie i za co cenią szkolenia ICAN Institute.

cytat
Na początku swojej drogi menedżerskiej tonąłem w bieżących zadaniach. Próba uporania się z nimi zajmowała 100% mojego czasu, nierzadko zmuszając do pracy po godzinach. Nie miałem ani chwili na to, by pomyśleć bardziej strategicznie. Blokowało to zarówno rozwój mojej organizacji, jak i rozwój mojej kariery. Do udziału w programie First-Time ManagerTM zachęciły mnie rekomendacje znajomych menedżerów. Zależało mi na wysokim poziomie szkolenia…i te oczekiwania zostały spełnione! Program szybko pomógł mi zwalczyć niedoskonałości w codziennej praktyce zarządzania, wskazując najlepsze wzorce.
Konrad Płochocki
dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich
cytat
Awans na stanowisko kierownicze to wielkie wyróżnienie, ale i wielka odpowiedzialność. Na menedżera czekają nowe wyzwania, które mogą przynieść mu ogrom satysfakcji lub frustracji – w zależności od tego, czy zostanie on odpowiednio przygotowany do pełnienia nowej roli w firmie. Program First-Time ManagerTM dostarcza uczestnikom bezcennej wiedzy, również na temat ich samych: ich kompetencji, predyspozycji, charakterów… Biorąc w nim udział, poznałam nie tylko praktyczne metody kierowania zespołem. Dowiedziałam się także, w jaki sposób mogę wykorzystywać moje indywidualne cechy, by być lepszym menedżerem.
Alicja Kaczmarek
Head of Commercial Department, Pandora Jewelry CEE
cytat
Program pomógł mi podjąć działania, które pozytywnie wpłynęły zarówno na mój rozwój osobisty, jak i rozwój całego przedsiębiorstwa. Wiedza i narzędzia, które przekazywane są uczestnikom przez doświadczonych profesjonalistów, doskonale przygotowują do pełnienia roli kierowniczej.
Wojciech Tulwin
Marketing Manager, Recman

Pobierz broszurę i poznaj szczegółową zawartość sesji!

Zobacz, jakie warsztaty czekają uczestników podczas programu, a oprócz tego sprawdź

  • na jakie problemy w rozwoju nowo mianowanych menedżerów napotykają zazwyczaj firmy?
  • jak próbują sobie z nimi radzić i dlaczego wybierane przez nich rozwiązania nie przynoszą spodziewanych efektów?
  • czy Twoja organizacja nie popełnia klasycznych błędów w tym zakresie?
okładka broszury ITL Neuroleadership Academy™

Poznaj nową jakość networkingu w ramach społeczności ICAN Institute!

logo Klubu Absolwentów ICAN Institute

Klub Absolwentów ICAN Institute

Jako absolwent dołączysz do grona najlepszych w Polsce menedżerów stale doskonalących swoje umiejętności. Podczas spotkań klubu zyskasz nową dawkę biznesowej inspiracji i spotkasz się z największymi autorytetami zarządzania. To także bezcenna szansa na wartościowy networking.

Zdobądź prestiżowy certyfikat

Po ukończeniu programu First-Time ManagerTM uczestnik otrzymuje prestiżowy certyfikat. Potwierdza on udział w tym unikatowym programie i zdobycie wiedzy oraz umiejętności na najwyższym światowym poziomie.

Dla firm delegujących swoich menedżerów do programu First-Time ManagerTM dodatkową gwarancją zdobycia odpowiednich kwalifikacji jest egzamin zdawany po czwartej sesji.

logo Klubu Absolwentów ICAN Institute