ITL Management™

Praktyczna alternatywa dla programów MBA - osiągnij mistrzostwo w zarzadzaniu firmą, zespołem i własną efektywnością

ikonka czasu trwania sesji
12 dwudniowych sesji

Jak być nie tylko menedżerem, ale także strategiem i liderem?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wiedzę na temat tych 3 ról można zdobyć dość łatwo. Księgarnie są pełne książek o tej problematyce, a firmy szkoleniowe oferują wiele tematycznych kursów z zakresu zarządzania. Kiedy jednak przyjrzymy się bliżej, to konkretne narzędzia oraz praktyczna i nowa wiedza, którą menedżer może od razu wdrożyć we własnej firmie, nie są jednak tak łatwo dostępne. Albo obwarowane są nieproporcjonalnie dużą ilością teorii, albo okazuje się, że operują koncepcjami, które już jakiś czas temu straciły na aktualności.

Program ManagementTM, wspierany zasobami wiedzy i narzędzi „ICAN Management Review” i „MIT Sloan Management Review Polska”, to kompleksowe rozwiązanie obecnych, najbardziej palących wyzwań menedżerów. Pokazuje, jak patrzeć na rozwój organizacji w sposób całościowy, integrując różne funkcje biznesowe. Sprawnie łączy odpowiedzi na fundamentalne pytania, towarzyszące liderowi w codziennej pracy: „DLACZEGO?”, „CO?”, a przede wszystkim – „JAK?”.

ManagementTM pozwoli Ci rozwinąć kluczowe umiejętności menedżerskie potrzebne do efektywnego zarządzania firmą, zespołem i własną efektywnością, a to wszystko w obrębie 12 zintegrowanych sesji rozłożonych w ciągu roku, odbywających się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu.. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Wykorzystaj najnowszą wiedzę i metody przywództwa osobistego, by wygrywać nawet w najtrudniejszych warunkach biznesowych

Liderzy wygrywają także w niepewnych czasach. Dlaczego? Bo podejmują mądre decyzje i unikają typowych błędów. Potrafią również stosować metody wykorzystywane przez najlepszych na świecie. W wysoce konkurencyjnych warunkach rynkowych średniacy przegrywają. Wygrywają najlepsi. Sztuka wygrywania w trudnych warunkach to nie czarna magia, ale konkretna wiedza i umiejętności. Jeden nowy pomysł, jedna nowa idea, jeden poważny błąd, którego udało się uniknąć, dają zwrot z inwestycji w program.

Gwarantuję, że udział w ManagementTM przyniesie Państwu wymierne korzyści i zapewni zrozumienie mechanizmów w każdym obszarze zarządzania firmą. Serdecznie zapraszam do udziału!

dr Witold Jankowski
prezes ICAN Institute
portret dr Witold Jankowski

Dla kogo stworzyliśmy program Management™?

  • Dla liderów, którzy chcą rozwijać swoje firmy przy użyciu najbardziej zaawansowanych metod zarządzania
  • Dla menedżerów poszczególnych działów, awansowanych do zarządu lub stojących przed taką perspektywą
  • Dla osób zarządzających firmami, które poszukują formalnego wykształcenia menedżerskiego (bez względu na wiek)
  • Dla absolwentów akademickich programów biznesowych, którzy uznali, że potrzebują więcej praktycznych narzędzi zarządzania

Podczas programu spotkasz menedżerów o podobnym stażu, z którymi wymienisz cenne doświadczenia i kontakty biznesowe

Już dziś zapisz się na szkolenie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku lub Poznaniu!

Zarezerwuj miejsce w programie Management™!

To już XXI edycja programu. Dlaczego menedżerowie z całej Polski co roku wybierają Management™
Co jeszcze nas wyróżnia?

Konkretne odpowiedzi na najbardziej palące wyzwania liderów

W odróżnieniu od wielu programów akademickich (w tym MBA) ManagementTM jest ściśle zintegrowanym i praktycznym programem rozwoju. W każdym z bloków tematycznych uczestnicy wykonują konkretny projekt dotyczący aktualnych zagadnień i problemów ich firm. W każdej chwili mogą także skorzystać ze wsparcia i doświadczenia ekspertów oraz bogatych zasobów wiedzy ICAN Institute. Dodatkowym atutem jest także roczne wsparcie po ukończeniu programu w ramach interaktywnego portalu.

Natychmiastowe wdrażanie nowych rozwiązań w firmie

W trakcie rocznego programu skupiamy się na rozwoju kluczowych kompetencji z obszarów strategii, przywództwa, marketingu, sprzedaży, finansów oraz efektywności menedżerskiej. Podczas intensywnych sesji warsztatowych otrzymasz wiele konkretnych narzędzi i wskazówek, które pozwolą Ci zwiększyć swoją skuteczność w roli menedżera jeszcze w trakcie trwania programu. Z racji tego, że program nie wiąże się z koniecznością kilkumiesięcznego wyjazdu, możesz się rozwijać, pozostając jednocześnie blisko bieżących wyzwań firmy.

Metoda ICAN Smart LearningTM

Podobnie jak wszystkie programy rozwojowe ICAN Institute, ManagementTM wykorzystuje metodę ICAN Smart LearningTM, zapewniającą maksymalne korzyści edukacji liderów. Składają się na nią m.in. metoda blended learning (łącząca tradycyjne formy kształcenia oraz pracę poprzez portal wiedzy online) oraz metoda studiów przypadków (dostarczamy ich najwięcej na polskim rynku). Naczelnym wyróżnikiem metody jest podejście evidence-based management: przekazujemy uczestnikom wyłącznie sprawdzone rozwiązania poparte badaniami skuteczności.

Intensywna formuła, opracowana z myślą o zabieganych menedżerach

Wiemy, jak napięty jest Twój harmonogram, dlatego ManagementTM to 12 dwudniowych sesji rozłożonych w ciągu roku, odbywających się w cyklach środa-czwartek lub piątek-sobota w wygodnych lokalizacjach (organizujemy szkolenia w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu). Z wyprzedzeniem możesz zaplanować udział w zajęciach, a w razie potrzeby skorzystać z opcji odrobienia danej sesji w innym terminie.

Nielimitowany dostęp do kompendium wiedzy i praktycznych narzędzi online

W trakcie programu będziesz mógł w nieograniczony sposób korzystać z cyfrowych zasobów wiedzy ICAN Institute. Do Twojej dyspozycji 24 godziny przez 7 dni w tygodniu będą m.in. nagrania konferencji ze światowymi autorytetami zarządzania, moduły szkoleniowe ICAN Business AdvisorTM oraz biblioteka wiedzy z materiałami uzupełniającymi sesje programu.

Pewność korzyści + zero ryzyka

Jeśli po dwóch sesjach tematycznych (4 dni szkoleniowe) uznasz, że ManagementTM nie spełnia Twoich oczekiwań, oferujemy Ci całkowity zwrot kosztów szkolenia. Z uczestnictwem w programie nie wiąże się więc żadne ryzyko, a tylko możliwość osiągnięcia wymiernych korzyści w postaci lepszej jakości zarządzania, przekładającej się na wyższą produktywność własną oraz większe zaangażowanie i motywację Twoich podwładnych.

Poznaj 4 powody, dla których formuła ICAN może zmienić Twoją karierę, Twoją firmę, Twoje życie.

Poznaj najbardziej kompleksowy program rozwoju menedżerów w Polsce

12 dwudniowych zintegrowanych sesji tematycznych

Sesja 1

Strategia: nowy model w szybkim i turbulencyjnym świecie

Przygotuj się na pułapki, jakie czekają na menedżerów w nowej normalności biznesowej. Zdiagnozuj swoją organizację pod kątem jej oburęczności. Korzystaj ze sprawdzonych narzędzi kreowania misji, wizji i wartości organizacji, spójnych z jej strategią.

Sesja 2

Tworzenie wygrywających strategii: narzędzia i kluczowe elementy

Podczas tej sesji otrzymasz narzędzia strategiczne niezbędne do walki na konkurencyjnym rynku. Naucz się precyzyjnie analizować konkurencję i własną pozycję. Dowiedz się, po które z szans powinieneś sięgnąć już dziś: które z nich wpłyną najzyskowniej na rozwój organizacji.

Sesja 3

Strategia firmy a strategia kapitału ludzkiego: operacjonalizacja i wdrożenie

Wciel w życie swoją strategię, przekładając ją na konkretne działania pracowników.

Sesja 4

Skuteczne przywództwo: wymiar organizacyjny i indywidualny

Sprawdź, jaki jest Twój styl przewodzenia i czy na pewno jest to model najbardziej efektywny dla Twojego zespołu i organizacji. Uzupełnij codzienną praktykę o proste rozwiązania, które od razu przełożą się na Twoją skuteczność w roli lidera, a oprócz tego opracuj plan wdrożenia metod i narzędzi, które uczynią z Ciebie lepszego przywódcę w dłuższej perspektywie. Zweryfikuj nowe umiejętności podczas symulacji biznesowej związanej z zarządzaniem zespołem.

Sesja 5

Pracownicy jako kluczowy czynnik sukcesu firmy: pozyskanie, rozwój i zaangażowanie

Zdobądź gotowe narzędzia do przeprowadzenia procesu rekrutacji nowych pracowników, ich motywacji i rozwoju. Dowiedz się, jak budować przyjazny wizerunek firmy – wewnętrzny i zewnętrzny. Zrozum kluczowe motywacje i różnice między pokoleniami X, Y, Z.

Sesja 6

Zarządzanie zespołami i wprowadzanie zmian

Pobudzaj swoich podwładnych do efektywnego działania i kreuj pozytywną atmosferę w dynamicznym miejscu pracy.

Sesja 7

Marketing strategiczny: analiza, planowanie i realizacja

Pozyskuj, utrzymuj i rozwijaj klientów dzięki skutecznym narzędziom zwiększania ich wartości.

Sesja 8

Klient jako centrum przychodów i zysków: od zrozumienia klienta do klientocentryczności

Odróżnij swoją ofertę od konkurencji, zaadresuj swoje działania do właściwych grup klientów i wzmocnij markę swojej firmy.

Sesja 9

Nowoczesne media i nowe technologie a pozyskiwanie, utrzymywanie i rozwój wartości klienta

Wykorzystuj nowe możliwości technologiczne, by zwiększyć efektywność działań marketingowych i sprzedażowych.

Sesja 10

Rola analizy ekonomicznej w budowie wartości firmy

Poznaj elementy składające się na wartość firmy. Podczas symulacji biznesowej przekonaj się, jak poszczególne decyzje menedżerskie wpływają na jej wynik finansowy. Naucz się przeprowadzać analizę wskaźnikową i skorzystaj z praktycznych narzędzi planowania finansowego.

Sesja 11

Analiza ekonomiczna projektów i przedsięwzięć

Zdobądź sprawdzone narzędzia oceny ekonomicznej projektów i przedsięwzięć. W trakcie warsztatów przetestuj w praktyce użyteczność uzyskanych formatek i szymeli, rozwiązując studia przypadków polskich firm.

Sesja 12

Od komunikacji do negocjacji

Zdobądź umiejętności perswazyjne niezbędne na stanowisku menedżerskim. Poznaj techniki, które pozwolą Ci skutecznie komunikować się z podwładnymi i kadrą zarządzającą, unikając nieporozumień i opóźnień w realizacji celów. Weź udział w najbardziej emocjonującym warsztacie programu Management™ i zobacz, jak sprawdzisz się w negocjacjach na szczycie.

Poznaj naszych prowadzących

portret Dr Witold Jankowski

Dr Witold Jankowski
prezes ICAN Institute

portret Andrzej Jacaszek

Andrzej Jacaszek
dyrektor zarządzający ICAN Institute

portret Paula Wąsowska, DBA

Paula Wąsowska, DBA
Ekspert w obszarze nowych technologii, perswazji i komunikacji biznesowej

portret Krzysztof Sobieszek

Krzysztof Sobieszek
Practice Lead, Business Transformation w Publicis Media Poland

portret dr Hubert Malinowski

dr Hubert Malinowski
Doktor nauk socjologicznych, psycholog społeczny, trener, coach i konsultant

portret Aleksandra Ślifirska

Aleksandra Ślifirska
Założycielka Instytutu Komunikacji Medialnej, którego misją jest edukacja z zakresu komunikacji w biznesie

portret dr Piotr Wiśniewski

dr Piotr Wiśniewski
Uznany konsultant, menedżer i trener z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu.

portret Marcin Słomski, FCAA

Marcin Słomski, FCAA
Ekspert i wykładowca ICAN Institute

Co absolwenci mówią o ITL Management™?

Przeczytaj, co uczestnicy osiągnęli dzięki udziałowi w programie i za co cenią szkolenia ICAN Institute.

cytat
Jako wieloletni praktyk biznesu wiem, że samo doświadczenie nie wystarcza. Potrzebna jest także wiedza, która organizuje nasze myślenie i daje konkretne wskazówki co robić. Udział w programach ICAN Institute dał mi tak wiele w zakresie własnego rozwoju i rozwoju mojej firmy, że wysłanie własnych pracowników na szkolenie ManagementTM było dla mnie oczywistością.
Marian Siwon
prezes, Multiserwis Sp. z o.o.
cytat
Dziś bycie efektywnym menedżerem znaczy tyle samo, co bycie na bieżąco z najnowszą wiedzą biznesową. Dlatego każdy lider powinien stale podnosić swoje kwalifikacje. Ten, kto tego nie robi, znaczy coraz mniej na rynku! Aktualna, praktyczna wiedza, case study, narzędzia wdrożeniowe i ćwiczenia – to najważniejsze atuty programów rozwojowych ICAN Instutite, które przekonały mnie do udziału w kolejnym szkoleniu Strategic Leadership Academy™. Jeśli ktoś zastanawia się nad szerszym i głębszym programem niż MBA, to zdecydowanie polecam ICAN!
Artur Urbaniak
dyrektor Handlowy, Grupa Chem International
cytat
Zajęcia z trenerami ICAN Institute dostarczyły mi wiele inspiracji i motywacji do pracy. Pozwoliły przyjrzeć się swoim umiejętnościom komunikacyjnym i przywódczym w zestawieniu z najlepszymi wzorcami. Inaczej zaczęłam postrzegać własną efektywność i elastyczność w kontekście zmian.
Małgorzata Gatz
zastępca dyrektora generalnego, Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa, właścicielka kancelarii prawnej

Pobierz broszurę i poznaj szczegółową zawartość sesji!

Zobacz, jakie warsztaty czekają Cię podczas programu, a oprócz tego:

  • przeczytaj więcej rekomendacji menedżerów, którzy postawili na rozwój w ramach ManagementTM
  • sprawdź, które firmy i w jakim wymiarze skorzystały z wersji ManagementTMszytej na miarę (być może i Ty rozważysz udział w wersji in-company, idealnie dopasowanej do potrzeb Twojej firmy?)
  • przekonaj się, że to program stworzony właśnie dla Ciebie!
okładka broszury ITL Neuroleadership Academy™

Poznaj nową jakość networkingu w ramach społeczności ICAN Institute!

logo Klubu Absolwentów ICAN Institute

Klub Absolwentów ICAN Institute

Jako absolwent dołączysz do grona najlepszych w Polsce menedżerów stale doskonalących swoje umiejętności. Podczas spotkań klubu zyskasz nową dawkę biznesowej inspiracji i spotkasz się z największymi autorytetami zarządzania. To także bezcenna szansa na wartościowy networking.

Zdobądź prestiżowy certyfikat

Po ukończeniu programu ManagementTM otrzymasz rozpoznawalny na rynku certyfikat ICAN Institute. Potwierdza on udział w tym unikatowym programie i zdobycie wiedzy oraz umiejętności na najwyższym światowym poziomie.

logo Klubu Absolwentów ICAN Institute