Hej, fajnie, że wpadłeś do nas!

Wydarzenie już się odbyło, ale szykujemy nową edycję.
Sprawdź, co przygotowaliśmy!

21 października 2020

KONFERENCJA Z CYKLU ELITE LEADERSHIP PROGRAM – INTERAKTYWNA FORMUŁA ONLINE - WYDARZENIE ODBYŁO SIĘ

Neuroprzywództwo 2020

KLUCZOWE NARZĘDZIE TRANSFORMACJI ORGANIZACJI I PRACY ZESPOŁÓW W NOWEJ NORMALNOŚCI 2.0

gość specjalny

Rasmus Hougaard

Założyciel i dyrektor zarządzający Potential Project, globalnej firmy zajmującej się szkoleniami z zakresu przywództwa, rozwoju organizacyjnego i badań. Pomaga liderom i organizacjom zwiększać efektywność dzięki metodom opartym na neuronauce. Autor cenionych książek, m.in. „One Second Ahead” oraz „The Mind of the Leader”, której polskie wydanie ukaże się nakładem ICAN Institute. Jest wybitnym mówcą – występował dla takich firm jak Microsoft, McKinsey, LEGO, Google i wielu innych. Został uznany przez Thinkers50 za jednego z najważniejszych wschodzących myślicieli biznesowych i liderów na świecie.

Idea konferencji

W szybkich, sieciowych organizacjach rola menedżera jako głównego kontrolera realizacji i decydenta spada.

Pracownicy sami podejmują coraz więcej decyzji i cieszą się jeszcze większą autonomią. Największym wyzwaniem dla firm jest sprawić, aby te wybory były dobre, a zatrudnieni mieli odpowiednie kompetencje oraz wykazywali się wysokim poziomem zaangażowania. W tym kontekście kluczową rolą lidera jest motywowanie pracowników i stwarzanie im odpowiednich możliwości rozwoju. To niełatwe zadanie, bo w nowoczesnym środowisku pracy wiele tradycyjnych metod kierowania zespołami i jednostkami się nie sprawdza.

Odpowiedzią na to wyzwanie jest neuroprzywództwo, które czerpie z osiągnięć nauk o mózgu. Aby być skutecznym liderem, musisz nie tylko rozumieć innych, lecz także samego siebie! Dzięki zrozumieniu, jak działa Twój umysł, zmaksymalizujesz efekty pracy nad rozwojem pracowników. Ponadto poznasz nowe sposoby zarządzania ludźmi oraz ich motywowania, które pozwolą Ci zwiększyć efektywność Twojego zespołu i stworzyć kulturę organizacyjną nastawioną na rozwój.

Oferta
Wartości

CEL
KONFERENCJI

  • Poznanie koncepcji przywództwa transformacyjnego w kontekście zmian w świecie po COVID-19
  • Przełożenie założeń transformacyjnego przywództwa na codzienną praktykę menedżerów

KTO
SKORZYSTA?

  • Prezesi i właściciele firm myślący o istotnych zmianach w swoich firmach
  • Dyrektorzy oraz menedżerowie gotowi na wykorzystanie nowych metod przewodzenia

DLACZEGO
WARTO?

  • Dowiedz się, jak zmieniać organizację dzięki nowym narzędziom i procesom, które wykorzystują neuronaukę. Pozwala ona szybkie działania i efekty, w trudnym, szybkim i niepewnym środowisku biznesowym.
Problem

Przywództwo 1.0 nie jest dostosowane do nowych wyzwań, które dzisiaj stoją przed firmami. Już przed koronowirusem obserwowaliśmy wiele oznak kryzysu przywództwa. Pandemia zadziałała jak szkło powiększające i obnażyła wszystkie problemy, z jakimi teraz mierzą się liderzy. Co robić?

Rolą lidera było od zawsze przewodzenie procesowi zmian - musi on tworzyć wizję oraz organizować proces przechodzenia ze stanu A (dzisiaj) do stanu B (jutro). Jednak w kontekście kryzysu COVID-19 tradycyjne zarządzanie zmianą już nie wystarcza! Dlaczego? Dzisiaj obserwujemy wyraźny kryzys przywództwa, który manifestuje się m.in. bardzo niskim zaangażowaniem pracowników. W takiej sytuacji trudno jest nie tylko przekonywać ich do zmiany, ale także pozyskiwać agentów zmiany na wszystkich szczeblach organizacji.
Szybko zmieniająca się rzeczywistość sprawia, że potrzebujemy nowego typu przywództwa! Na czym ono polega? Jak zmienia się rola lidera? Co muszą zmienić liderzy w swoim postępowaniu i metodach?

Rozwiązanie

Nowe czasy wymagają przywództwa transformacyjnego, które opiera się na zrozumieniu strategicznych wyzwań organizacji oraz nowych realiów dynamicznego i sieciowego środowiska pracy. Pomocne okazują się tutaj najnowsze osiągnięcia neuronauki, które pozwalają efektywniej wdrażać idee transformacyjnego przywództwa na poziomie firmy i zespołów!

Jeszcze do niedawna dominującym modelem przewodzenia było przywództwo transakcyjne, które polega na ustalaniu celów i zarządzaniu poprzez system kar i nagród. Jak wskazują badania dotyczące spadającego zaangażowania pracowników, model ten już dawno utracił swoją skuteczność.

Jest on zastępowany modelem transformacyjnego przywództwa, które opiera się na angażowaniu woli i emocji, dobrowolnej partycypacji i szukaniu sensu w działaniu. Najlepsze na świecie organizacje już z niego korzystają i z sukcesem przekładają na swoje praktyki zarządzania!

PRELEGENCI

GOŚĆ SPECJALNY:

Rasmus
Hougaard

Założyciel i dyrektor
zarządzający Potential Project

dr Witold Jankowski

Prezes ICAN Institute i redaktor naczelny „ICAN Management Review”

Katarzyna Kloskowska-Kustosz

Executive Coach i Doradca w obszarze zarządzania ludźmi

David Labno

Chief Executive Officer, Co-Founder, NeuroColor

Wojciech Mendyka

Founder & Lead Trainer, Meaning Maker

Rafał Żak

Trener i mówca motywacyjny

Rasmus Hougaard

Założyciel i dyrektor zarządzający Potential Project, globalnej firmy zajmującej się szkoleniami z zakresu przywództwa, rozwoju organizacyjnego i badań. Pomaga liderom i organizacjom zwiększać efektywność dzięki metodom opartym na neuronauce. Autor cenionych książek, m.in. One Second Ahead oraz The Mind of the Leader, której polskie wydanie ukaże się nakładem ICAN Institute. Jest wybitnym mówcą – występował dla takich firm jak Microsoft, McKinsey, LEGO, Google i wielu innych. Został uznany przez Thinkers50 za jednego z najważniejszych wschodzących myślicieli biznesowych i liderów na świecie. Pisze dla magazynów „Harvard Business Review” i Forbes oraz wykłada w światowych szkołach biznesowych i edukacyjnych, takich jak IMD, Rotman i IESE. Poprowadził ponad 1500 wykładów i warsztatów. Jest uznawany za wiodącego światowego autorytetu w szkoleniu umysłu, aby ten był skoncentrowany, skuteczny i przejrzysty dla doskonałego przywództwa, wydajności i innowacji.

dr Witold Jankowski

Prezes ICAN Institute i redaktor naczelny „ICAN Management Review”, jeden z najbardziej doświadczonych konsultantów strategicznych w Europie. Inicjator przełomowych dla polskiego biznesu spotkań ze światowymi autorytetami zarządzania z obszarów przywództwa i kształtowania kultury organizacyjnej, takimi jak dr Marshall Goldsmith, prof. Dave Ulrich czy prof. Heike Bruch.

Gorący zwolennik i propagator koncepcji evidence-based management. Jest doświadczonym wykładowcą: w latach 1992–2000 wykładał w programach MBA w szkołach biznesu w Kanadzie, a dziś prowadzi programy rozwojowe dla top menedżerów w Polsce (Management™, Strategic Leadership Academy™, Personal Leadership Academy™). Współpracował z wieloma firmami jako konsultant i trener (m.in. Goodyear Polska, SAP, Lyreco, Lotos, Hestia, Ciech SA, TPSA, Eurozet, GlaxoSmithKline, Kolporter, Grupa PSB, Węglokoks).

Wojciech Mendyka

Ponad 20 krajów, 10 lat i klienci z listy Fortune 500. Wojtek na stałe współpracuje z największymi i najlepszymi w swoich branżach, tworząc i prowadząc szkolenia z zakresu budowania skutecznego przekazu w przywództwie i w sprzedaży. Założyciel i główny trener w Meaning Makers gdzie uczy jak, dzięki zrozumieniu i wykorzystaniu zasad pracy ludzkiego mózgu, można zainteresować, zaangażować i zostać zapamiętanym przez klientów i odbiorców. W świecie pełnym niepewności i natłoku informacji Wojtek pomaga liderom, ekspertom i działom sprzedaży mówić tak by ich słuchano, poprzez kształtowanie przekazu, który skutecznie komunikuje wartość, trafia do odbiorcy i wpływa na jego decyzje.

Program
Konferencji

09.00 – 09.10

Prowadzenie studia

09.10 - 09.40

Przywództwo w cieniu COVID-19: jak pandemia i kryzys gospodarczy wymuszają zmiany w zachowaniach liderów

  • Nowy rodzaj kryzysu: to nie tylko pandemia, ale też fundamentalna zmiana – jak sobie z nią poradzić?
dr Witold Jankowski
Prezes ICAN Institute

09.40 - 09.55

Sesja Q&A dr Witold Jankowski

09:55 - 10:00

STUDIO

10:00 - 11:00

Przywództwo transformacyjne i neuronauka jako odpowiedź na dzisiejsze wyzwania liderów

Rasmus Hougaard
Founder, Managing Director, Potential Project

11:00 - 11:15

Sesja Q&A Rasmus Hougaard

11:15 - 11:20

Prowadzenie studia

11:20 - 13:30

CASE STUDIES

11:20 - 11:50

Jak zrozumieć i zmienić zarządzanie zespołem dzięki neuronauce?

Wojtek Mendyka
Founder & Lead Trainer, Meaning Maker

11:50 - 12:00

Sesja Q&A Wojtek Mendyka

12:00 - 12:05

Prowadzenie studia

12:05 - 12:35

Neuronauka o podejmowaniu decyzji

Rafał Żak
Trener i mówca motywacyjny

12:35 - 12:45

Sesja Q&A Rafał Żak

12:45 - 12:50

Prowadzenie studia

12:50 - 13:20

Gdy doświadczenie przestaje wystarczać - czas na zmianę myślowego paradygmatu

Katarzyna Kloskowska-Kustosz
Executive Coach

13:20 - 13:30

Sesja Q&A Katarzyna Kloskowska-Kustosz

13:30 - 13:35

PRZERWA

13:35 - 14:15

Globalna realizacja strategii rozwoju

Dave Labno
Chief Executive Officer, Co-Founder, NeuroColor

14:15 - 14:30

Sesja Q&A Dave Labno

14:30 - 14:40

Podsumowanie i zakończenie konferencji

Networking odbywa się w trakcie trwania konferencji.

Partner Klubu Elite Leadership Program

Partnerzy

GWARANCJA KORZYŚCI

Jeśli po zakończeniu konferencji uznają Państwo, że omawiane techniki nie mają zastosowania w Państwa przypadku bądź mają Państwo jakiekolwiek zastrzeżenia dotyczące jakości prowadzenia konferencji lub towarzyszących jej materiałów, oferujemy całkowity zwrot kosztów uczestnictwa!

Dlatego z uczestnictwem w konferencji nie wiąże się żadne ryzyko, a tylko możliwość osiągnięcia wymiernych korzyści w postaci praktycznych umiejętności oraz nowych rozwiązań w firmie.

dr Witold Jankowski
Prezes ICAN Institute